Jump to content

molim pravni odgovor


Biserkabiba

Preporučene objave

Djelatnica sam državne ustanove 23 godine. Prije 15 godina koristila sam neplaćeni porođajni u trajanju od 2 godine. Prava iz radnog odnosa su mi mirovala u ustanovi u kojoj radim,ali sam sama uplaćivala radni staž i mirovinsko . Računa li se meni da sam djelatnica te ustanove od prvog datuma zaposlenja ili od datuma poslije prekida porođajnog. To me zanima radi Kolektivnog ugovora po kojem nakon 20 godina radnik ima pravo na uvećanje plaće od 4 % i radi jubilarne nagrade jer se iznos uvećava s godinama staža.hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Biserkabiba je napisao:

Djelatnica sam državne ustanove 23 godine. Prije 15 godina koristila sam neplaćeni porođajni u trajanju od 2 godine. Prava iz radnog odnosa su mi mirovala u ustanovi u kojoj radim,ali sam sama uplaćivala radni staž i mirovinsko . Računa li se meni da sam djelatnica te ustanove od prvog datuma zaposlenja ili od datuma poslije prekida porođajnog. To me zanima radi Kolektivnog ugovora po kojem nakon 20 godina radnik ima pravo na uvećanje plaće od 4 % i radi jubilarne nagrade jer se iznos uvećava s godinama staža.hvala

 

Bisrkabiba,

računa se od prvog dana zaposlenja,prema čl.69 Zakona o radu.(Googl nn149_15-12_2010 Zakon o radu). :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Biserkabiba je napisao:

Djelatnica sam državne ustanove 23 godine. Prije 15 godina koristila sam neplaćeni porođajni u trajanju od 2 godine. Prava iz radnog odnosa su mi mirovala u ustanovi u kojoj radim,ali sam sama uplaćivala radni staž i mirovinsko . Računa li se meni da sam djelatnica te ustanove od prvog datuma zaposlenja ili od datuma poslije prekida porođajnog. To me zanima radi Kolektivnog ugovora po kojem nakon 20 godina radnik ima pravo na uvećanje plaće od 4 % i radi jubilarne nagrade jer se iznos uvećava s godinama staža.hvala

Ovo je zaključak zajedničkog povjerenstva za tumačenje Temeljnog Kolektivnog ugovora za službenike i namještenike u javnim službama sa sjednica održanih u 2007. i 2008. god.: "Vrijeme mirovanja radnog odnosa ne smatra se prekidom radnog odnosa, ali se vrijeme mirovanja istog ne uračunava u staž potreban za ostvarenje prava na jubilarnu nagradu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

istra15 je napisao:

Biserkabiba je napisao:

Djelatnica sam državne ustanove 23 godine. Prije 15 godina koristila sam neplaćeni porođajni u trajanju od 2 godine. Prava iz radnog odnosa su mi mirovala u ustanovi u kojoj radim,ali sam sama uplaćivala radni staž i mirovinsko . Računa li se meni da sam djelatnica te ustanove od prvog datuma zaposlenja ili od datuma poslije prekida porođajnog. To me zanima radi Kolektivnog ugovora po kojem nakon 20 godina radnik ima pravo na uvećanje plaće od 4 % i radi jubilarne nagrade jer se iznos uvećava s godinama staža.hvala

Ovo je zaključak zajedničkog povjerenstva za tumačenje Temeljnog Kolektivnog ugovora za službenike i namještenike u javnim službama sa sjednica održanih u 2007. i 2008. god.: "Vrijeme mirovanja radnog odnosa ne smatra se prekidom radnog odnosa, ali se vrijeme mirovanja istog ne uračunava u staž potreban za ostvarenje prava na jubilarnu nagradu.

 

Pošto tako piše u kolektivnom onda to tako i jest.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija