Jump to content

Glina


ri-nina

Preporučene objave

Pozdrav svima!

 

Ovako, mene bi zanimalo da li mi tko moze reci kako funkcionira zatvor u Glini?

Moj dečko je tamo završio i ima 1 i pol god i zanima me da li ce me moći zvati od tamo i hoću li mu moći dolaziti u posjete?

Nismo prijavljeni na istu adresu.

E da, kad smo već kod posjeta, može li mi netko reći gdje je taj zatvor? Jer gdje god sam upisivala mi izbaci da je to u Petrinji pa mi bas nije jasno zašto se onda zove u Glini?

Unaprijed hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ri-nina je napisao:

Pozdrav svima!

 

Ovako, mene bi zanimalo da li mi tko moze reci kako funkcionira zatvor u Glini?

Moj dečko je tamo završio i ima 1 i pol god i zanima me da li ce me moći zvati od tamo i hoću li mu moći dolaziti u posjete?

Nismo prijavljeni na istu adresu.

E da, kad smo već kod posjeta, može li mi netko reći gdje je taj zatvor? Jer gdje god sam upisivala mi izbaci da je to u Petrinji pa mi bas nije jasno zašto se onda zove u Glini?

Unaprijed hvala!

upravo sam razgovarao s zatvorom u glini.zatvor se nalazi u glini,a ne u petrinji!dečko će vas moći zvati no to ovisi o kućnom redu,odnosno kojim danom i u koji sat će vas smjeti zvati.u posjete smijete dolaziti,no ukoliko niste supružnici kao i da na istoj adresi ne živite zajedno (što će reči da ste u izvanbračnoj zajednici), "slobodna posjeta" vam neće biti dozvoljena,već klasična.

za sve daljne informacije se javite na broj telefona:044/514-333;044/514-329, i tražite referenta.morate se predstaviti, kao i ime i prezime zatvorenika (vašeg dečka),sretno.

 

www.grad-glina.hr/

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobar dan..Srećom moj dragi je prije 2 mjeseca izašao točno iz kaznionice Glina..Ovako: bez obzira jesi li mi cura ili izvanbračna supruga(nije bitna prijava na istoj adresi) s vremenom ćete ostvariti pravo na slobodne posjete (posjete bez nadzora).Ukoliko si mu cura na početku mu nećeš moći dolaziti u posjete, sve dok kaznionica u Glini, odnosno gđa.Hrgović(svima je na početku referent) ne zatraži mišljenje o tebi, odnosno mišljenje od policije da li si kažnjavana i tako..Zatvorenik na početku ima pravo na dvije posjete mjesečno, svaku više, i onu bez nadzora stječe ocjenjivanjem, koje se provodi svaka tri mjeseca, na početku mjeseca , znači na početku 1., 4., 7. i 1. mjeseca....Pravo na telefonski poziv ima 20 minuta tjedno osobama koje su u evidenciji, ukoliko svojim ponašanjem zadovolji, stječe pravo na 30 min razgovora tjedno, i to bilo kojim radnim danom ujutro od 9 h - 12h, i popodne od 16 h - 21 h, subotom od 12 h do 21 h, a nedjeljom i blagdanom od 9 h - 12 h.Što se tiče kaznionice, odnosno ljudi koji su zaposleni, pripremi se na nelagode..Ljudi na porti i na pretresu su divni, puni razumijevanja, ali uprava i referenti - to je malo teže..

Ukoliko imaš još pitanja, slobodno pitaj, inače ti želim puno sreće, i manje stresova koje sam ja tamo proživjela..

Veliki pozdrav...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...

ovako...mojeg dragog su iz Remetinca prebacili u Glinu 24.6.2010., zvati me može ali posjete još nisam imala jer nisam član obitelji. Ubiti je kod nas malo zamršena :-( situacija, on se trenutačno razvodi ali supruga mu još smije u posjetu. Bio je na razgovoru 26.7. objasnio je da sam mu zaručnica ali rekli su mu da me mora pisati pod prijateljicu, budući da mu je u karton još uvijek upisana supruga i da me moraju prvo provjeriti na policiji. Može li mi netko molim vas reći kad mogu očekivati da će provjera biti gotova, tj. kad bi mu mogla u posjetu?? :misli: ... i da..od kad do kad su posjete, od 7 do 19 ili??? Hvala vam puno! :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Može li mi netko molim vas reći kad mogu očekivati da će provjera biti gotova, tj. kad bi mu mogla u posjetu?? :misli: ... i da..od kad do kad su posjete, od 7 do 19 ili??? Hvala vam puno! :kavica:

razumni rok za provjeru je oko 3mj.no,rok uvelike ovisi o tome kada ga je zatvor glina pismeno uputio policiji.savjetujem da se raspitate kojoj se policiskoj postaji šalje zahtjev za provjerom (da li postaji po adresi pribivališta ili negdje drugdje.nazovite mup ili otiđite u policijsku postaju po vašoj adresi pribivališta i pitajte za vaš zahtjev upućen iz gline).

po pitanju posjeta nazovite zatvor i pitajte! zar vam zaručnik ne zna reći kada su posjete?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

davor1973 je napisao:

Može li mi netko molim vas reći kad mogu očekivati da će provjera biti gotova, tj. kad bi mu mogla u posjetu?? :misli: ... i da..od kad do kad su posjete, od 7 do 19 ili??? Hvala vam puno! :kavica:

razumni rok za provjeru je oko 3mj.no,rok uvelike ovisi o tome kada ga je zatvor glina pismeno uputio policiji.savjetujem da se raspitate kojoj se policiskoj postaji šalje zahtjev za provjerom (da li postaji po adresi pribivališta ili negdje drugdje.nazovite mup ili otiđite u policijsku postaju po vašoj adresi pribivališta i pitajte za vaš zahtjev upućen iz gline).

po pitanju posjeta nazovite zatvor i pitajte! zar vam zaručnik ne zna reći kada su posjete?

 

Možete mi molim Vas reći što se točno provjerava? :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bettybop2 je napisao:

davor1973 je napisao:

Može li mi netko molim vas reći kad mogu očekivati da će provjera biti gotova, tj. kad bi mu mogla u posjetu?? :misli: ... i da..od kad do kad su posjete, od 7 do 19 ili??? Hvala vam puno! :kavica:

razumni rok za provjeru je oko 3mj.no,rok uvelike ovisi o tome kada ga je zatvor glina pismeno uputio policiji.savjetujem da se raspitate kojoj se policiskoj postaji šalje zahtjev za provjerom (da li postaji po adresi pribivališta ili negdje drugdje.nazovite mup ili otiđite u policijsku postaju po vašoj adresi pribivališta i pitajte za vaš zahtjev upućen iz gline).

po pitanju posjeta nazovite zatvor i pitajte! zar vam zaručnik ne zna reći kada su posjete?

 

Možete mi molim Vas reći što se točno provjerava? :-)

ovakva provjera je više pro forme radi.ništa ozbiljno...poznajete li tog i tog,koliko dugo ste u vezi,živjeli ste zajedno...i sl.

puno ozbiljnija je provjera kada dođe vrijeme pogodnosti korištenja vikend izlaska.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 7 mjeseci kasnije...

Ako znate, molim vas pomoć!

naime, prijatelj mi služi kaznu u glini, htjela bih mu poslati pismo..kako treba adresirati pismo? da li je dovoljno samo napisati njegovo ime i prezime, naziv ustanove,tj. kaznionice (u ovom slučaju gline) i adresu ili je potrebno još nešto? on ima svaki mjesec jednu nedjelju slobodno pa može van iz kaznionice (koliko sam shvatila)..

 

hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...

Vjerojatno već sad znate, ali možda bude od pomoći drugima:

 

PRIMA: ime i prezime zatvorenika

Kaznionica u Glini

Vinogradska 2

44 400 Glina

 

;)

 

 

lee_1 je napisao:

Ako znate, molim vas pomoć!

naime, prijatelj mi služi kaznu u glini, htjela bih mu poslati pismo..kako treba adresirati pismo? da li je dovoljno samo napisati njegovo ime i prezime, naziv ustanove,tj. kaznionice (u ovom slučaju gline) i adresu ili je potrebno još nešto? on ima svaki mjesec jednu nedjelju slobodno pa može van iz kaznionice (koliko sam shvatila)..

 

hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Ovako... mog dečka su prije par dana preselili iz Remetinca u Glinu, u Remetincu je bio mjesec dana)... mene zanima kako to sve funkcionira??? Napisao mi je pismo i moram čekat do 1. mjeseca da mi odobre posjete i pozive... iz Remetinca me moga zvat 2 puta na tjedan,a sad moram čekati do 1. mjeseca,pošto mu nisam supruga,nego djevojka!On inače služi kaznu od godinu dana! Hoču li mi uopče dozvolit posjete? :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

i mog decka su u petak prebacili u glinu nakon punih mj.dana u remetincu zvao me da mi se javi i rekao zvat u pon.medjutim ja poziv nisam jos dobila.....kad trazim na internetu bilo sta uz glinu nemrem naci nista sta smije imati od odjece,posjete,pozive nigdje nista neznam danas sam kod vas nasla adresu i poslala pismo brine me hoce li ga primiti jer je tek u petak prebacen u glinu:dobri::dobri:molim vas bilo sta o tome....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

i mog decka su u petak prebacili u glinu nakon punih mj.dana u remetincu zvao me da mi se javi i rekao zvat u pon.medjutim ja poziv nisam jos dobila.....kad trazim na internetu bilo sta uz glinu nemrem naci nista sta smije imati od odjece,posjete,pozive nigdje nista neznam danas sam kod vas nasla adresu i poslala pismo brine me hoce li ga primiti jer je tek u petak prebacen u glinu:dobri::dobri:molim vas bilo sta o tome....

 

hahaha, bit će da su tvoj i moj dečko u istom autu išli do gline.. imamo identični situaciju, samo što je on nešto više bio u remetincu, oko 40ak dana.. koliko je dobio? javit će se.. budi strpljiva.. ovaj moj se svojoj mami javio tek jučer.. ako si poslala pismo čak i dan prije nego sto je prebačen u glinu, dobit će ga.. jer treba jedno 3,4, a nekad i vise dana da dode pismo.. budi sigurna da te neće tako brzo moć nazvat, moći će al kroz više od mjesec dana, možda dva..

be patient :)

ako te šta zanima, pitaj :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovako... mog dečka su prije par dana preselili iz Remetinca u Glinu, u Remetincu je bio mjesec dana)... mene zanima kako to sve funkcionira??? Napisao mi je pismo i moram čekat do 1. mjeseca da mi odobre posjete i pozive... iz Remetinca me moga zvat 2 puta na tjedan,a sad moram čekati do 1. mjeseca,pošto mu nisam supruga,nego djevojka!On inače služi kaznu od godinu dana! Hoču li mi uopče dozvolit posjete? :-?

 

mene moj nije mogo zvat iz remetinca hm :misli: dozvolit će mu posjete, naravno he :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nazvao me jucer.....happyyyyyyyyyyyyy jako....ovako kaze moze zvati skoro svaki dan....jupii posjeta vikendom....rekao mi je sve sto mu treba i primio je moje pismo.....da mozda su ih zajedno dostavili na istu adresu....:-)kojeg datuma je tvoj dosao u remetinec.....moj 02.01 pa eto.....

 

Moj je 31.1 ili 1.2. Nisam sigurna.. Al mene ovaj moj nije zvao, :(( a koliko je dobio kaznu i zbog cega? Ak ti nije bed reci.. I jel ti rekao sta o izlascima za vikend?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nazvao me jucer.....happyyyyyyyyyyyyy jako....ovako kaze moze zvati skoro svaki dan....jupii posjeta vikendom....rekao mi je sve sto mu treba i primio je moje pismo.....da mozda su ih zajedno dostavili na istu adresu....:-)kojeg datuma je tvoj dosao u remetinec.....moj 02.01 pa eto.....

 

A ti ai pitala za remetinec.. Tamo je bio od 19.12. Jeste vi zarucebi?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a i to kaj kazes.....bez pameti vani....untra shvate da mozak imaju i upute za koristenje....ali kad izadju....hmmmm vidjet cemo....bitan je karakter i zelja za oporavkom i boljim zivotom....nacinom zivota....ne brini se....sta te jos nije zvao

 

Ma ovom momje trebalo tak sta da se opameti, luda glava..ne brine me sto me ne moze zvat, navodno ce kasnije moc.. Zasad smo na pismima.. Iako je reko da ce do jeseni van na vikend, al sve mi to nesto labavo.. Puno strpljenja ti zelim :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dali mogu od nekoga saznati informaciju kako da dodjem do gline nevozim auto pa kako doc do tamo molim vas:jupii:

 

 

a od kud ideš?

 

ja imam jedno pitanjce.. naime, kak me momak nemre nazvat, može samo svoju mamu, i sad je on rekao njoj da zovne mene jedan dan, u toliko i toliko sati, pa da ona da njega meni na mobitel.. e sad, jel to nešto što se ne bi trebalo radit, i postoji li mogućnosti da snosi neke sankcije zbog tog ukoliko skuze da ne prica sa svojom majkom ? :/

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mislim da oko toga nebi trebalo biti problema pa moja majka se javila kad je zvao neki dan....pricali su a onda je dala mene i nije se dogodilo nista....i ja pricam sa njim pa mu dam njegovog oca i sve je ok.....a ja ti idem sa autobusnog kolodvora....zagreb haha uzas nemam pojma kak doc do tamo zaista.....

 

aha, dobro, hvala ti :)

e pa ovako, ne znam baš hoće ti bit od pomoći, ali ja bih na tvom mjestu napravila ovako.. autobusom od zagreba do petrinje (vjerojatno ima direkt linija), pa od petrnje do gline.. moraš nazvat kolodvor, oni ti to najbolje mogu reći kad su vozovi pa da si organiziras.. al kolko vidim na karti ima i pruga. a pruga vodi od zagreba do gline, možda bi ti to ipak bila bolja opcija, da ne moraš presijedat..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Polazak sa autobusne stanice zagreb ....vozi relaciju zagreb-sisak-glina 7.30,8.30,10.00,14.15,15.00,18.00,19.45 i polasci sa autobucne stanice glina....relacija glina-petrinja-sisak-zagreb 6.30,10.30,14.30,17.45 neznam dali je od busne stanice u glini jos puno ima do samog zatvora....

 

ako google maps dobro veli, imaš 15 minuta hoda od kolodvora do kaznionice :)

 

http://www.maplandia.com/croatia/sisak-moslavina/glina/

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a je hvala,hvala....:cager:

 

Ažurirano

 

jel te decko zvao.....saljem pozdrav

 

je, je prije sat vremena :zaljubljen: 13 min pricali B-) prvi put mu cula glas nakon 2 mjeseca.. pfff.. e nesto mi je spominjao probaciju nakon 1.7. točnije nakon ulaska u EU, jel znaš ti šta o tome? kao da će im rezat kazne..

 

spomenula sam mu te he :) , rekla sam da sam upoznala jednu djevojku čiji je je momak vjerojatno njegov drugar, pita ''a kak se zove?'' hahahaha, ja reko otkud ja znam :)) kaže da je dobra raja tamo da se međusobno nasmijavaju da im ne bude teško.. haha

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Polazak sa autobusne stanice zagreb ....vozi relaciju zagreb-sisak-glina 7.30,8.30,10.00,14.15,15.00,18.00,19.45 i polasci sa autobucne stanice glina....relacija glina-petrinja-sisak-zagreb 6.30,10.30,14.30,17.45 neznam dali je od busne stanice u glini jos puno ima do samog zatvora....

 

Bitno ti je doci na vrijeme, dodes li poslije 16 h nece te pustiti na posjetu. Racunaj da ti voznja Zg-Glina traje najmanje 2 h.

 

Inace, najzgodnije ti je da ti decko organizira prijevoz s nekim kad mu netko od frendova/cimera ima posjetu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a od kud ideš?

 

ja imam jedno pitanjce.. naime, kak me momak nemre nazvat, može samo svoju mamu, i sad je on rekao njoj da zovne mene jedan dan, u toliko i toliko sati, pa da ona da njega meni na mobitel.. e sad, jel to nešto što se ne bi trebalo radit, i postoji li mogućnosti da snosi neke sankcije zbog tog ukoliko skuze da ne prica sa svojom majkom ? :/

 

Moguce je da snosi posljedice, ali...

 

U pravilu ti to funkcionira ovako, napise zamolbu da mu se odobri tel. broj nekog od obitelji, a navede tvoj broj. Kaznionica nema mogucnost provjere tko je stvarni vlasnik mobilnog broja i to u praksi funkcionira.

 

Buduci se razgovori slusaju i snimaju, moze snosit posljedice ako je nekom od policajaca ili tretmanaca stao na zulj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je, je prije sat vremena :zaljubljen: 13 min pricali B-) prvi put mu cula glas nakon 2 mjeseca.. pfff.. e nesto mi je spominjao probaciju nakon 1.7. točnije nakon ulaska u EU, jel znaš ti šta o tome? kao da će im rezat kazne..

 

Moj savjet je da se ne zanosite tim pricama ni ti ni on.

 

To je urbana legenda koja kruzi zatvorima vec 2 desetljeca, pa Papa, pa josipovic, pa EU, pa ovo ono. Razgovarajuci s ljudima koji rade u Sredisnjem uredu na visokim funkcijama mogu ti pouzdano reci da je patka. Inace, i sam sam se naslusao slicnih prica u Glini. Realnost ti je uvjetni otpust od cca 2 mjeseca po godini kazne pod uvjetom da bude jako dobrog vladanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moj savjet je da se ne zanosite tim pricama ni ti ni on

To je urbana legenda koja kruzi zatvorima vec 2 desetljeca, pa Papa, pa josipovic, pa EU, pa ovo ono. Razgovarajuci s ljudima koji rade u Sredisnjem uredu na visokim funkcijama mogu ti pouzdano reci da je patka. Inace, i sam sam se naslusao slicnih prica u Glini. Realnost ti je uvjetni otpust od cca 2 mjeseca po godini kazne pod uvjetom da bude jako dobrog vladanja.

 

 

okej. hvala ti.. a znas li nesto o vikend izlascima?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

okej. hvala ti.. a znas li nesto o vikend izlascima?

 

teoretski nakon trecine kazne, u praksi nakon polovine, kod kracih kazni i kasnije. Prvo izlazak u grad Glinu na uobicajenih 3 sata, barem 3 puta (tri mjeseca, i da sve protekne u redu) zatim jos 3 puta po 6 sati (jos tri mjeseca), pa vikend u trajanju 24 ili 48 sati. To je okvirno, moze i nesto brzim tempom, a cesce sporijim. Ako dobije premjestaj u poluotvoreni tip, brze ce doci do vikenda koji mogu biti do 120 sati mjesecno + pravo godisnji odmor, kuci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

on zna jednog vedrana i ima curu mihaelu koja je trudna mozda to bas niste vi hehe ma u glini ali na drugi odjel od njega haha....subota.....sretna jako

 

 

Hahaha.. Hmmm..pa bila bi velika slucajnost da je taj vedran s trudnom curom isto iz pozege.. Mozda je doslo do nesporazuma :) jooj blago tebi.. Kakve su reakcije bile? Jeste imali posjetu bez nadzora il klasicnu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...
  • 4 mjeseci kasnije...
teoretski nakon trecine kazne, u praksi nakon polovine, kod kracih kazni i kasnije. Prvo izlazak u grad Glinu na uobicajenih 3 sata, barem 3 puta (tri mjeseca, i da sve protekne u redu) zatim jos 3 puta po 6 sati (jos tri mjeseca), pa vikend u trajanju 24 ili 48 sati. To je okvirno, moze i nesto brzim tempom, a cesce sporijim. Ako dobije premjestaj u poluotvoreni tip, brze ce doci do vikenda koji mogu biti do 120 sati mjesecno + pravo godisnji odmor, kuci.

 

Pozz

evo i ja se prikljucujem neslavnoj grupi.

suprug mi je prebace iz karantene remetinca u karantenu u glini.ja sam iz zagreba i neznam koliko je autobusna stanica udaljena od kaznionice...spremam se iducu ned ici helpppp

thx

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Novci se uplaćuju samo preko uplatnice. Mogu vam napisati iban račun i opis plaćanja, ali to vam ne znači baš puno budući da vam treba poziv na broj odobrenja. To je njegov broj pod kojim ga vode u kaznionici (ako je u pitanju Glina). To vam može reći samo on ili da nazovete telefonski i tražite da vas spoje s računovodstvom pa da vam oni izdiktiraju taj broj. Tako sam ga ja saznala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

IBAN RAČUN:

HR20 23900011300000689

 

POZIV NA BROJ ODOBRENJA: (broj pod kojim ga vode, to možete saznati telefonski; da vam ga on osobno kaže ili da pitate njegovu referenticu ili zovete računovodstvo)

 

OPIS PLAĆANJA: ime i prezime (njegovo)

Kaznionica u Glini, Vinogradska 2, 44 400 Glina

 

Objašnjenje zašto treba njegov identifikacijski broj (koji se navodi u pozivu na broj odobrenja)... jer se može dogoditi da se u kaznionici nalaze dvije osobe s istim imenom i prezimenom, pa da znaju, po tom broju, kome su novci uplaćeni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako niste u rodu onda vas niti neće moći zvati tako skoro, na žalost... Najbolje vam je da sutra nazovete Glinu i pitate tko je njegov referent i da vas spoje s njim. On/ona će vam reći na koji način da mu uplatite novce i koji je njegov broj pod kojim ga vode. Ako mu već želite uplatiti novce, bolje što prije..pretpostavljam da znate kako unutra stvari idu i koliko je važno da ima nešto na računu ;)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

U Glini ti uopće nije važno da li živite zajedno, da li ste zaručeni, koliko ste zajedno... To ti je skroz drugi sustav od onoga u Remetincu, na žalost... Ako niste u braku ili u izvanbračnoj zajednici (za to vam treba papir sa suda) ili ako nemate dijete onda ne možeš biti u obiteljskom kartonu nego ćeš se evidentirati kao "treća osoba", odnosno kao prijatelj. Ja sam svoju provjeru čekala točno mjesec dana (moram naglasiti da sam referenticu zvala doslovno svaki drugi dan i plakala joj...jer mi nisu dali da ga vidim iako sam u Remku dolazila najnormalnije). Znam cure koje su čekale tri mjeseca. znači nema pravila. Po mom iskustvu što si dosadnija to će ti provjera biti brže gotova :) kao djevojka nećeš moći ostvariti pravo na bračne posjete iliti posjete bez nadzora..bez obzira koliko dugo mu bila kazna. To je razlog zašto smo dečko i ja dokazivali postojanje izvanbračne zajednice na sudu. Bez tog papira ti nedaju da budeš sama s njim. AKo imaš koje pitanje samo pucaj.. već sam doktorirala tu Glinu :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U Glini ti uopće nije važno da li živite zajedno, da li ste zaručeni, koliko ste zajedno... To ti je skroz drugi sustav od onoga u Remetincu, na žalost... Ako niste u braku ili u izvanbračnoj zajednici (za to vam treba papir sa suda) ili ako nemate dijete onda ne možeš biti u obiteljskom kartonu nego ćeš se evidentirati kao "treća osoba", odnosno kao prijatelj. Ja sam svoju provjeru čekala točno mjesec dana (moram naglasiti da sam referenticu zvala doslovno svaki drugi dan i plakala joj...jer mi nisu dali da ga vidim iako sam u Remku dolazila najnormalnije). Znam cure koje su čekale tri mjeseca. znači nema pravila. Po mom iskustvu što si dosadnija to će ti provjera biti brže gotova :) kao djevojka nećeš moći ostvariti pravo na bračne posjete iliti posjete bez nadzora..bez obzira koliko dugo mu bila kazna. To je razlog zašto smo dečko i ja dokazivali postojanje izvanbračne zajednice na sudu. Bez tog papira ti nedaju da budeš sama s njim. AKo imaš koje pitanje samo pucaj.. već sam doktorirala tu Glinu :)

 

Ej hvala na odgovoru :).

Ma napravili bi mi tu potvrdu o izvanbracnoj zajednici al problem je sto imam 17 god :/

Inace s referenticom prica njegova mama i kaze da uopce nesmije preko telefona cuti moj glas i da sve ostaje na pismima. Bas zajeb... Jel znas mozda za kolko bi mu mogli bar pozive odobrit prema meni? I sta ovako po tvom misljenju je najbolje napravit? Ja vec ludim. Ravnih mj dana ga nisam vidla a dok je bio u remet je bar mogao znatiii ufaaaa :((

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da ti objasnim sve u kratko... Ovako, prvo on treba ispuniti zahtjev da želi da mu se odobri posjeta za tebe. Taj zahtjev će ići na stručni tim (koji je svaku srijedu) i tamo ga trebaju odobriti. Znači već tu su ti prošla dva tjedna skoro... Onda se taj zahtjev šalje u policijsku postaju (trebalo bi u tvoju, znači tamo gdje imaš prijavljeno prebivalište). I sada... policija ima rok od mjesec dana da pošalje odgovor, što znači da to može stajati na nečijem stolu 25 dana... ja sam zvala svaki dan postaju i ispitivala da li je stiglo nešto iz Gline za mene, tako da malo to ubrzam... i onda ti policija to šalje nazad u Glinu. I kada Glina, tj. njegova referentica dobije blagoslov policije (da nisi kažnjavana) onda će otići kod njega i reći mu da te može staviti na popis. I upisati će te u njegov karton kao treću osobu. Ti ćeš onda svaki svoj dolazak morati najaviti, nećeš moći doći kada želiš nego ćeš se trebati čuti telefonski s njim, reći da dolaziš taj i taj dan da te on može staviti na popis. Ako nisi na popisu neće te pustiti unutra. I to će trebati raditi svaki put kada ćeš htjeti doć. Nadam se da sad nisam prezakomlicirala :) i da si skužila... U kratko: zovi, zovi, zovi!!! Ja sam zvala, bila dosadna ko uš...ali sam čekala mjesec dana, kažem... cura koja nije zvala niti jednom čekala je tri mjeseca. Tamo u toj Glini su ti stvarno ljubazni da ne mogu biti ljubazniji... svi u upravi. Samo pitaj na finjaka i sve ti budu rekli. Oboružaj se živcima i sretno! Ovo će ti u svakom slučaju potrajati... ali kada ga vidiš, sve će ti se isplatiti. Inače, posjete tamo ti izgledaju kao dječje u Remetincu. Nema pregrada i tih gluposti :)

 

Ažurirano

 

A joj..ti si maloljetna :/ to ti ne znam :)

Telefon će ti odobriti u isto vrijeme kada i posjetu. Kolko on ima godina?

 

Ažurirano

 

Ne kužim zašto ne bi smjela referentica čuti tvoj glas? Pa tako ionako sva pisma ti se čitaju, tako da pazi kaj pišeš. To ti čita njegova referentica prije nego što ih proslijedi njemu

Ej hvala na odgovoru :).

Ma napravili bi mi tu potvrdu o izvanbracnoj zajednici al problem je sto imam 17 god :/

Inace s referenticom prica njegova mama i kaze da uopce nesmije preko telefona cuti moj glas i da sve ostaje na pismima. Bas zajeb... Jel znas mozda za kolko bi mu mogli bar pozive odobrit prema meni? I sta ovako po tvom misljenju je najbolje napravit? Ja vec ludim. Ravnih mj dana ga nisam vidla a dok je bio u remet je bar mogao znatiii ufaaaa :((

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E hvala ti puno na odgovoru i puno si mi pomoglaa :) !!!! Znaci on je u pon poslat to i znaci da je referentica to juce dobila buduci da je rekla da sam na promatranju. I reci mi po tebi..za kolko dana bi ja trebala nazvati policijsku postaju da vidim jel im sto stiglo? I za kolko bi mu mogli odobrit bar moj telefon da se cujemo?

I jos jednom hvala puno si mi pomoglaaaa :)))

 

Ma ne referentica nego on da me uopce nesmije cuti :(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako je referentica to rekla onda to znači da je već upit poslan policiji. Ja sam zvala odmah. Zovi i pitaj ih, nemaš kaj za izgubiti. Reci da ti je dečko u Glini, da čekaš da te provjere i da li ti mogu provjeriti da li je došlo nešto iz Gline za tebe, na tvoje ime i prezime.

Telefon će ti odobriti isti dan kada ti odobre i posjete. Jer ti i za telefon treba ta provjera. Na žalost ništa od poziva za sada, jedino da budeš kod njegove mame u vrijeme kada zove, pa da se čujete na taj način ;) On ne zove nužno mamu, nego zove kućni broj na kojemu živi njegova mama, može i s tobom razgovarati. Tako smo mi pričali prije nego su mu odobrili moj broj. Zvao je kućni od staraca a ja sam bila kod njegovih staraca :)

E hvala ti puno na odgovoru i puno si mi pomoglaa :) !!!! Znaci on je u pon poslat to i znaci da je referentica to juce dobila buduci da je rekla da sam na promatranju. I reci mi po tebi..za kolko dana bi ja trebala nazvati policijsku postaju da vidim jel im sto stiglo? I za kolko bi mu mogli odobrit bar moj telefon da se cujemo?

I jos jednom hvala puno si mi pomoglaaaa :)))

 

Ma ne referentica nego on da me uopce nesmije cuti :(

 

Ažurirano

 

ovo da te on ne smije čuti mi zvuči ko patka.. od kuda ti to??? On ne smije razgovarati s tobom jedino ako zbog tebe nije u Glini.... Prvi puta čujem. Da stvarno ne smije razgovarati s tobom onda se ne bi odobrila policijska provjera za tebe, kao prvo.. nego bi je odbili na stručnom timu. Budući da je to prošlo ne vidim drugi razlog...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Naravno da prisluškuju i da moraš paziti kaj pričaš. Mi smo mjesec dana najnormalnije razgovarali tako da je on zvao kućni od staraca i ja bi se javila. Ja sam to čak i rekla referentici jer mi je jednom prilikom slučajno izletilo kao "rekao mi je" pa me pitala kako mi je rekao kada mu moj broj nije odobren. Ja sam joj rekla da sam bila kod njegovih kada je zvao i to je to. Ništa nije komentirala... Moguće je da je zahtjev već napisan jer je prošla srijeda a srijedom su stručni timovi

Inace bi to i radili dok je bio u remetincu. I njegova maama je zvala referenticu i ova joj je rekla kao da oni prisluskuju razgovore i da ako skuze da smo pricali da ce samo biti gore sto se tice posjeta i svega.

A mislis da je moguce da je tako brzo poslala ako je on to u pon napisao tek taj zahtjev?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...

Pričala sam pristojno i iz srca. Kako bi se reklo.. dušu sam joj otvorila. Bilo je puno suza, poziva, moljenja, upornosti,.. to mi je tada bila najvažnija stvar na svijetu i to se vidjelo iz aviona. Pretpostavljam da nam se referent smilovao i ubrzao maksimalno proces, jer je vidio koliko nam je to važno. Koliko uporna sam bila ja vani, toliko je i on bio uporan unutra.

Na žalost ima i onih koje boli pipa za cure ostavljene vani.. Cura zove ko sumanuta, a on se unutra ne udostoji niti napisati zahtjev. Ako referent vidi da je to vama važno jednako kao i njemu unutra onda to sve skupa ide relativno brzo. Ima slučajeva u kojima su se odobrenja čekala po tri mjeseca. Mi smo svoje dobili unutar mjesec dana.

Ejj. Sta si ti rekla mentoru kad si ga zvala skoro svaki dan da te vec za mjesec dana pustio da ga mozes ici vidit? :)

 

Ažurirano

 

Jesu vam odobrili posjetu?

Ah neznam sta napraviti vise ali puno si mi pomogla :)
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...
  • 8 mjeseci kasnije...

Pozdrav svima. Dakle, moj bratić je u Glini. Prije Gline bio je u Remetincu i Požegi. Zadnje pismo sam dobila prošle godine iz Požege. Njegov rukopis, njegove rečenice. Poznajemo se od rođenja. Živimo u istom mjestu. Isto godište. Da ne duljim, poznajem ga kao svoj prst. Njegovi roditelji su mi rekli da je nemoguće posjetiti ga. Osim članova obitelji. Zar ja nisam član obitelji? Čak nosimo isto prezime. Ime je dobio po mom ocu. Žalosno. Molila bih ako netko ima drukčije spoznaje da mi odgovori i usreći me. Da li postoji kakav proces, uvjet i slično za posjete. Dakle sve me zanima. Još nešto jako razočaravajuće. Izradila sam mu svoju sliku, napisala pismo minimalno 3 stranice i poslala nadajući se "njegovom" odgovoru. Odgovor sam dobila ali neke stručne osobe. U njegovo ime naravno. Kao što sam rekla poznajem ga, tako poznajem njegov rukopis, pravopis i njegovo izražavanje. Mene zanima da li je moguće da moje pismo do njeg nije došlo? Da su mi zaista odgovorili nadležni? Zbog čega je to tako i da li oni to imaju pravo? Hvala na svakom odgovoru i ispričavam se na dužem postu. Mojoj tuzi nema kraja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

pozzz

ovako ja sam ti izasao iz gline nakon dugih 5 godina i onoo sto ti mogu reci po pitanju tih rukopisa i cudnih odgovora a i to da ne primis odgovor s njegovim pismom koje ti je poslano od tamo postoje ti dvije opcije ili je napisano nesto sto nije po njihovim zakonima biti napisano ili se je zamjerio gospodi referentima a posto su ti tamo gospoda da ti zagorcaju zivot a ne da ti pomognu i daju ti ono sto te ide po zaslugama ili pravima mozes ocekivati svasta jos u toj glini su ti najispravniji odjelni policajci pojedini a svi ostali gledju da ti d

se pteza maximalno boravak u tom novosagradjenom zatvoru a sve ti je to politika gospode po prezimwnu Xxxxxxxx pošto su taj zatvor 3 obitelji privatizirale

takodjer ako je nekome referen gospođa Xxxxx Xxxxxxx e taj ga je naj.... jer ona je diktator a vjecno je podmukla osoba koja gleda kako kome smjestiti preo drugih a da ona ispadne ta koja pomaze sve sam osjeti na vlastitoj kozi nazalost bio sam tamo i kada se je decko od 22 godine objesio pred sami izlatzak koji je trebao izaci za 3-4 mjeseca eto koliko su ga maltretirali i zar mislite da je netko odgovarao za to naravno da nije jos je on ispao kriv sto se je objesio u prostoriji bez opasnih predmeta kako to zovu ili ti samici za sva pitanja slobodno se obratite jer ljudi ciji se blizi nadju u poziciji da moraju na ovaj nacin traziti informacije kod mene sa pitanjima su dobrodosli posto znam da m glina nedaje korektne informacije drzi u zabludi i lazi

uređeno: od G-man
navođenje osobnih podataka
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija