Jump to content

predstavnik suvlasnika stanara je Bog?


airbole

Preporučene objave

Poštovani airbole,

Predstavnik suvlasnika je osoba koju su odabrali suvlasnici kako bi ih zastupao prema upravitelju i svim ostalim tjelima državne uprave.

 

Obveze predstavnika proizlaze iz Međuvlasničkog ugovora i to:

- ovlašteni predstavnik zaključuje ugovore u ime ostalih suvlasnika (npr. Ugovor o upravljanju) s izabranim upraviteljem;

- ovjerava račune (radne naloge) kao potrvrdu

izvršenja poslova;

- podnosi izvješće o radu suvlasnicima zgrade

najmanje jednom godišnje.

 

 

Važno je naglasiti da predstavnik ne može samostalno donositi odluke koje se tiču zgrade,

niti može raspolagati sredstvima pričuve po vlastitoj prosudbi.

Pošto se predstavnik određuje međuvlasničkim ugovorom svaka promjena predstavnika trebala bi biti popraćena aneksom ugovora.

:ideja::ideja:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Ok, hvala

Zanima me zato jer u zgradi imam predstavnika suvlasnika koji upravo i radi sve(manje-više) ovo što je navedeno, ali uz jednu opasku; za svaku stvar u vezi zgrade, za sebe traži proviziju! Polovica nas stanara ga je odlučila smjeniti, ali nemamo većinu cjelokupne kvadrature svih stanova u zgradi. Ne možemo ni imati jer trećina suvlasnika ne živi u zgradi cijelu godinu, a i kontaktirati ih nije lako jer su u inozemstvu. I šta da sad mi radimo? Da čovjeka pošteno namlatimo ili da svi zajedno skupimo pare i natrpamo mu ih u usta?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nisam dobro objasnio problem, bio sam ironičan;

naš predstavnik suvlasnika radi po svome - normalno da neće nikome reći da je tražio ili su mu nudili proviziju u vezi poslova/problema zgrade - on to krije tj. negira.

npr. - iznajmio je skladišta zgrade susjednoj zgradi/hotelu a da nikoga nije obavijestio, kaže da su na sklapanju ugovora o iznajmljivanju s njim bila još dva suvlasnika(umrli prije dvije godine), a koliko znam za takvu stvar ti trebaju potpisi svih suvlasnika. I normalno, nakon nekog vremena, pojavili su se dugovi(80,ooo kn), i sad kad bi trebalo podignuti tužbu/prisilnu naplatu, on ne poduzima ništa zato jer mu je kćer zaposlena upravo kod tog vlasnika susjedne zgrade koji nam duguje novac a koristi naša skladišta.

 

- idemo dalje, prije godinu dana zgrada je dobila spor protiv susjednog restorana koji je nedopušteno koristio terasu od naše zgrade i stanari sa prvog kata su bili napokon zadovoljeni jer su mogli neometano prolaziti kroz "svoju" terasu. No, naš je predstavnik suvlasnika tjedan dana nakon toga potpisao ugovor s restoranom o iznajmljivanju(čuli smo da je za to dobio dobru paru) iako smo svi suvlasnici bili izričito protiv toga. Mjesec dana poslije taj je ugovor poništen - jer nisu bili svi potpisi suvlasnika na papiru.

 

- čak je i Odvjetnica od naše zgrade, poslala dopis na kojemu piše da ona otkazuje suradnju s našom zgradom(ne želi više biti naša odvjetnica), zbog predstavnika suvlasnika naše zgrade koji već duže vrijeme traži od nje da se ponaša neetički!!! I normalno, on-predstavnik je dobio taj pismeni dopis koji nikad ne bi vidio oglasnu ploču zgrade, da mi nismo slučajno bili kod odvjetnice i saznali za to.

itd... itd...

mislim, za svaku stvar gdje mu zamiriše da bi mogao ubrati koju lovu za sebe on brže bolje to proba srediti, a mi ko da ne postojimo

 

 

:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svaki suvlasnik ima pravo na srazmjerni dio koristi koja se ostvaruje od zajedničkih dijelova.

 

Ugovorom može biti regulirano da ta sredstva idu na zajednički račun na koji ide i pričuva, ili da se isplaćuju pojedinačno.

 

Svaki suvlasnik, bez obzira na suvlasnički dio, može pokretati kod suda postupke za zaštitu tih svojih prava.

 

Treba vidjeti što je točno napisano u međuvlasničkom ugovoru i u ugovoru s upraviteljem, pa onda vidjeti da li se to poštuje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Zašto toliko komplicirate? Skupite 50,000000001% potpisa na odluci o smjeni predstavnika i imenovanju drugoga. Time ćete se riješiti nepoželjnoga predstavnika i više neće biti problema. Toliko buke, a stvari su jednostavne. Međutim, pretpostavljam da je problem i u tome što nitko drugi ne želi biti predstavnik. To je slično kao i u državi. Svi bi se bunili, ali oni moralni i pošteni ne žele se baviti politikom. Tipični hrvatski sindrom, uvijek smo protiv, ali rijetko smo ZA, jer nemamo dobrih opcija. Nažalost.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

cynthia je napisao:

@ airbole - imaš pm. ako može pls inofrmacija tko vam je odvjetnik.

naš suvlasnik ignorira zahtjev 80% suvlasnika da se kafić u našoj zgradi izbaci iz zgrade - užas!!!

 

za cyintia: predstavnik suvlasnika ne može ignorirati 80% suvlasnika,napravite popisnu listu stanara sa imenom i prezimenom, kvadraturom zgrade, potpisom suvlasnika te u naslovu dokumenta zahtjev za promjenu predstavnika suvlasnika, kad skupite više od 50% suglasnosti dokument odnesite Upravitelju zgrade, te nakon toga napravite novi dokument za suglasnost za novog predstavnika suvlasnika te i taj dokument predajte Upravitelju zgrade i imat čete novog predstavnika. Svaka zgrada ima svog referenta za zgradu kod Upravitelja zgrade pa pitajte njega za mogučnosti smjene predstavnika stanara.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 tjedna kasnije...

...ama želi!!! Imamo dvoje njih koji bi željeli tj. nemaju izbora - morali bi se aktivirati kako bi stvari vratili na svoje "TRANSPARENTNO" mjesto, a ovaj gelipter se neda iz svoje stolice!!! !!!!!!!!!!!!!, ja ga pitam: "...pa dobro gospodine, što ne odete s ovog mjesta predstavnika stanara kad vas ljudi ne žele na tom mjestu?", a on; "...e baš zato što neki žele, ja neću to napraviti!" maaaaa tko je ovdje luuuuud!!!!!!!! je li ovo za šamarčinu i vritnjak ili šta??????????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

airbole je napisao:

...ama želi!!! Imamo dvoje njih koji bi željeli tj. nemaju izbora - morali bi se aktivirati kako bi stvari vratili na svoje "TRANSPARENTNO" mjesto, a ovaj gelipter se neda iz svoje stolice!!! !!!!!!!!!!!!!, ja ga pitam: "...pa dobro gospodine, što ne odete s ovog mjesta predstavnika stanara kad vas ljudi ne žele na tom mjestu?", a on; "...e baš zato što neki žele, ja neću to napraviti!" maaaaa tko je ovdje luuuuud!!!!!!!! je li ovo za šamarčinu i vritnjak ili šta??????????

 

Poštovani,

 

ajmo malo kulturnog ophođenja, bez psovanja, pozivanja na nasilje i sl. U protivnom zaključavam temu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 godina kasnije...

što učiniti u slučaju da ne znam tko je predstavnik stanara a većina suvlasnika mi neže li to reći ili su pasivni po tom pitanju

ima velikih problema po tom pitanju,molim konkretan odgovor

kome da se obratim,kojoj državnoj ili pravnoj instituciji

hvala

 

Poštovani airbole,

Predstavnik suvlasnika je osoba koju su odabrali suvlasnici kako bi ih zastupao prema upravitelju i svim ostalim tjelima državne uprave.

 

Obveze predstavnika proizlaze iz Međuvlasničkog ugovora i to:

- ovlašteni predstavnik zaključuje ugovore u ime ostalih suvlasnika (npr. Ugovor o upravljanju) s izabranim upraviteljem;

- ovjerava račune (radne naloge) kao potrvrdu

izvršenja poslova;

- podnosi izvješće o radu suvlasnicima zgrade

najmanje jednom godišnje.

 

 

Važno je naglasiti da predstavnik ne može samostalno donositi odluke koje se tiču zgrade,

niti može raspolagati sredstvima pričuve po vlastitoj prosudbi.

Pošto se predstavnik određuje međuvlasničkim ugovorom svaka promjena predstavnika trebala bi biti popraćena aneksom ugovora.

:ideja::ideja:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija