Jump to content

Kriv sam za prekršajeiz čl.43.st.2 i tem član.293 st.1.


Hoffman

Preporučene objave

Ovo mi je prvi post i odmah tražim pomoć.. :)

 

Upravljao sam automobilom u srednjoj traci (koja je namjenjena za skretanje u ljevo). U jednom trenutku sam zapoečeo radnju prestrojavanja u desno, a da se prethodno nisam uvjerio da to mogu učiniti bez opasnosti za druge sudionike u prometu.

 

(ovo je glavno)

dolazi automobil kojem sam oduzeo prednost i on umjesto kocnice stisne po gasu (da se razumijemo, do sudara bi svakako doslo samo nebi bilo i treceg razbijenog automobila). Udari u moj auto (brzina je bila mala cca40km/h a ja sam stajao na mjestu), njegov odbaci na nogostup i kako je covjek drzao i dalje gas je udario u jos jedno parkirano vozilo 40-50 m dalje. (kolko sam uspio saznati radi se o decku koji ima 25 god. i 3 god vozačkog iskustva)

 

Ja se hoću zaliti, zato jer je u zapisniku bilo receno da je vozač drugog vozila pritisnuo gas, a to se ovdje nigdje ne spominje te kako bi da je on normalno ko prosječni vozač reagirao do takve nesrece nebi ni doslo.

 

Alkohola nije bilo, ozljeđenih nije bilo, ja sam kriv.

 

Mene se tereti da sam počinio prekršaj iz članka 43.st.2. kažnjiv po čl.43.st.3.Zakona o sigurnosti preometa na cestama u svezi čl.293.st1. citiranog zakona, pa mi se temeljem istog propisa izriče kazna

za prekršaj članka 42.st2. 500,00Kn

koja je temeljem članka 293.st.1. ZSPC-a uvećana za 500,00 Kn

 

Mene zanima dal cu zalbom i opisom navedene situacije uspjeti smanjiti kaznu na 500,00 Kn...

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija