Jump to content

DHL i carinjenje robe - HITNO


tamoro

Preporučene objave

Čitala sam forum u kojemu već pišete o temi. Ja planiram naručiti iz Španjolske jednu košulju čije je cijena 29,50 Euta + 20 Eura poštarina. Navedena firma šalje isključivo DHL-om. Čitajući Vaša članke već sam shvatila da sam ranije bila zakinuta zbog njihova načina obračuna carine i tih špeditera. Kako da se sad postavim kad mi iz DHL-a jave da imaju pošiljku za mene. Da li, ako ne prihvatim njihove uvjete, oni pošiljku vraćaju, odnosno koja je daljnja procedura. Koliko je realno da bih morala platiti carine za tu ukupnu vrijednost sa poštarinom od cca 49 Eura

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

draga tamoro , moj savjet vam je zaobiđite DHL i prilikom kupovine tražite od pošiljatelja da pošalje pošiljku običnim putem

 

ukoliko ste baš zapeli za tu košulju iz Španjolske savjet je da tražite od pošiljatelja da objasni što je sve uključeno u tih 20 eura poštarine - ako on tvrdi da su uplaćena sva davanja uključujući i carinska i porezna - bježite to su prevaranti -

 

prilikom kupovine imate pravo ugovarati uvjete isporuke, problem nastaje ako ta firma iz Španjolske obeća nešto i ne ispuni - ne možete joj ništa

 

ako dobijete od njih da imaju ugovor s DHL-om da vam isporuče na Vašu adresu sačuvajte taj podatak i ako ste spremni na ratovanje s njima naručite tu košulju - u tom slučaju se možete pozivati na međunarodnu poštnsku konvenciju itd itd ako imate vremena i volje - ali polako - korak po korak - javite se sutra navečer opet ću biti na forumu - pozdrav

 

;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija