Jump to content

Molim vas pojasnite mi...


lidac0605

Preporučene objave

Trebam pojašnjenje vezano uz pravo na dječji doplatak...Imam troje djece i do 3.mjeseca prošle godine smo imali pravo na doplatak-nakon toga nam je pravo ukinuto radi 10 kuna više po članu.Sada bih opet predala zahtjev no na temelju prošlogodišnjih primanja,mojih i suprugovih,ponovo ne bi imali pravo,barem do 6. mjeseca kad ćemo imati još jedno dijete.No sada me zbunio lanak iz zakona o dječjem doplatku u kojem piše da se svaska promjena što se tiče primanja u tekućoj godini mora prijaviti,naročito ako se tiče stjecanja ili gubitka prava na doplatak.Stvar je u tome da sam ja od 10.mjeseca prošle godine na bolovanju zbog komplikacija u trudnoći i primam naknadu od 4226 kn(a prosječna plaća mi je 6500kn),a suprug je sa 1.2.ove godine dobio otkaz i imat će pravo 3 mjeseca na naknadu s burze od max.2200 kn,a nakon toga još 30%manje od toga...Po ovoj situaciji u kojoj smo od kad sam ja na bolovanju-i bit ću skroz do porodiljnog-mi bi imali pravo na doplatak,jer on je i dok je radio imao plaću od 3000 kn...Pojasnite mi to,molim vas.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija