Jump to content

Procjena nekretnine


anonimno

Preporučene objave

Teta mi je darovnim ugovorom darovala stan, sada mi sljedi procjena nekretnine sa strane porezne uprave. Zanima me sta se sve uzima u obzir za procjenu stana. Da li se porez plaća na kvadraturu čestice, ili na korisni dio prostotra (stan je na 3 kata u kući i ima 29m2 stambenog prostora). U vlasničkom listu koji posjeduje moja teta stoji da se stan sastoji od kuhinje, sobe i WCa,i pripadajuce konobe i prizemlju. U medjuvremenu je u sobi napravljen jos jedan Wc, da li i to znaci sta pri procjeni? Da li ja mogu biti oslobodjena plaanja poreza obzirom da financijski pomazem tetu i cuvam ju (u darovnome ugovoru nije to navedeno, navedeno je samo da ima pravo stanovanja u kuci do smrti) .

Hvala unaprjed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Porezna uprava ima tablice vrijednosti nekretnina temeljem kojih obavlja procjenu. One sadrze kategorizacije nekretnina prema dijelovima grada, starosti zgrade, kvadraturi.... i na osnovu njih ovam razrezuju porez.

 

Uzdrzavanje tete ovdje ne pomaze ali bi ga mogli prijaviti kod obracuna drugih vrsta poreza kao uzdrzavanu osobu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija