Jump to content

Komplicirana uknjižba


Drinka

Preporučene objave

Kupujem građevinsko zemljište za izgradnju obiteljske kuće. Na snazi je urbanistički plan uređenja koji mi dozvoljava gradnju obiteljske kuće.

Prodavatelj prodaje dvije parcele ukupne površine 1250m2. Dio jedne parcele je uz cestu (200 m2), te je rezerviran za javno prometnu površinu (proširenje postojeće ceste). Prodavatelj pristaje prodati samo ostali dio parcele (500 m2) i sebi zadržati ovaj rezervirani dio, uz to što će mi dati pravo služnosti radi dobivanja rješenja o uvjetima građenja.

Prodavatelj također pristaje prodati mi sveukupno točno 900 m2 (koliko je po UPU minimalno potrebno za izgradnju obiteljske kuće). To jest drugu parcelu opet dijelimo u 2 dijela tako da mu ostaje još jedna manja parcela (250 m2).

Da bi dobio rješenje o uvjetima građenja moram biti vlasnik zemljišta na kojem bi gradio.

Što da radim?

- potpišem kupoprodajni ugovor u kojem kupujem idealne dijelove dviju parcela uz gore navedeni opis i pravo služnosti

- napravim projekt i dobijem rješenje o uvjetima građenja

- tek tada mogu učiniti parcelacijski elaborat i formirati novu građevinsku česticu

 

Kako tada prenijeti u gruntovnici bezbolno (bez opet plaćanja poreza na promet ili drugih komplikacija) idealno vlasništvo s dviju parcela koje više ne postoje (formirana je gr.č. i dvije nove manje parcele) na novu građevinsku česticu, koja ima skroz novi broj??

Nadam se da ste me razumijeli, molim za pravnu pomoć, hvala!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija