Jump to content

Ovrha - uknjižba na nekretninu od strane banke; rok žalbe 15.02.2010


uProblemu

Preporučene objave

dakle primio sam postom

 

Prijedlog za osiguranje novčanog potraživanja prisilnim zasnivanjem založnog prava na nekretnini čl.257.-260.OZa

 

Prijedlog odvjetničkog ureda kao i rješenje po istome da se odobrava od strane Općinskog suda

 

 

Potraživanje se temelji na neotplaćenom gotovisnkom kreditu iz 2002g. (2 jamca)

 

Prvi ovršni prijedlog primio sam (otkaz kredita) nisam siguran ali cca 2006g. tada kao ni u vrijeme podizanja kredita nisam bio vlasnik nekretnine.

 

Duže vrijeme nisam zaposlen, u međuvremenu sam naslijedio nekretninu (2008g.)

 

Koja je moja mogućnost žalbe i to sa svrhom odgode upisivanja založnog prava na neodređeno vrijeme ili određeno (što duže to bolje) u kojem ću otplatiti kredit (nadam se) i izbjeći prodaju nekretnine (koja će ako bude od strane banke sigurno biti nepovoljnija za mene nego da je samostalno prodam)

 

Nažalost pišem ovo kasno jer rok za žalbu je 8 dana primljeno je u ponedjeljak 08.02.2010g.

 

Hvala na svakom brzom i korisnom odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

uProblemu je napisao:

dakle primio sam postom

 

Prijedlog za osiguranje novčanog potraživanja prisilnim zasnivanjem založnog prava na nekretnini čl.257.-260.OZa

 

Prijedlog odvjetničkog ureda kao i rješenje po istome da se odobrava od strane Općinskog suda

 

 

Potraživanje se temelji na neotplaćenom gotovisnkom kreditu iz 2002g. (2 jamca)

 

Prvi ovršni prijedlog primio sam (otkaz kredita) nisam siguran ali cca 2006g. tada kao ni u vrijeme podizanja kredita nisam bio vlasnik nekretnine.

 

Duže vrijeme nisam zaposlen, u međuvremenu sam naslijedio nekretninu (2008g.)

 

Koja je moja mogućnost žalbe i to sa svrhom odgode upisivanja založnog prava na neodređeno vrijeme ili određeno (što duže to bolje) u kojem ću otplatiti kredit (nadam se) i izbjeći prodaju nekretnine (koja će ako bude od strane banke sigurno biti nepovoljnija za mene nego da je samostalno prodam)

 

Nažalost pišem ovo kasno jer rok za žalbu je 8 dana primljeno je u ponedjeljak 08.02.2010g.

 

Hvala na svakom brzom i korisnom odgovoru.

 

Uložite žalbu na rješenje o upisu zabilježbe u ZK izvadak nekretnine ali žalba na rješenje ne odgađa provedbu istoga (ovrha na temelju ovršne isprave). Također neka netko od vaše rodbine podnese prigovor na ovrhu kao nedopuštenu (osporavanje vašeg nasljedstva itd.) ako ima osnova za to. To je jedini način da cjelu stvar malo rastegnete. Trebali ste se odreči dogovorno nasljedstva nekretnine (znali ste da banka ima pravomočnu ovrhu) u korist nekog drugog od rodbine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Također neka netko od vaše rodbine podnese prigovor na ovrhu kao nedopuštenu (osporavanje vašeg nasljedstva itd.) ako ima osnova za to.

 

Nema ove mogućnosti

 

Trebali ste se odreči dogovorno nasljedstva nekretnine (znali ste da banka ima pravomočnu ovrhu) u korist nekog drugog od rodbine.

 

Da istina, nažalost problem je mišljenje ma rješiti ću dug uskoro pa uskoro pa uskoro dok ne dođe do ovoga

 

 

 

Kažete ne odgađa rješenje o ovrsi, a da li mi ostaje mogućnost raspolaganja nekretninom npr. prodaja i prilikom prodaje namirenje svih (samo banka) koji su se uknjižili ili ja gubim ikakvo pravo odlučivanja i moram čekati da banka oglasi prodaju.

 

Hvala unaprijed, i još jednom hvala na prvom brzom i kvalitetnom odgovoru

 

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

uProblemu je napisao:

 

 

Kažete ne odgađa rješenje o ovrsi, a da li mi ostaje mogućnost raspolaganja nekretninom npr. prodaja i prilikom prodaje namirenje svih (samo banka) koji su se uknjižili ili ja gubim ikakvo pravo odlučivanja i moram čekati da banka oglasi prodaju.

 

Hvala unaprijed, i još jednom hvala na prvom brzom i kvalitetnom odgovoru

 

Pozdrav

 

Pročitajte šta piše u pouci o pravnom lijeku da li žalba odgađa provedbu zabilježbe upisa u ZK izvadak nekretnine. Najbolja varijanta za vas je naravno kako i sami kažete da otplatite dug. Probajte se dogovoriti sa bankom da im uplatite dio duga. Inače se nekretnina može prodavati na javnoj dražbi ali to nede tako brzo. Uložite žalbu na rješenju o upisu ovrhe na nekretninu i kontaktirajte i porbajte se dogovoriti sa ovrhovoditeljom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija