Jump to content

darovanje nasljedstva-oslobođenje


david2

Preporučene objave

Zahvaljujem svima koji mi budu mogli pomoći oko problema (nije jednostavan)

Porezna uprava traži da se plati porez na dio zemljišta kojeg je sestra darovala dvojici braće.

Mislim da bi trebali biti oslobođeni plaćanja a razlozi bi trebali biti u sljedećem objašnjenju.

Zemljište kupio otac 60-ih i sagradio kuću. Nije ukniženo (prerana smrt oca).Nasljeđuju majka i troje malodobne djece.

Nakon smrti majke nasljeđuju djeca svak po 1/3. Prije udaje sestra daje braći svoj dio. Naknadno vode postupak za uknjiženje zemlje (donesena sudska presuda)a sad se obavlja postupak i za kuću. U tijeku postupka sestra potpisuje izjavu kojom potvrđuje davni dogovor. Sudska presuda za zemljište dostavljena poreznoj upravi i oni kažu da se plaća porez na onu 1/3 koju je sestra darovala.

Molim pomoć oko pojašnjavanja poreznih oslobođenja

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na informaciju ali ono što mene zbunjuje je dio zakona

VI Porezna oslobođenja

3. Porezna oslobođenja pri naslj. ,darovanju...

3. braća i sestre, njihovi potomci te zetovi i snahe ostavitelja ili darovatelja, kada nasljeđuju ili primaju na dar nekretnine, ako su s ostaviteljem ili darovateljem živjeli u gospodarskoj zajednici u vrijeme izgradnje građevine, stjecanja druge nekretnine, ostaviteljeve smrti ili primitka dara. Gospodarskom zajednicom, u smislu ovoga Zakona, smatra se zajedničko stjecanje prihoda i imovine te raspolaganje prihodima i imovinom koja se nasljeđuje ili daruje,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija