Jump to content

kaznena prijava na zapisnik- Lažna!!!!!


robocophr

Preporučene objave

Poštovani!

 

Unaprijed se ispričavam ako netko od Vas primjeti da je isto pitanje postavljeno na forum.hr , isto pitanje postavljam i ovdje jer na forum.hr nitko nije mi dao odgovor.

 

Dakle da pojasnim cijeli slučaj:

 

Osoba A iako je upoznata sa tim da u slucaju lažnog prijavljivanja čini kazneno djelo ona je svejedno podigla kaznenu prijavu na zapisnik prema osobi B koju je ipotpisala.

 

Policija postupa po pravilima prema osobi B i ne nalazi elemente kaznenog djela od strane osobe B.

 

(da vam pojasnim....osoba A je izdramatizirala cijeli opis slučaja do krajnjih granica nebi li....udaljila osobu B od sebe i zastrašila je jer je osobi B prethodno u priči otkrila neke stvari o sebi i svojim jatacima....stvari koje upućuju u neke nelegalne radnje. Osoba B ne prijavljuje mutne radnje jer nema materijalne dokaze o tome (pa se boji prijaviti da ne upadne u zamku lažnog prijavljivanja,u slučaju da se ne dokaže nelegalna radnja)....ali su itekako logične s obzirom na poznate joj okolnosti.

 

Policija predmet proslijeđuje ODO-u koje donosi odluku da neće pokrenuti kazneni postupak povodom prijave osobe A prema osobi B jer iz obavijesti prikupljenih od djelatnika policije ne proizlazi osnovana sumnja da u prijavljenom događaju postoje elementi kaznenog djela.

 

Isto naglašavam da je osoba A širila laži o osobi B i oblatila je na sve moguće načine gdje god je stigla....ali naravno,bez ikakvih dokaza, samo na riječ.

Od tada osoba B primjećuje kako je ljudi koji su joj se ranije uvijek s osmjehom na licu javljali i pozdravljali.....da je odjednom gledaju nekim drugim očima, zaobilaze, pa čak i ignoriraju.

 

Osoba B je dobila cijeli spis u ruke (prijava,postupak policije,riješenje odvjetništva) i on je jedini dokument sa kojim može dokazati svoju nevinost tim istim ljudima koji su stvorili (sve tako govori) krivo mišljenje zbog prijave policiji od strane osobe A, zbog širenja lažnih glasina od osobe B.

 

Molim Vas da osobiB date savjet.....dakle, ako je ikako moguće (a moguće je) da izostavimo moralne predike i da se držimo zakona i prava.

 

Smije li osoba B dati na uvid svim ljudima koji su direktno ili indirektno upoznati sa slučajem.

Naravno kako osoba B ne misli ići od vrata do vrata svih tih ljudi......smije li taj dokument koji dokazuje njenu nevinost poslati poštom putem Hrvatske pošte ili elektronskih medija (e-mail, facebook itd.)

Dakle, ne cijelom svijetu pa da gleda tko hoće, nego ciljano osobama koje su direktno ili indirektno umiješani ili upoznati sa slučajem.?????

 

Još jednom molim.....bez moralnih prodika, držimo se zakona i prava!

 

Veliko Vam hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nema kaznenog djela lažnog prijavljivanja ako osoba smatra da je djelo postojalo.

Dakle osoba A neće odgovarati (ovo zbog naziva Vašeg posta).

 

Vi možete rješenje o odbačaju koje imate slati kome god hoćete, ali pazite što pišete u prilogu tog rješenja jer izjave tipa "osoba A je lagala, osoba A je lažac, osoba A je ....", mogu rezultirati tužbom za uvredu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Oprostite, ali ne razumijem....Vi kažete ako osoba smatra.

 

Osoba A ne smatra, ona ne sumnja, ona tvrdi da je osoba B počinila to i to.

 

Evo šaljem link od DORH-a gdje ispod naslova SADRŽAJ KAZ: PRIJAVE piše pod "d. stavak 2" :

 

2. treba priložiti sve dokaze kojima raspolažemo, pismena koja mogu pomoći državnom odvjetniku i policiji u provođenju izvida.

 

U prijavi koju Vam šaljem u privitku/prilogu se jasno vidi da osoba A nije dala nikakve dokaze.

 

Pitam se: Na račun čega je policija zaprimila kaznenu prijavu na zapisnik? Zašto ako u svemu navedenom uopće nema Kaznenog djela koje se goni po službenoj dužnosti? Zašto je nisu uputili na odvjetništvo da podigne građansku optužnicu prema osobi B? Ako kažete da je policija ipak dužna zaprimiti prijavu, zar onda isto tako nije dužna da sankcionira prijavitelja u slučaju da nije istina ono što je navela u prijavi?

 

Ajooooj.....imam ja još mnogo pitanja oko nelogičnih stvari iz ovog predmeta,ali zadržimo se za sada na ovome.

 

Žao mi je,ali predmet se sastoji od tri papira tako da cu morati staviti u slijedeca dva posta priloge.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

robocophr je napisao:

 

Osoba A ...ona je svejedno podigla kaznenu prijavu na zapisnik prema osobi B koju je ipotpisala.

 

 

- za koje kaz. djelo je osoba A prijavila osobu B? koji članak KZ?

 

usput:

- što piše u rješenju o odbačaju DO-a, za koje kaz. djelo se prijava odbacuje? koji članak KZ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

robocophr je napisao:

 

Pitam se: Na račun čega je policija zaprimila kaznenu prijavu na zapisnik? Zašto ako u svemu navedenom uopće nema Kaznenog djela koje se goni po službenoj dužnosti? Zašto je nisu uputili na odvjetništvo da podigne građansku optužnicu prema osobi B? Ako kažete da je policija ipak dužna zaprimiti prijavu, zar onda isto tako nije dužna da sankcionira prijavitelja u slučaju da nije istina ono što je navela u prijavi?

 

 

- osoba A pristupila, ispričala, oni zaprimili. to im je posao. procijenili su da tu nisu "čiste stvari", prikupili eventualno još nešto što su mislili da treba i poslali DO-u na razmatranje

 

-zaprimili su prijavu i proslijedili je DO na odluku. policija nije ta koja odlučuje ima li ili nema kaznenog djela, to nije njihova dužnost i ovlaštenje, pogotovo ako je nešto dvojbeno. tu se oni "pokrivaju" samo proslijeđivanjem prijave DO-u. DO može nakon zaprimanja takve prijave tražiti još od policije da prikupi određene podatke ili to učine sami. nakon toga odlučuju po toj prijavi.

 

-ako osoba inzistira na podnosenju prijave, policija će ju zaprimiti kako već rekoh.

 

-odgovor na zadnje pitanje je već dan u drugom mom odgovoru. moglo je biti i drugačije, pa DO ipak nađe da tu ima kakvog kaz. djela. zato se to tako ne radi kako vi mislite.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ok, evo citiram zapisnik o zaprimanju Kaznene prijave od riječi do riječi:

 

Prijavitelj je u skladu s člankom 173. stavkom 2. ZKP-a upozoren da će počiniti kazneno djelo lažnog prijavljivanja u skladu sa člankom 302. KZ-a ako prijavi određenu osobu da je počinila kazneno djelo za koje se goni po službenoj dužnosti iako zna da ta osoba nije počinitelj.

 

Prijavitelj izjavljuje:

 

Prije tri mjeseca prekinula sam vezu sa bivšim dečkom X.Y. iz XXXXXXXX nakon čega me je isti počeo učestalo nazivati na mobitel pozivnog broja 095/xxx xx xx sa mobitela pozivnih brojeva 091/xxx xx xx, 095/xxx xx xx i 095/xxx xx xx, zbog čega sam promijenila svoj broj mobitela prije mjesec dana. U istom vremenu X.Y. se na internetu lažno predstavljao u moje ime što sam već ranije prijavila policiji. Od početka listopada X.Y. me učestalo naziva na telefonski broj 0XX/ XXX-XXX koji je broj od kancelarije odjela XXXXX u XXXXXXX gdje ja radim, a u isto vrijeme mi preko kompjutera šalje e-mail poruke. Kako mu na te poruke nisam odgovarala dana xx.xx.xxxxg. na moju e-mail adresu stigla je poruka u kojoj XXXXX navodi kako će mi zbog toga ubuduće slati na sve e-mail adrese u XXXXXX(radno mjesto) što je kod mene izazvalo strah i nelagodu jer ću zbog toga imati problema na poslu.

U navedenim porukama i tijekom razgovora nije bilo fizičke prijetnje već XXXXX učestalo traži da se nađemo, te da želi samnom razgovarati jer mu dugujem objašnjenje zbog raskida.

Moram napomenuti kako je xxxxxx dana xx.xx.xxxxg. u 19.00 došao kod mene u kancelariju XXXXXX (radno mjesto) gdje je sjedio oko sat vremena i nije htio izaći iako sam to od njega tražila, a ja sam u 20.00 sati po završetku radnog vremena napustila zgradu, te je i on tada izašao.

 

Dakle u kaznenoj prijavi ne piše za koje kaz. djelo je osoba A prijavila osobu B kao ni o kojem članku se radi.

 

Na drugoj stranici gdje trebaju biti navedeni dokazi list je prazan.

 

Ovo boldano je čista laž, ona nije prekinula vezu prije tri mjeseca (dokaz tome, ako je to uopce dokaz su međusobne sms poruke s navedenih brojeva gdje se vidi da su osobe ipak u kontaktu).

Treći broj naveden nije od Osobe B,tko zna čiji je.

Navod za lažno predstavljanje nije sumnja, već ona navodi da je upravo XXXXX to počinio.

Osoba B je na desetke puta bio na radnom mjestu prijavitelja, gdje su je upoznale njene kolege, gdje je osoba B prijavitelju pomagala u obavljanju njenog posla (kako tada nije imala strah i nelagodu da ce imati problema na poslu??)....i te kolege i kolegice bile su svjedoci navedenog dana u prijavi da osoba B nije nikoga spriječavala u obavljanju posla kao i da nije remetila javni red i mir. Osoba B je bila tu kao i na desetke puta dotada)

Što se tiče slanja e-mail poruka međusobno je poslano kroz godinu dana na stotine poruka,a zadnje poruke su poslane jer je osoba A isprovocirala osobu B i nedajući drugi način

komunikacije inzistirala da joj šalje a-mail poruke (koje osoba B ima isprintane i mogu služiti kao dokaz)

 

Ma i tako dalje.

 

Po meni ovo je čista lakrdija i "povlačenje policije za nos" kao i državnog odvjetništva a sve u cilju da se napakosti osobi B koja ništa loše nikome nije učinila, dapače, osobi B je učinjeno loše, ali to je sad duuuuga priča i nebi sad o tome.

 

A sad Riješenje ODO-a upućeno prijavitelju:

 

Obaviještavamo Vas da Općinsko državno povjerenstvo u xxxxx

neće pokretati kazneni postupak povodom Vaše prijave PU xxxxxxxx, PP xxxxxxx od dana xx.xx xxxxg. (uznemiravanje od strane xxxxxx xxxx) jer iz obavijesti prikupljenih od strane dijelatnika policije ne proizlazi osnovana sumnja da u prijavljenom događaju postoje elementi kaznenog djela.

 

ZAMJENIK OPĆINSKOG DRŽAVNOG ODVJETNIKA

 

xxxxx xxxxx

 

Evo tek odvjetništvo kaže uznemiravanje, ali koliko sam ja vidio u K.Z. RH nema članka za kazneno djelo uznemiravanje.

Odakle onda kaznena prijava?

 

 

 

Dakle,osoba B se ne slaže sa prijavom i smatra da mu je pričinjena velika neugodnost...a zbog ničega.

Mislim da ako prijavitelj zbilja ima neki strah i nelagodu (a vjerujte mi nema) neka taj problem riješi sa svojim psihijatrom ili psihologom a ne preko leđa policije, državnog odvjetništva i Osobe B.

 

Ovo je čisti cirkus.

Molim Vas da me uputite točno što da radim,tj. da u ovom slučaju nitko ali baš nitko ne odgovara čini mi se teška lakrdija :-o

Mislim ako je prijavljena osoba zbilja učinila nekakav prekršaj ili kazneno djelo neka za to odgovara. Suprotno tome, ako je prijavitelj to sve pokrenuo iz zločestih pobuda ....onda neka odgovara prijavitelj.

 

Nemojte mi reći angažiraj odvjetnika jer odvjetnicima ovaj slučaj nije atraktivan i tu ne mogu zaraditi neke novce koje bi njih zadovoljili.

Ali očito je da kako ste sami rekli nije tu sve čisto.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nemate osonova za bilo što.

 

Kaznena prijava se može podnijeti za bilo što ako osoba smatra da je djelo počinjeno, pa čak i da podnese istu bez iti jednog dokaza.

 

Uputa DORH-a je savjet, a nikako obveza prijavitelju koja snosi nekakvu odgovornost ako ne postupi po tom savjetu DORH-a.

 

Inače ne postoji uopće kazneno djelo lažnog prijavljivanja za kazneno djelo prijetnje (osim službenoj osobi).

 

Ukratko - zaboravite sve i nastavite živjeti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

 

Dakle u kaznenoj prijavi ne piše za koje kaz. djelo je osoba A prijavila osobu B kao ni o kojem članku se radi.

 

 

 

A sad Riješenje ODO-a upućeno prijavitelju:

 

Obaviještavamo Vas da Općinsko državno povjerenstvo u xxxxx

neće pokretati kazneni postupak povodom Vaše prijave PU xxxxxxxx, PP xxxxxxx od dana xx.xx xxxxg. (uznemiravanje od strane xxxxxx xxxx) jer iz obavijesti prikupljenih od strane dijelatnika policije ne proizlazi osnovana sumnja da u prijavljenom događaju postoje elementi kaznenog djela.

 

ZAMJENIK OPĆINSKOG DRŽAVNOG ODVJETNIKA

 

xxxxx xxxxx

 

Evo tek odvjetništvo kaže uznemiravanje, ali koliko sam ja vidio u K.Z. RH nema članka za kazneno djelo uznemiravanje.

Odakle onda kaznena prijava?

 

 

 

- u zapisniku o zaprimanju kaznene prijave i ne mora biti naveden članak KZ-a, naziv kaz. djela, bitan je sadržaj prijave, ono što navodi osobe koja ju podnosi, njezin opis događaja

 

- ovo što vi ovdje citirate nije nikakvo rješenje ODO. to je obična obavijest. oni i ne govore o kaznenom djelu, naprotiv, kažu kako u prijavljenom događaju ne postoje elementi nekog kaznenog djela. oni govore o "uznemiravanju, jer je vjerovatno podnositelj u prijavi tako opisao dozivljaj tih kontakata sa vama - kao uznemiravanje.

 

i da se samo pridružim utjerivaču i njegovom već danom mišljenju - nema se tu što raditi, i nije uopće riječ o tome da li je slučaj ili nije atraktivan, i da li donosi ili ne donosi kakve novce. vaše razmišljanje i vaše želje su pravno neosnovane i to je to.

 

p.s.

imam ja i osobno mišljenje, ali ono vam se sigurno ne bi svidjelo, pa ću ga odšutiti. ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

- u zapisniku o zaprimanju kaznene prijave i ne mora biti naveden članak KZ-a, naziv kaz. djela, bitan je sadržaj prijave, ono što navodi osobe koja ju podnosi, njezin opis događaja

 

 

-1. Bitno je to da za sve navedeno u prijavi postoje dokazi kao i svjedoci da nije to baš tako kako je navedeno.

 

2. Bitno je to da je prijava započela sa : "Prije tri mjeseca prekinula sam vezu sa...." i tako je u startu pažnja upućena namjerno u krivom smjeru.....tako da onaj tko čita odmah pomisli: "jadna žena, maltretira je bivši ljubomorni momak"! H-A-L-O!

 

 

 

- ovo što vi ovdje citirate nije nikakvo rješenje ODO. to je obična obavijest. oni i ne govore o kaznenom djelu, naprotiv, kažu kako u prijavljenom događaju ne postoje elementi nekog kaznenog djela. oni govore o "uznemiravanju, jer je vjerovatno podnositelj u prijavi tako opisao dozivljaj tih kontakata sa vama - kao uznemiravanje.

 

 

Kakve su to gluposti???

 

Znači ja vama mogu reći da je danas petak.....vas to može uznemiriti....i vi lijepo imate potpuno pravo otići na policiju i mene prijaviti jer ste vi osjetli strah i nelagodu,jel?

 

 

i da se samo pridružim utjerivaču i njegovom već danom mišljenju - nema se tu što raditi, i nije uopće riječ o tome da li je slučaj ili nije atraktivan, i da li donosi ili ne donosi kakve novce. vaše razmišljanje i vaše želje su pravno neosnovane i to je to.

 

 

Bitno je to da je prijava pravno neosnovana bez ikakvih dokaza ili eventualno iznesenih nekih činjenica koje su izvađene iz konteksta.

 

 

 

p.s.

imam ja i osobno mišljenje, ali ono vam se sigurno ne bi svidjelo, pa ću ga odšutiti. ;-)

 

 

volio bih ga pročitati....sve jedno mi je ili ovdje ili preko pvt.

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozivam i sve nestručne forumaše koji i nisu upoznati sa svim pravnim i zakonskim člancima i stavkama kao ni ja sam....da daju svoj komentar. Iako ne poznaju članke i stavke....sigurno imaju zdrav razum, a možda i znaju za neki sličan slučaj koji sve više uzima maha gdje prijavitelj izigrava žrtvu i samim time iskorištava u negativnom smislu one institucije koje bi trebale štititi one osobe kojima je zaštita stvarno potrebna.

 

Tome se jednostavno nekako mora stati na kraj.

Svatko bi za svoje postupke trebao odgovarati.

 

Nitko mene ne pita kako mi je bilo dok je sve bilo u tijeku, koliko sam imao neprospavanih noći, koliko sam imao nemirnih dana, kako sam ja bio uznemiren kada mi je policija došla na kućna vrata, što su mislili susjedi koji su sve to promatrali, kako sam ja morao opravdavati za nešto što nema veze sa zdravom pameti itd, itd.

 

Još jednom podvlačim.....postoje dokazi kao i svjedoci da sve što je navedeno u Kaznenoj prijavi....nije prava istina.

 

I sada mi kažu da zakon mi daje pravo da jedino imam pravo da da šutim i da nastavim dalje živjeti kao da se ništa nije dogodilo. Ma zamislite vi to!

 

I? Što će se izroditi iz toga. Dogodit će se to da će nekažnjavanje onoga koji je sve "lukavo i zločesto odigrao" djelovati poticajno da isto učine i mome "slijedbeniku".

Ne dao Vam Bog da je/ga upoznate i primite u svoju kuću kao člana obitelji.

 

Pas kojeg uzmete s ulice i nahranite ga neće vas ugristi. To je osnovna razlika između ljudi i pasa.

 

Ljudi komentirajte slobodno

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

OK, bez stavaka i članaka, ako baš toliko želite mišljenje:

 

Niste nikad čuli da je cilj svake provokacije reakcija objekta na koji je usmjerena?

Prema vašim upisima i količini pozornosti koju vam zaokuplja bi se reklo da je bila vrlo uspješna.

Što dulje reagirate... to je postignuti efekt veći i bez dodatno ulaganog truda.

Na vama je da odlučite koliko ćete uspjeha i produljenog djelovanja dozvoliti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

newbie je napisao:

OK, bez stavaka i članaka, ako baš toliko želite mišljenje:

 

Niste nikad čuli da je cilj svake provokacije reakcija objekta na koji je usmjerena?

Prema vašim upisima i količini pozornosti koju vam zaokuplja bi se reklo da je bila vrlo uspješna.

Što dulje reagirate... to je postignuti efekt veći i bez dodatno ulaganog truda.

 

Slažem se sa Vama u ovome o provokacijama....ipak, ovo nije bila provokacija tipa: "Mene netko verbalno ili gestikulacijama zeza i sad sam ja u nedoumici da li da reagiram ili ne....i šutnem ga nogom u stražnjicu zbog te iste provokacije.".

 

Ovdje su ipak policija i državno odvjetništvo uključeni.

I od dvije strane netko MORA biti kriv. Ako nitko nije kriv onda čemu policija i državno odvjetništvo? H-A-L-O

 

Suludo je reći mir,mir,mir nitko nije kriv.

Netko je imao nekakav motiv.

 

Evo jedan primjer koji je sličan samo po nekim točkama,jedino čega nije bilo u mom slučaju jest "uništavanje tuđe imovine", kao ni "prijetnji" sa moje strane (ali bilo ih je sa suprotne strane (doduše samo verbalne tako da to ne mogu dokazati)).

 

 

Za slijedeći slučaj policiji i odvjetništvu palac gore .

 

http://www.slobodnadalmacija.hr/Crna-kronika/tabid/70/articleType/ArticleView/articleId/92568/Default.aspx

 

A za moj.....bar za sada....palac dolje.

 

:palacdolje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Svatko bi za svoje postupke trebao odgovarati.

 

Nitko mene ne pita kako mi je bilo dok je sve bilo u tijeku, koliko sam imao neprospavanih noći, koliko sam imao nemirnih dana, kako sam ja bio uznemiren kada mi je policija došla na kućna vrata, što su mislili susjedi koji su sve to promatrali, kako sam ja morao opravdavati za nešto što nema veze sa zdravom pameti itd, itd.

 

 

tuži ju za duševne boli, izgubljeno vrijeme, zaradu itd.itd.

makar za 1 kunu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jazz031 je napisao:

 

tuži ju za duševne boli, izgubljeno vrijeme, zaradu itd.itd.

makar za 1 kunu.

 

-Hvala jazz031 na savjetu (koji mi izgleda ima dozu sarkazma, ali možda je to samo moje mišljenje jer sam priznajem jako osjetljiv na ovu temu, a razlog je vjerovali ili ne što u svom životu nikad nisam imao ni najmanji prekršaj ili sukob sa zakonom ako izuzmemo nevezivanje pojasa u automobilu).

 

Ipak.....još nisam čuo tvoje mišljenje koje si rekao da ga imaš, ali češ ga prešutjeti.

Slobodno ga iznesi. Možda mi otvori oči :-o

 

A gdje su komentari ostalih forumaša? Pa ljudi moji, sve ovo što sam vam napisao živa je istina, i čujem da ima sve više takvih slučajeva gdje (u večini slučajeva, molim Vas nemojte me krivo shvatiti) žene iskorištavaju rupu u zakonu i zloupotrebljavaju policiju i zakon o zaštiti žrtve.

 

Ako meni ne vjerujete.....googlajte malo. :kavica:

 

I sve ovo može se (nedaj Bože) "sutra" i vama dogoditi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija