Jump to content

zor član .133


brkabr

Preporučene objave

prema tom članu poslodavac može izdvojit grupu ljudi i dat im posao kod drugog poslodavca s time da obavljaju iste poslove kod prvog poslodavca ,tim činom prvi poslodavac zadržava ta radna mjesta a ista ekipa više nije na njegovoj platnoj listi.pitanje-ti ljudi imaju 10-20 god.rada kod prvog poslodavca ,odpremnine prema kolektivnom ugovoru firme su im 100-200 000 kuna,poslodavac im ne želi dat otpremnine pošto ne ukida radna mjesta na kojima oni trenutno rade čak im se i prijeti da oni moraju neovisno o njihovom neslaganju ili potpisu raditi za drugog poslodavca.pojedinci bi prihvatili prelaz kod novog poslodavca da im se isplati odpremnina koju su zavrijedili kod prvog poslodavca.naime svima je jasno da kod novog poslodavca plače će ići dolje 20-40% i nema odpremnine ne koju bi trebali imati pravo.ŠTO DA RADIMO ??? 8-)8-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

brkabr je napisao:

prema tom članu poslodavac može izdvojit grupu ljudi i dat im posao kod drugog poslodavca s time da obavljaju iste poslove kod prvog poslodavca ,tim činom prvi poslodavac zadržava ta radna mjesta a ista ekipa više nije na njegovoj platnoj listi.pitanje-ti ljudi imaju 10-20 god.rada kod prvog poslodavca ,odpremnine prema kolektivnom ugovoru firme su im 100-200 000 kuna,poslodavac im ne želi dat otpremnine pošto ne ukida radna mjesta na kojima oni trenutno rade čak im se i prijeti da oni moraju neovisno o njihovom neslaganju ili potpisu raditi za drugog poslodavca.pojedinci bi prihvatili prelaz kod novog poslodavca da im se isplati odpremnina koju su zavrijedili kod prvog poslodavca.naime svima je jasno da kod novog poslodavca plače će ići dolje 20-40% i nema odpremnine ne koju bi trebali imati pravo.ŠTO DA RADIMO ??? 8-)8-)

brkabr,

čl.133 ZOR-a govori o situaciji u kojoj tvoj poslodavac prenese svoje poduzeće ili njegov dio na drugog poslodavca kakvim pravnim poslom (prodajom)onda se tvoj ugovor o radu nemože mjenjati(a i ostalih radnika). Dakle ti zadržavaš sva prava koja si imao i kod bivšeg poslodavca. Ukoliko ti novi poslodavac daje novi ugovor (što je vjerojatno iz praktičnih razloga) on nemože biti nepovoljniji od onog kojeg si imao kod bivšeg poslodavca. Znaći ukoliko bi ti novi poslodavac želio smanjiti plaću isto nemože bez Zakonom propisanog postupka(otkaz ugovora o radu iz poslovno uvjetovanih razloga sa ponudom nivog ugovora o radu sa uzmjenjenim uvjetima-na koji imaš pravo "prigovora"). Što se otpremnine tiće:tvoj se radni odnos ne prekida pa nema potrebe da ti stari poslodavac isplaćuje istu. Ukoliko bi ti otkaz kao tehnološkom višku dao novi poslodavac tada bi ostvario otpremninu po uvjetima koje si imao kod starog poslodavca a godine staža bi se zbrajile.

Ti bi se svakako trebao savjetovati sa sindikatom,radničkim vijećem i pravnom službom kako bi ti pojasnili cijelu tu situaciju. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala na odgovoru.

to mi je jasno ,naš kolektivni ugovor vrijedi još godinu dana a poslije toga neznam što će biti,predpostavljam da do novog lakomoguće neće ni doći a mi time gubimo sva prava koja smo imali kod prvog poslodavca.PITANJE:ja ne želim raditi za novog poslodavca i ne želim potpisati nikakove nove anekse i ugovore što se u tom slućaju dešava?. :-( dali idem na kadrovsko raspolaganje pa kuda me dodjele,čekanje,drugo radno mjesto ili nešto treće (prvenstveno me interesira odpremnina pošto imam 26 god.staža ). :zao: PITANJE 2-OVOM SITUACIJOM OSJEČAM SE UGROŽENIM ,PREVARENIM,PSIHIČKI DOTRAJALIM(POSJETIT ĆU PSIHIJATRA).prije nove godine isplačivali su odpremnine a sada sa ovim novim zor-om to im ne pada na pamet,ili možda griješim,osječam se prevareno pogotovo što je jedan dio radnika i tražio odpremnine ali nisu ih pustili pošto nisu bili recimo "višak"sada isti ti imaju UPITNIK?? dali će i njih prebaciti u neku drugu "izmišljenu"firmu. :place:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

brkabr je napisao:

hvala na odgovoru.

to mi je jasno ,naš kolektivni ugovor vrijedi još godinu dana a poslije toga neznam što će biti,predpostavljam da do novog lakomoguće neće ni doći a mi time gubimo sva prava koja smo imali kod prvog poslodavca.PITANJE:ja ne želim raditi za novog poslodavca i ne želim potpisati nikakove nove anekse i ugovore što se u tom slućaju dešava?. :-( dali idem na kadrovsko raspolaganje pa kuda me dodjele,čekanje,drugo radno mjesto ili nešto treće (prvenstveno me interesira odpremnina pošto imam 26 god.staža ). :zao: PITANJE 2-OVOM SITUACIJOM OSJEČAM SE UGROŽENIM ,PREVARENIM,PSIHIČKI DOTRAJALIM(POSJETIT ĆU PSIHIJATRA).prije nove godine isplačivali su odpremnine a sada sa ovim novim zor-om to im ne pada na pamet,ili možda griješim,osječam se prevareno pogotovo što je jedan dio radnika i tražio odpremnine ali nisu ih pustili pošto nisu bili recimo "višak"sada isti ti imaju UPITNIK?? dali će i njih prebaciti u neku drugu "izmišljenu"firmu. :place:

 

Ja sam vam rtazložio što Zakon o radu kaže. Uputio sam Vas kome da se obratite u firmi. S obziromda vi (vjerojatno sa pravom,poučeni lošim iskustvima drugih,ne vjerujete nikome,predlažem da angažirate odvjetnika koj će taj posao za vas odraditi. To je malo skuplja varijanta ali s obzirom da se radi o 26 g. staža i visokoj otpremnini,mislim da je isplativa. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija