Jump to content

neisplacene place i doprinosi, pronevjereno suvlasnistvo


vlabalinac

Preporučene objave

znaci situacija je sljedeca. par kolega odlucimo osnovati firmu. svatko da odredjenu sumu novca i to krene. medjutim godinu dana ide, i postane jako poznato no kako je rijec o web portalu, oglasa nema, blabla i place pocinju kasniti. bez znanja mene kao jednog od suvlasnika (ima nas jos 'prevarenih' ali drugima ocito nije stalo), direktor firme (i suvlasnik takodjer) kupuje novu firmu koja je bila solventna i svu fizicku opremu prebacuje u drugi prostor. zadrzava ime portala pod okriljem nove firme. nagovara ljude da potpisu otkaze i potpisu radni odnos na novu firmu. ja odbijam jer imam neki kredit pa da mi se to realizira, u dogovoru 'dobijam otkaz zbog kvazi viska'. ne potpisujem za novu firmu. iako sam legalno bila zaposlena do kraja 3.mjeseca, place tijekom tri mejseca (sijecanj, veljaca i ozujak) nisu isplacene kao sto ni doprinosi nisu uplaceni. ostajem 'na crno' raditi jos 4.mjesec - bez place. odlazim iz firme i saznajem da ostale radnike placa na ruke. takodjer saznajem da je poreznoj duzan preko 300 000 kn. dakako, da ne zaboravim udio od 60 000 kn koji nije prenesen na novu firmu nego se to 'zaboravilo'.

 

sto mi je ciniti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija