Jump to content

Prodaja suvenira


creatin

Preporučene objave

Bavili bi se prodajom uvezenih suvenira na podrucju Dalmacije za vrijeme turisticke sezone.

Imamo u planu svaki dan obici po jedan grad i prodati nekoliko artikala. Kakve su nam sve dozvole potrebne i od koga. Da li je to moguce tako izvesti ili se dozvola ishodi samo za jedno podrucje i u njegovim granicama se mozemo baviti prodajom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Otvorite sezonski obrt, s djelatnošću trgovina na malo na tržnicama i štandovima.

 

Ukoliko robu prodajete na tržnicama,plaćate dnevnu zakupninu.

 

Ukoliko robu prodajete "ambulantno",od vrata do vrata, ne treba Vam posebna dozvola.

 

Ukoliko prodajete na štandovima,rivi ili sl. potrebna Vam je dozvola Poglavarstva ili komunalnog ureda svakog grada, koju morate unaprijed ishodovati i platiti najam prodajnog mjesta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Imam pitanja u vezi prodaje suvenira.

Suprug mi je ostao bez posla i sda je na HZZ-ou. Odlučio je baviti se izradom i prodajom suvenira. Par proizvoda je napravio i prijavio Zavodu za zaštitu intelektualnog vlasništva. Zanima me na koji način on može legalno distribuirati svoje proizvode ( kako na štandovima, tako i u suvenirnicama, pa i u turističkim uredima). Ima mogućnost na štandovima prodavati preko udruge likovnih umjetnika, ali može li na taj način i na ostalim mjestima?

Ako ne može, što preporučate da otvori obrt ili kućnu radinost? Koje su cijene za otvaranje istih? Što je financijski povoljnije?

Postoje li nekakakvi poticaji (gdje se treba prijaviti za njih)? Gubi li otvaranjem obrta ili kućne radinosti financijsku pomoć od HZZ-oa?

 

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija