Jump to content

Knjiženje više upaćenog poreza na dobit


Zak

Preporučene objave

Molim Vas da mi pomognete kako knjižiti više uplaćen porez po PD za 2009.

Konkretno:

Porezna obveza je 128.040,73 kn

Uplaćeni predujmovi 278.121,43 kn

Razlika za povrat 150.080,70 kn

 

mjesečna obveza za 2010 je 10.670,06 kn

 

Kako do sada nisam imala sličnu situaciju a i relativno sam nova u tome, molim da mi pomognete na koja konta i kako to proknjižiti u glavnoj knjizi.

 

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovisi o tome hoćete li tražiti povrat ili ćete to ostaviti u predujmovima za ovu godinu. Na kraju godine to treba preknjižiti sa klase 2 na klasu 1 (negdje na više plaćene javne prihode, ovisi čiji kontni plan koristite, ali po RIF-u je to oko 16), a kad se otvore kartice za ovu godinu, možete vratiti na 2610 kao uplaćene predujmove. Inače, na dan bilance klasa 2 ne bi smjela imati potražni saldo, jer on smeta kod izrade bilance, svojim minusom remeti stvari.Inače, kako vidim da u ovoj godini imate znatno manju obvezu za uplate predujmova, savjetujem da se obratite poreznoj upravi sa zahtjevom za preknjiženje više uplaćenog poreza na dobit na račun pdv-a ili nečeg sličnog, šteta da vam više uplaćena svota stoji kod države za bagatelnu kamatu, a vi mjesečno vršite uplate po obvezama koje vam i dalje redovno dolaze. Možete zatražiti preknjiženje gotovo cijelog iznosa, jer obveza uplate novog predujma poreza na dobit teče od dana predaje PD-obrasca. Nadam se da sam pomogla, žao mi je što vam se dobit tako jako smanjila, ali i to je cijena recesije o kojoj svi pričaju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija