Jump to content

vožnja pod utjecajem alkohola


Ivchy

Preporučene objave

imam jedno pitanje!

prije godinu i pol dana vozila sam se doma i zaustavila me policija. izmjerili su mi 0.9 promila alkohola u krvi. također sam se vozila poslije 11 h ( a pošto sam bila mladi vozač to nisam smjela). napravili su zapisnik i nisam se potpisala. došla mi je na kućnu adresu uplatnica na 2500 kn, ali nisam platila već sam se žalila. nakon godinu i pol mi je stigao poziv na sud ali mama ga nije preuzela jer ja studiram i prijavljena sam (imam privremeno boravište) u drugom gradu. ne znam šta da radim po pitanju toga poziva, da li ga majka trea preuzeti umjesto mene i što da radim?

ima li mogućnosti da ću nakon presude doboti veću kaznu nego što je pisala na uplatnici, iako nikada nisam napravila nikakav prekršaj.

unaprijed zahvaljujem na odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Majka je ovlaštena za primanje pošte i pisanje prigovora.

 

Neka vam napiše pisanu obranu i odnese na sud.

 

Poslati poštom ili možda još bolje osobno odnijeti u vrijeme glavne rasprave.

 

Tražiti poništenje kazne za 23 sata zbog promjene zakona i smanjenje novčane kazne za alkohol.

 

Trenutno postoji rupa u zakonu po pitanju zaštitne mjere i ukoliko odmah napravite gore navedeno, zabrana upravljanje se neće izreći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da ne otvaram novu temu, ako može savjet?

 

Ukratko, ostao sam prije 3 mjeseca bez dozvole zbog alkohola (1,2). Nisam dobio nalog na licu mjesta već mi je stigao danas obvezni prekršajni nalog iz policije.

Znam da postoji neka rupa, tj. da u zakonu o prometu (ili kako se već točno zove), trenutno nema stavke za izricanje zabrane upravljanja, već se ona izriče po preporuci MUP-a, čini mi se.

U nalogu piše da sam kriv, što i jesam, te da je kazna samo novčana, 2000kn. Zanima me ako to platim u roku 8 dana, da li naknadno mogu dobiti mjeru zabrane upravljanja, budući da u tom slučaju, koliko se kužim, predmet ne bi trebo doći do suda.

 

Unaprijed hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija