Jump to content

porezna prijava, supruga sezonski radila - uzdrzavani clan?


apetkov5

Preporučene objave

Poštovani!

 

Imam slijedeću situaciju:

 

1. Radio sam tijekom cijele godine

2. Osobni odbitak u svakom mjesecu mi je 1800 kn

3. Živim sa suprugom

4. Supruga je radila 7, 8, 9, 10, 11 mjesec (mjeseci isplate po IP), te je 31.07. imala i isplatu po ugovoru o djelu.

 

Zanima me slijedeće:

 

1. Dali ju mogu na svojoj DOH koristiti za uvećanje osobnog odbitka u mjesecima kad nije imala isplate (1,2,3,4,5,6,12)?

 

2. Može li i ona u isto vrijeme kroz svoj DOH tražiti povrat poreza jer nije radila cijelu godinu?

 

3. Dali je moguće da budemo trebali vratati neki iznos?

 

Hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako je vaša supruga ostvarila bruto primitak (neto + 20% MIO + porez) preko 10.800 kuna u 2009. godini ne može se smatrati uzdržavani članom obitelji. prema tome, ne možete uvećati svoj osobni odbitak za suprugu po svojoj godišnjoj prijavi poreza na dohodak za 2009. godinu.

 

Vaša supruga ima pravo podnijeti godišni prijavu poreza na dohodak i iskoristiti svoj osobni odbitak (12 x 1800).

 

porezna prijava za 2009. u excel-u

 

www.erstebank.hr

 

uputa Porezne uprave

 

www.porezna-uprava.hr

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Može se zaključiti kako je vaša supruga ostvarila primitak viši od 10.800 kuna u 2009. godini. Dužni ste podnijeti godišnju poreznu prijavu i u njoj ne iskazati suprugu ga uzdržavanog člana uže obitelji.

 

Izračunajte mogući povrat poreza za suprugu i ako postoji neka i ona podnese godišnju poreznu prijavu.

 

Vi ćete eventualno platiti razliku poreza, dok će supruga imati povrat poreza.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija