Jump to content

Nepoštivanje odluke Suda


tanjass

Preporučene objave

Poštovani,

 

dugovanje prema Dinersu odlukom Suda završeno je sredinom 2008. godine. Rješenje o završetku ovrhe poslano je Dinersu (kao ovrhovitelju) i meni kao stranci, no nije Mirovinskom fondu (koji je plaćao Dinersu dug u skladu sa rješenjem Suda o ovrsi). Nakon nekog vremena primjetila sam da mi se ponovno odbija određena svota sa računa i uplaćuje DInersu, što je u intervalima trajalo tijekom 2008, odnosno 2009. godine. Krajem 2009. godine dobila sam sa Suda da se Diners žalio na odluku prvostepenog suda i da potražuje još određenu sumu jer smatra da nisam sve otplatila. Od Mirovinskog sam zatražila i dobila ispis svih višegodišnjih otplata Dinersu, te sam zatražila po kojem su mi to rješenju oduzimali dio mirovine i nakon sudskog rješenja o završetku ovrhe. Ispostavilo se da je to bilo TELEFONSKIM dogovorom sa djelatnicom DInersa! Nakon što sam pokušala u centrali Dinersa dogovoriti da isplatim eventualno dugovanje i tako završim cijelu priču bila sam grubo odbijena objašnjenjem da je to na Sudu. No, nakon što su saznali da sam posjetila Mirovinski i saznala da su zapravo nezakonito (telefonskim dogovorom) otuđivali novac, tužba je odjednom povučena.?! Molim za savjet obzirom da namjeravam tužiti i Mirovinski i Diners, po kojim osnovama, odnosno zakonima (npr. Zakon o zaštiti potrošača, za nanesenu duševnu bol...).

 

Unaprijed hvala na hitnosti.

 

Lijep pozdrav,

 

Tanja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tanjass je napisao:

Poštovani,

 

dugovanje prema Dinersu odlukom Suda završeno je sredinom 2008. godine. Rješenje o završetku ovrhe poslano je Dinersu (kao ovrhovitelju) i meni kao stranci, no nije Mirovinskom fondu (koji je plaćao Dinersu dug u skladu sa rješenjem Suda o ovrsi). Nakon nekog vremena primjetila sam da mi se ponovno odbija određena svota sa računa i uplaćuje DInersu, što je u intervalima trajalo tijekom 2008, odnosno 2009. godine. Krajem 2009. godine dobila sam sa Suda da se Diners žalio na odluku prvostepenog suda i da potražuje još određenu sumu jer smatra da nisam sve otplatila. Od Mirovinskog sam zatražila i dobila ispis svih višegodišnjih otplata Dinersu, te sam zatražila po kojem su mi to rješenju oduzimali dio mirovine i nakon sudskog rješenja o završetku ovrhe. Ispostavilo se da je to bilo TELEFONSKIM dogovorom sa djelatnicom DInersa! Nakon što sam pokušala u centrali Dinersa dogovoriti da isplatim eventualno dugovanje i tako završim cijelu priču bila sam grubo odbijena objašnjenjem da je to na Sudu. No, nakon što su saznali da sam posjetila Mirovinski i saznala da su zapravo nezakonito (telefonskim dogovorom) otuđivali novac, tužba je odjednom povučena.?! Molim za savjet obzirom da namjeravam tužiti i Mirovinski i Diners, po kojim osnovama, odnosno zakonima (npr. Zakon o zaštiti potrošača, za nanesenu duševnu bol...).

 

Unaprijed hvala na hitnosti.

 

Lijep pozdrav,

 

Tanja

 

Ja bih vam najprije savjetovao da se pokušate sa odgovornima u Mirovinskom i Dinersu dogovoriti (vidjeti osobe koje su sudjelovale u tome) na temelju dokumentacije koju posjedujete te da ih pitate na temelju čega su vam vršili zapljenu plače i nakojn otplate duga a za što imate i sudsko rješenje. Otiđite direktno tamo nemojte to rješavat telefonom i zaprijetite ukoliko vam se novac ne vrati kaznenim prijavama protiv osoba koje su sudjelovale u dogovoru oko "telefonske ovrhe" i zapljene vaše plače.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru. Bila sam ja i u Dinersu gdje sam htjela platiti eventualno dugovanje no tamo me nisu htjeli slušati već su rekli da je to na ponovljenom postupku na Sudu. Onda sma otišla u Mirovinski da vidim po kojem to rješenju mi i dalje oduzimaju (od mirovine) i tamo je stajalo napisano rukom (telefonski dogovor sa Marinom iz Dinersa). Jedna službenica mi je rekla da su i nju zvali prije par mjeseci kad je bila na šalteru da mi opet skinu sa računa novac no odbila je i rekla da hoće kad je dostave rješenje po kojem to mogu. Nakon toga sam otišla na sud kod suca koji ima moj predmet da bi utvrdila da je Diners iznenada povukao tužbu. Ispada da odjednom nemaju nikakva dugovanja prema meni. Zanima me za što sve ih mogu oboje tužiti (i Diners i Mirovinski) obzirom da poslije ovoga već tjednima ne spavam.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tanjass je napisao:

Hvala na odgovoru. Bila sam ja i u Dinersu gdje sam htjela platiti eventualno dugovanje no tamo me nisu htjeli slušati već su rekli da je to na ponovljenom postupku na Sudu. Onda sma otišla u Mirovinski da vidim po kojem to rješenju mi i dalje oduzimaju (od mirovine) i tamo je stajalo napisano rukom (telefonski dogovor sa Marinom iz Dinersa). Jedna službenica mi je rekla da su i nju zvali prije par mjeseci kad je bila na šalteru da mi opet skinu sa računa novac no odbila je i rekla da hoće kad je dostave rješenje po kojem to mogu. Nakon toga sam otišla na sud kod suca koji ima moj predmet da bi utvrdila da je Diners iznenada povukao tužbu. Ispada da odjednom nemaju nikakva dugovanja prema meni. Zanima me za što sve ih mogu oboje tužiti (i Diners i Mirovinski) obzirom da poslije ovoga već tjednima ne spavam.

 

Možete ih tužiti za štetu koju su vam prouzročili plijenidbom primanja koja nije bila po zakonu, a niti ste više uopče bili dužni. No ipak pokušajte s nagodbom u Dinersu jer sudski postupak je krajnje rješenje i trajati če dugo. Jednostavno im pismeno zaprijetite tužbom za nadoknadu štete i navedite činjenice nezakonite plijenidbe mirovine. To pošaljite preporučeno sa povratnicom ili odnesite direktno na urudžbeni zapisnik u Diners.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...

Možete li mi objasniti zašto odvjetnici u HR, u pravilu, oštećene građane upućuju na dogovor kad "institucije" izvaraju građane'

Istovremeno će prihvatiti kazneno ili prekršajno goniti za iste "institucije" građane HR?

 

Slično mi se dogodilo sa HTV-om. Nitko od odvjetnika nije mi htio ni odgovoriti kad sam postavlia pitanje kako tužim HTV zbog višegodišnjeg uznemiravanja pokretanjem nedopuštene ovrhe nakon što sam dobila pravomoćno rješenje suda.

Kad vam netko uzme godine, pokrene više ovrha i prisili vas da vodite parnicu protiv njega koju je sam bezrazložno pokrenuo a vi bez lipe u džepu da bar platite odvjetnika, ne zaslužuje li to adekvatnu naknadu ili mi obični smrtnici nemamo na to pravo. Nisam zadovoljna pravomoćnim rješenjem. Smatram da se krivotvorenje mora kazniti.

 

Ne mislim ja da odvjetnici ne žele zaraditi, više mi se mota konstatacija da su odvjetnici svjesni da sudci neće presuditi u korist "malog čovjeka" osim ako oštećena osoba nije bar jednom gostovala na TV-u, internet stranicama i sl..

 

Nije kritika, više me zanima kakve su šanse dobiti spor protiv HTV-a, Dinersa, T-coma, HEP-a i sl. kad oni pređu granicu ili šlampavo odrade svoj posao.

Zanima me Vaše mišljenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija