Jump to content

pripremno ročište opunomoćenik


kira

Preporučene objave

Na tužbu sam sama dala odgovor, dakle u odgvoru na tužbu istu osporila. Sada sud zakazuje pripremno ročište i za to ročište imam namjeru angažirati odvjetnika.

Naime, radi se o tužbi moga brata protiv mene, moje sestre i majke a u svezi naslijeđa iza moga pokojnog oca koje je u ostavinskom postupku provedeno i rješenje postalo pravomoćno. Na ostavinskoj raspravio bio je i brat, koji sada kroz tužbu tvrdi da je on ulagao u imovinu i da je ostavnski postupak trebao biti proveden drugačije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana !

 

Vaš Brat je trebao prije otvaranja postavinskog postupka tražiti izdvajanje svojih ulaganja iz ostavinske mase .

Ta ulaganja trebala su biti takova da povećavaju vrijednost ostaviteljeve imovine . Ulaganja u redovno održavanje za korištenje ne smatra se kao ulaganje za povećanje vrijednosti .

 

 

Stranka ,koja -sudjelujući u postupku ostavinske rasprave-nije zahtjevala izdvajanje dijela ostavine u smislu čl.37.ZN ,pa joj ,dosljedno tome ,nije ni priznato pravo da taj svoj zahtjev ostvaruje u parnici (čl.224.ZN, ne može ga više ni

isticati nakon pravomoćnosti rješenja o nasljeđivanju .

 

(Presuda VSRH ,Gž-661/60 od12.05.1960.)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru...u nastavku molim za savjet i mišljenje.

 

Moj brat je živio u zajedničkom kućanstvu sa mojim roditeljima, kao sestra i ja sve do naše udaje.On je nastavio živjeti sa njima i nakon svoje ženidbe i formiranja svoje obitelji, (supruga i dvoje djece).Otaci majka skupa sa nama napravili smo obiteljsku kuću, otac i majka najviše naravno. Nakon što je kuća fizički napravljena,otac je izmijenio lokacijsku dozvolu, na način da je ista glasila i na brata, a sve zbog kredita koji je tada bratu podigao.No kuća nije bila upisana u zemljišne knjige za života oca,nego je ista upisana nakon provedene ostavinske rasprave iza oca, s tim da je kuća upisana na sve njegove nasljednike(majka, ja sestra i brat). Brat sada tužbom traži da mu se prizna vlasništvo 1/2 kuće temeljem te lokacijske dozvole i poziva na pravo vlasništva dosjelošću, a li sve nakon tri godine kako je provedena ostavinska rasprava i po kojoj su rješenja pravomoćna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kira je napisao:

Hvala na odgovoru...u nastavku molim za savjet i mišljenje.

 

Moj brat je živio u zajedničkom kućanstvu sa mojim roditeljima, kao sestra i ja sve do naše udaje.On je nastavio živjeti sa njima i nakon svoje ženidbe i formiranja svoje obitelji, (supruga i dvoje djece).Otaci majka skupa sa nama napravili smo obiteljsku kuću, otac i majka najviše naravno. Nakon što je kuća fizički napravljena,otac je izmijenio lokacijsku dozvolu, na način da je ista glasila i na brata, a sve zbog kredita koji je tada bratu podigao.No kuća nije bila upisana u zemljišne knjige za života oca,nego je ista upisana nakon provedene ostavinske rasprave iza oca, s tim da je kuća upisana na sve njegove nasljednike(majka, ja sestra i brat). Brat sada tužbom traži da mu se prizna vlasništvo 1/2 kuće temeljem te lokacijske dozvole i poziva na pravo vlasništva dosjelošću, a li sve nakon tri godine kako je provedena ostavinska rasprava i po kojoj su rješenja pravomoćna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Ako brat ima lokacijsku, dozvolu, 1/2 s ocome, koja nije evidentirana u katastru kao posjed, dali se ta lokacijska dozvola može smatrati dokumnetom kao dokazom dosjelosti, to jest dosjelost posjedovanjem.

Napominjem da ta lokacijska nije nikada provedena, niti nekretnina završena i upisna u gruntovnici za života oca.Isto tako brat je cijelo vrijeme živo u zajedničkom domaćinstvu s ocem kasnije s majkom i svojom obitelji u naznačenoj nekretnini, a čestica na kojoj je građena nekretnina cijelo vrijeme u katastru i gruntovnici glasila je na oca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija