Jump to content

tražim pomoč


salesb

Preporučene objave

pozdravljam vas sve tražim ako mi netko može pomoč i uputiti šta , kako , i gdije tražiti.

 

ovako moj otac je bio u ratu 3,5g obišo je sve i svašta

razbolio se i uspio sam mu nekako srediti malu mirovinu

pošto je radio u ĐĐ u SL BRODU 24g dobio je mirovinu + vojska

 

i to je jedva dobio 900kn što je radio u ĐĐ i 1300kn što je bio u ratu

iznos mjesečne mirovine je 2200kn ali dok plati sve režije i kredit nema ništa na kraju

on uzdržava 4 osobe sa svojom mirovinom jedva se gura kraj s krajem.

 

pisao sam zakladi HRVATSKIH BRANITELJA nisam tražio financijsku pomoč več materijalnu jer nam je krov na kuči jako loš trebali bi ga promjeniti ali nemamo kako i nemamo novaca da kupimo materijal potreban za adaptaciju krova.

poslao sam im sve dokumente potrebne za pomoč i dobili smo 1500kn ali to nam je malo da bi sredili krov na kuči.

 

ja vas molim kome bi se moj otac trebao javiti da bi dobio bilo kakvu pomoč da možemo srediti krov na kuči.

 

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav

Eto vidim da izgleda nitko nezna kome se treba obratiti za pomoč .

 

imam i još samo ovo pitanje Zar stvarno ako je netko ošo u bilo kakvu mirovinu gubi sva prava kao HDDR i nemože ništa više tražiti.

tako su mi rekli kad sam tražio za oca pomoč kuco od vrata do vrata ali jednostavno svi kažu nema prava nikakva , i za to se branitelji borili

 

još vas jednom molim ako ko zna gdije da se obratimo za pomoč da nas uputite.

ali ja mislim da moj otac bi trebao imati malo veču mirovinu a ne 1300kn što je bio u ratu 3,5g.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

salesb je napisao:

Pozdrav

Eto vidim da izgleda nitko nezna kome se treba obratiti za pomoč .

 

imam i još samo ovo pitanje Zar stvarno ako je netko ošo u bilo kakvu mirovinu gubi sva prava kao HDDR i nemože ništa više tražiti.

tako su mi rekli kad sam tražio za oca pomoč kuco od vrata do vrata ali jednostavno svi kažu nema prava nikakva , i za to se branitelji borili

 

još vas jednom molim ako ko zna gdije da se obratimo za pomoč da nas uputite.

ali ja mislim da moj otac bi trebao imati malo veču mirovinu a ne 1300kn što je bio u ratu 3,5g.

 

 

 

 

Kolega,nemožeš to tako gledati "1300" kuna.....branitekljska mirovina opče nesposobnosti iznosi oko 2300 kn. ali to ti je zbroj civilne mirovine i dodatak na braniteljsku opču,nema toga u tome zar nije više po tome zaslužio,zakon je takav.A što se tiće pomoći za uvijete za stanovanje ,...bilo bi dobro da se obrati nekima od udruga dragovboljaca ili branitelja za pomoć,ovisno o tome gdije pripada ili je već učlanjen.Želim vam sve dobro...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru

 

ja znam kako je teško dobiti nešto kod nas

 

je mi smo zadovoljni jer nas 5 članova živimo od njegove mirovine 2300 kn.

 

a neznam zašto nije mogao ostvariti pravo poslje rata barem nešto. jer 96 pa do 2005g nikakva primanja nije imao tražili molili za pomoč ali ništa tek poslje je dobio.

 

znam da ima još i gorih slučajeva

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nema se šta moliti i ponižavati pred nekim,jer to nije zaslužio kao dragovoljac i branitelj ,postoje zakonska prava branitelja i dragovoljaca,i to mu niko nemože osporiti ali isto tako postoje i uvijeti da bi imao priznanje kao hrvatski ratni vojni invalid gdije mu bolest i nesposobnost za rad morabiti vezana uz domovinski rat,da bi imao prava po toj osnovi.

Prava branitelja i dragovoljca mu niko ne može stopirati bez obzira što je u mirovini,isto tako je imao svoja prava i nakon 96.godine samo što možda nije znao za njih ili ga niko nije želio uputiti na njih.

Znam da je gotovo nemoguče živjeti sa tim primanjem toliki broj članova,ali ovaj novi zakon vam nedaje baš puno mogučnosti.Prije njega je mogao puno više toga si ostvariti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija