Jump to content

Želim zatvoriti udrugu - kako i što s novcem s računa?


antevz

Preporučene objave

Poštovanje!

 

Ovako, predsjednik sam jedne udruge, čije je sadašnje stanje ovakvo:

- imamo daleko manje članova nego kad je osnovana,

- održana je jedna godišnja skupština na kojoj sam dobio prvi mandat

- nakon godinu dana opet je održana skupština i opet dobijam mandat, ali papiri nisu dostavljeni u gradsko poglavarstvo

- od te skupštine je prošlo cca. 9-10 mjeseci

- na računu u banci imamo nešto sitno novaca, i par kuna u blagajni

 

Pitanje je sad: ja bih najradije (u dogovoru s ostalim članovima uprave udruge) zatvorio udrugu, jer mi je više kao teret samo (nema više aktivnosti, ne djelujemo nigdje...)

Kome nosim koje papire?

I ono bitnije - što s lovom na računu i samim računom? Statutom je predviđeno da se ta sredstva doniraju nekoj humanitarnoj udruzi. Moram li zatvoriti račun ili da pustim da ga bankarske naknade "pojedu" i da ga banka sama zatvori?

 

Trebam par savjeta oko toga svega...

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Budući da je udruga neaktivna i bez namjere daljnjeg djelovanja potrebno je prvo provesti postupak likvidacije udruge.O prestanku postojanja udruge ured državne uprave donosi rješenje o prestanku postojanja udruge.

 

Imovina koja ostane nakon prestanka djelovanja dijeli se u skladu s donešenim statutom.Ako je donacija dobivena iz proračuna,a nije potrošena do prestanka djelovanja, treba se vratiti u proračun iz kojeg je i dobivena.

 

Znači, ako je statutom određeno da se imovina (stvari i novac) nakon prestanka djelovanja udruge i provedenog postupka likvidacije podijele između članova društva, tada ih međusobno dijelite.Ako statutom navedeno nije utvrđeno, svu imovinu i novac (u blagajni i na računima) stječe jedinica lokalne samouprave na čijem je području sjedište udruge.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija