Jump to content

problem kod kupnje prvog stana


yorkshire

Preporučene objave

Moja djevojka i ja kupujemo stan od 57m2.Nemamo nikakvih nekretnina i ovom kupnjom rjesavamo nase stambeno pitanje.Zbog oslobađanja od poreza na kupnju prve nekretnine sa vlasnikom smo sklopili kupoprodajni ugovor gdje smo zajedno vlasnici svaki polovice stana.Djevojka je podnijela zahtijev za stambeni kredit,a ja sam joj sudužnik.Kredit je odobren.Prebivalište smo prijavili na novoj adresi.Problem nastaje na poreznoj upravi.Ne priznaju nam olaksicu oslobađanja od poreza na prvu nekretninu jer nismo vjenčani.

Nije mi to uopce jasno.Zar samo bracni parovi imaju pravo tu pogodnost,ili svaki građanin koji s tim rješava svoje stambeno pitanje?Unaprijed zahvaljujem na bilo kakvom savjetu ili komentaru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

suvlasnici ste stana i svako ima pravo da bude oslobođen plaćanja poreza na promet nekretnina za 50m2.

u žalbenom postupku dostavit novi vlasnički list.

problem če biti rješen žalbom

anajvjerojatnije tužbom Upravnom sudu(upravni postupak)

 

proučite Zakon o porezu na promet nekrtnina NN 69/97,153/02

i pregledajte praksu Upravnog suda.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru.Opet dolazimo do toga da u ovoj drzavi nisu svi ravnopravni,i da drzavne institucije nemaju usklađene zakone.U drugim institucijama naprimjer izvanbracna zajednica je priznata dok kod porezne nije.U biti u mom slučaju nema veze ni izvanbračna zajednica nego pravo dvoje ljudi koji nisu u krvnom ili nekom drugom srodstvu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija