Jump to content

Nalog za premještanje vozila Zagrebparkingu


sski001

Preporučene objave

Poštovanje!

 

Dana 14.10.2009. na Britanskom trgu sam stao sa osobnim vozilom na parkirno mjesto predviđeno za osobe sa invaliditetom. Svjestan sam da je to prekršaj i da u takvim slučajevima "pauk" po nalogu policijskog službenika premješta vozilo.

Na "invalidskom" mjestu sam se zaustavio, jer mi je djetetu pozlio, pa sam stao da ne povrača u autu. Upalio sam sva 4 "žmigavca" i odmaknuo se od auta nekoliko metara do kontejnera, gdje je dijete povračalo.

Vratili smo se do auta, gdje su već bili djelatnici Zagrebparkinga sa "paukom" i opomenuli me da ne smijem tu stajati. Sve skupa nije trajalo duže od par minuta.

 

Sada sam dobio od Zagrebparkinga Zapisnik/račun (sa slikom vozila) izdan temeljem naloga PV xxxxxx MUP-a RH, Policijske uprave Zagrebačke, Postaje prometne policije, za trošak započete radnje - dolazak pauka do vozila registarskih oznaka..., te da prigovor uputim na MUP RH.

 

Nije mi jasno kako je MUP mogao izdati nalog za premještanje vozila, kada tamo nije bilo policijskog službenika i nisam dobio kaznu od Policije za nepropisno parkiranje.

 

Činjenica je da sam prekršaj počinio, ali s obzirom na okolnosti pod kojima je došlo do počinjenja prekršaja, da li ima smisla podnositi žalbu. Ne bi htio povečavati troškove mogućim sudskim postupkom, ako žalba nema nikakve šanse.

 

Svaka informacija ili slično iskustvo dobrodošlo je.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija