Jump to content

rješenje o ovrsi čami kod suca koji je na bolovanju


Daisy24

Preporučene objave

imam pravomoćno rješenje o ovrsi koje je, po mojem odvjetniku već davno trebalo biti na oglasnoj ploči suda.Radi se rješenju iz vanparničnog postupka koji sam ja dobila i sad čekam da si temeljem rješenja o ovrsi naplatim parnične troškove s kamatom od dana pravomoćnosti rješenja.Ovrha ide na nekretnine za koje sam uredno pribavila friški izvadak iz ZK.

kog vraga sad taj sudac oteže?

da li je to redovna procedura jer vidim da friškiji predmeti kod drugih sudaca već odavno vise na oglasnoj ploči suda.sudac je trenutno na bolovanju ( inače je često na bolovanju ).

znači li to da on ako bude godinama bolestan moj predmet ( a i svi i ostali njegovi predmeti ) čuče u njegovoj ladici ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Daisy24 je napisao:

imam pravomoćno rješenje o ovrsi koje je, po mojem odvjetniku već davno trebalo biti na oglasnoj ploči suda.Radi se rješenju iz vanparničnog postupka koji sam ja dobila i sad čekam da si temeljem rješenja o ovrsi naplatim parnične troškove s kamatom od dana pravomoćnosti rješenja.Ovrha ide na nekretnine za koje sam uredno pribavila friški izvadak iz ZK.

kog vraga sad taj sudac oteže?

da li je to redovna procedura jer vidim da friškiji predmeti kod drugih sudaca već odavno vise na oglasnoj ploči suda.sudac je trenutno na bolovanju ( inače je često na bolovanju ).

znači li to da on ako bude godinama bolestan moj predmet ( a i svi i ostali njegovi predmeti ) čuče u njegovoj ladici ?

 

Iz vašeg posta je nejasno što ste u stvari htjeli pitati.

Kažete da imate pravomočno ovršno rješenje i ZK izvadak nekretnine. Nije mi jasno zašto bi to trebalo biti objavljeno na oglasnoj ploči suda. Da li ste mjenjali sredstvo ovrhe sa plače, mirovine, žiro računa (ako je ovršenik pravna osoba) na nekretninu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ah, pardon..ovršenik je fizička osoba koja je izgubila spor sa mnom i sada mi mora nadoknaditi parnične troškove. Rješenje o ovrsi postoji, ali je u referadi kod suca još od 10.mj.lani, a ja ne znam zašto, na sudu mi ne znaju reći zašto to nije još objavljeno nigdje.To mi nije jasno, ovrha postoji, ali u ladici je.Upućuju me na suca kojeg nikad nema.

 

ono što znam je da tog predmeta još nema u očevidniku nekretnina koje se prodaju, a bit će tek pošto sudac objavi oglas o prodaji nekretnina po tom predmetu,odnosno dražbu, tj. zaključak o prodaji. a kad će to bit, nitkomi ne zna reći, jednom su mi u pisarnici rekli da je to još jako friški predmet :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sigurna sam, rješenje je pravomoćno još od 09/2008, a u 09/2009 mu je odbijena žalba na županijskom sudu! navodno je zatražio reviziju cijelog postupka na Vrhovni sud, ali moj odvjetnik kaže da to nikako ne odgađa ovrhu jer je moje rješenje pravomoćno. Eventualno, ako bi slučajno ( mislim da je ipak malo vjerojatno ) Vrhovni sud prihvatio reviziju, u tom bi slučaju morala vratiti ovršeniku iznos parničnih troškova.

Ja stvarno više ne znam u čemu je kvaka :-(

jedino znam da njega zastupa jedan vrlo ugledan i moćan odvjetnik i čini mi se da je to uzrok otezanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Daisy24 je napisao:

sigurna sam, rješenje je pravomoćno još od 09/2008, a u 09/2009 mu je odbijena žalba na županijskom sudu! navodno je zatražio reviziju cijelog postupka na Vrhovni sud, ali moj odvjetnik kaže da to nikako ne odgađa ovrhu jer je moje rješenje pravomoćno. Eventualno, ako bi slučajno ( mislim da je ipak malo vjerojatno ) Vrhovni sud prihvatio reviziju, u tom bi slučaju morala vratiti ovršeniku iznos parničnih troškova.

Ja stvarno više ne znam u čemu je kvaka :-(

jedino znam da njega zastupa jedan vrlo ugledan i moćan odvjetnik i čini mi se da je to uzrok otezanja.

 

Žalba na ovrhu na temelju ovršne isprave ne odgađa provođenje rješenja, ali uvijek postoje pravni lijekovi kojima ovršenici mogu odugovlačiti postupak naplate (npr. izdavanje privremene mjere, pokretanjem parnice za proglašavanjem ovrhe nedopuštenom itd.)Otiđite direktno na sud i vidite po broju predmeta u kojoj je fazi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija