Jump to content

Dobrodošli u knjigu gostiju


Zex

Preporučene objave

U izradu Legalisa uneseno je puno truda i entuzijazma. Želja nam je bila stvoriti mjesto za susret, kako pravnoj struci, tako i svima koji se na bilo koji način u svom radu i životu dotiču pravne tematike.

 

Kako je Legalis namjenjem prvenstveno Vama, koji ga čitate i koji svojim postovima i prilozima obogaćujete njegov sadržaj, od prvorazrednog nam je značenja kako ga Vi doživljavate i što o njemu mislite.

 

Stoga Vas pozivamo da s nama podjelite svoje stavove, iskustva, prijedloge i pokude o Legalisu.

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ah, evo konačno nešto i za nas pravnike. Pozdrav umrloj struci. Ne znam kako ostali, ali ja mislim da se pravnička struka sve više bagatelizira, jer u današnje vrijeme svi pokušavaju biti pravnici, a najmanje oni koji bi to trebali biti.

U svakom slučaju, hvala na ovom portalu, bit ću vaš redovit gost i želim vam uspjeh u radu, ne samo vama, nego i nama pravnicima. :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 11 mjeseci kasnije...

Gledao sam u cetvrtak navecer emisiju na hrt1 o korupciji, malverzacijama i opcem stanju koje vlada u nasem iskvarenom drustvu, ako ga se takvim uopce moze nazvati.

ostao sam sokiran. vama se naprosto gubi vrijednost. kao da vise niste potrebni. drustvo se tako isvitoperilo i ponasa se protiv zakona, jer na njega nije navikao, a onda sve vise kao da mu ne treba. Grozno.

Vama zelim puno uspjeha i da mi ustrajete. :-) da to nekako krene na bolje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...
  • 1 godina kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...
  • 7 mjeseci kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...

Ovaj kutak je za svaku pohvalu. Samo tako dalje!! Izgleda mi da jedino ovdje može biti na "okupu" grupa pravnika i onih koje pravo tišti, a da su svi pojedinačno spremni priznati da su obični ljudi, da ne znaju sve, da su spremni pomoći, te da i tuđe mišljenje može biti dobro, nekad čak i bolje. Prave ljudske kvalitete i ljudska toplina, a što mnogi danas baš i ne povezuju sa pravnicima.

Iskreno mi je drago posjetiti vas u virtualnim sferama, a iskreno se nadam da ću jednom i na vaše okupljanje.Poštovanje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...
  • 3 mjeseci kasnije...

Imao sam mali problemčić što se tiće pravnih pitanja, i pronašao "legalis".Znaci, mislim si, to je za mene,kad nešto zaškripi tu su pravni stručnjaci i dobro.Zapravo, smatrao sam da mi na upit odgovaraju pravnici s iskustvom iz nekog određenog područja.I...stiže odgovor, ja zadovoljan, popricam s kolegama o tom problemu, pogledam još malo detaljnije ZUP i...odgovor uopće nije točan,sasvim je u krivu....Malo sam bio razočaran,poslao poruku onome tko mi je dao odgovor,..i naravno skužila je da je pogrešila,..zapravo nisam bio toliko razočaran odgovorom koliko svojom mišlju da na "legalisu" odgovore daju samo provjereni stručnjaci iz nekog područja.Dobro,"legalis" je dobra stranica, samo sad znam da ipak odgovore treba još temeljito provjeriti....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije svake uporabe Legalisa, pažljivo pročitajte pravila za uporabu! :-D

 

Npr. pogledajte ovo:

1. Legalis forum je mjesto razmjene mišljenja o pravu i pravnim pitanjima, kako između pripadnika pravne struke, tako i između svih koji se za pravo ili pravna pitanja iz bilo kojih razloga zanimaju, ili ih se na bilo koji način dotiču.

...

6. Odvjetnici članovi Hrvatske odvjetničke komore jedini su u Republici Hrvatskoj ovlašteni pružati pravnu pomoć. U svim pravnim situacijama preporučamo prvenstveno profesionalno angažiranje i konzultiranje odvjetnika.

 

A naročito ovo:

7. Sva mišljenja objavljena na Legalisu isključivo su informativne prirode, i treba ih shvatiti samo kao okvir za diskusiju te pokazatelj kamo u određenim situacijama krenuti, a nipošto kao siguran i provjeren pravni put.

 

9. Legalis portal poziva sve koji u njegovim forumima objavljuju, a naročito one koji odgovaraju na pojedina pravna pitanja, da svoja mišljenja iznose u najboljoj vjeri i sa isključivom namjerom pomaganja osobama koje su ta pitanja postavila. Legalis portal vjeruje da su svi odgovori na postavljena pitanja odgovoreni u najboljoj vjeri, i prema najboljem znanju osoba koje su te odgovore sastavile i objavile.

 

10. Legalis ne snosi nikakvu odgovornost ni za kakvu štetu, izgubljenu korist ili dobit, kao ni kakav drugi oblik odgovornosti, a koji može nastati kao posljedica uporabe mišljenja ili savjeta dobivenih na ovom forumu, bez obzira na osobu od koje je takvo mišljenje ili savjet poteklo te vrstu štete koja je time uzrokovana.

 

Jasnije?

Za dodatne savjete, upitajte svog najbližeg moderatora ili urednika. :-D:-D:-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma jasno je to sve, iako nije odgovoreno u najboljem uvjerenju ispravnosti odgovora.Nije se kasnije nažalost ni napravio ispravak pogrešnog odgovora, što mislim da je davaoc odgovora trebao učiniti.Moja je greška što sam se na svu sreću samo malo opustio i što sam predvidio Legalisova pravila. Npr. ja ne bih odgovorio na stručno pitanje u koje 100% nisam siguran.Sad je sve ok,i stranica je ok. ;-) :cita:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

kamo sreće da i u bosni i hercegovini postoji portal poput vašega. svaka vam cast na portalu na kojem se moze naci razni odgovori na postavljena pitanja korisnika portala.

za desetku ste i zelim vam dug i uspjesam rad i da portal ostane još dugo dugo

pozdrav

 

 

s postovanjem

crow_ca je napisao:

Super stranica! Samo nastavite.

 

PS. Sto se tice misljenja da se pravnicka struka bagatelizira, to smo prije svega mi pravnici krivi: ne smiju se strucna misljenja prilagodajavati tekucoj situaciji u politici i sl. I drugo, ova struka trazi puno citanja i izucavanja da bi bio uvijek "u toku".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...

Moje osobno mišljenje je da je stranica odlična!!!! Može se naći pregršt informacija, obični ljudi pokušavaju svojim iskustvom pomoči jedni drugima, plus stručnjaci odgovaraju na tvoja pitanja BESPLATNO!!!! Gdje se to može naći!! Svakodnevno imamo primjere gdje ljudi plate odvjetnicima, javnim bilježnicima, agencijama 3,6,10 tisuća kuna pa ne dobiju niti koristan savjet ,a rad koji naprave ide samo na štetu tih ljudi, e to košta!!! Ja još nisam sreo stručnu osobu koja radi PRO BONO, ovdje to nalazim svakodnevno!! A svim ljudima koji odvajaju vrijeme da bi pokušali pomoči tebi i svima nama treba skinuti kapu, tko radi taj i griješi, tko neradi njemu sve ide savršeno. LEGALIS samo naprijed svaka vam čast!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

miss je napisao:

Tako je draga gospođo.Samo nekada neke greške mogu puno koštati.Zato treba otvoriti oči...

 

 

Moje osobno mišljenje je da je stranica odlična!!!! Može se naći pregršt informacija, obični ljudi pokušavaju svojim iskustvom pomoči jedni drugima, plus stručnjaci odgovaraju na tvoja pitanja BESPLATNO!!!! Gdje se to može naći!! Svakodnevno imamo primjere gdje ljudi plate odvjetnicima, javnim bilježnicima, agencijama 3,6,10 tisuća kuna pa ne dobiju niti koristan savjet ,a rad koji naprave ide samo na štetu tih ljudi, e to košta!!! Ja još nisam sreo stručnu osobu koja radi PRO BONO, ovdje to nalazim svakodnevno!! A svim ljudima koji odvajaju vrijeme da bi pokušali pomoči tebi i svima nama treba skinuti kapu, tko radi taj i griješi, tko neradi njemu sve ide savršeno. LEGALIS samo naprijed svaka vam čast!!! :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...
:skakuce: Dugo me nije bilo na stranicama Legalisa pa evo konačno sam pronašao zaporke i vratio se. Želim pozdraviti sve drage prijatelje s kojima sam se sretao na ovim stranicama :blabla: i autorima poželjeti još mnogo ustrajnosti u radu na ovom besplatnom pravnom portalu koji je mnogima pomogao. :amen: :skakuce:
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dragi Legalisi,

Vi ste heroji Hrvatske! Ovim portalom i svojim komentarima i savjetima cinite mnogim ljudima svakodnevni zivot podnosljivijim i doprinosite demokratizaciji naseg drustva otrovanog dugogodisnjom diktaturom komunizma. Vjerojatno ni sami niste svjesni vaznosti vase uloge u razvoju pravednog i transparentnog sustava baziranog na postovanju prava i obveza pa vam zelim naglasiti da je ona po mom misljenju jednostavno neizmjerna!

Zelim vam dug i zdrav zivot svima i puno uspjeha u vasem radu! Samo tako nastavite!

Lijepi pozdrav iz inozemstva :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...

Što reći, odličan portal sa "velikom" ljudima za male ljude.

 

U nekoliko navrata sam ovdje pronašao što nigdje nisam mogao, to govori o predanosti ljudi koji ovdje pomažu, osobno znam što znači posvetiti svoje slobodno vrijeme drugome, a da ne govorim i svoje stručno znanje koje se mukotrpno stječe a i košta.

 

Vidjeh da ima i onih koji se bune zbog navodnog nadripisartva, a u cilju zaštite svoje matrijalne koristi. Jasno mi je da ova struka živi od zakona, ali i mali ljudi žive ili ne žive od istih. Naime osobno koristim dosta zakona u svom poslu svakodnevno, i znam koliko ih je ponekad teško razumjeti, a pogoto pratiti s obzirom na česte izmjene i dopune, i ne mogu zamisliti koliko bi uz ove naše institucije bilo teško običnom građaninu/seljaku/bilokome, da nema ovakvog jednog mjesta.

 

Jedino bi još bilo dobro da postoji i jedna ovakva neovisna institucija, koja bi bez nepotrebne birokracije pomogla, manje obrazovanom društu i onima koji nisu informatički obrazovani, ili nemaju pristup virtualnoj sceni.

 

Još jednom sve pohvale i hvale ljudima dobre volje sa ovog portala, a posebno cigi1 :)

 

Do čitanja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

registrirana sam tek pola sata,i već toliko korisnih informacija pročitala da ne mogu vjerovati.

s obzirom da imam položiti državni stručni ispit početkom 2010. od sada ću posjećivati ovaj portal češće,nadam se da će mi to pomoći da ga položim, jer koliko vidim kandidati koji su prošli ispit spremni su dati onima koje to tek čeka korisne savjete, pitanja,sugestije, dakle zaključak svega da je ovaj portal po mojoj mjeri i da ovdje nema mjesta sebičnosti. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...

Pa najprije da Vam zahvalim što postojite! Zahvaljujući vama (kao timu) svaki građanin i posjetitelj ovih divnih stranica, može biti informiran i po pravnoj osnovi i po pitanju životnih iskustava. Barem za mene. Već sam par puta zamolila za savjet i zaista ste mi pomogli u roku od "odmah", a što mi je puno značilo, jer zapravo velik broj ljudi se teško odluči "ići" po pravni savjet, jer ne zna koliko to košta. A košta...... I osim toga, putem Legalisa, mogu komunicirati mnogo jednostavnije, i postaviti upit. JOš jednom, hvala što se tu s a nama.

Pozdrav iz Splita od Kuštrice :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...
  • 4 tjedna kasnije...

ne kužin baš puno ove admirnistratorske i moderatorske stvari , a još manje zvjezdice koje prate moje objave - e pa novak e pa veteran e pa prekaljen - a da mi sin nije objasnio kako stavit sličicu na moj profil ne bi je ja sama stavila do sudnjega dana - inšoma dela šoma - neka legalisa i neka prepirki i rasprava i besplatne pravne pomoći ljudima kojima je potrebna pa makar bila i od mene koja sam pravni laik- sve pohvale za moderatore milli i notaricu i zex i utjerivača zakona - a posebno newbie jer se bavi najosjetljivijom problematikom -

moja ocjena portala legalis je čista petica!!!

pozdrav :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...
  • 2 mjeseci kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...

svaka čast, do sada ste ne samo meni nego i mojim prijateljima uštedjeli novac ,vrijeme,živce,poštovanje ,naućili nas svašta u što mi obični građani nismo upućeni a nažalost događaju se svakojake zavrzlame oko nas, hvala još jednom i molim da nastavite tako jer ljudi imaju stvarno mnogo problema koje u našoj državi nažalost teško riješavamo bez vaših savjeta ,http://www.legalis.hr/uploads/thumbs.gifhvala :palac::palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...
  • 6 mjeseci kasnije...
  • 2 mjeseci kasnije...

vukvuk je napisao:

sve je to lijepo što ste napisali!ali iz osobnog iskustva kad god mi je trebala pomoc nisam dobio ni ODGOVOR a čak sam i moderatorima slao poruke i NIŠTA ili su prezauzeti!?,mada nekima legalis pomaže daleko od toga ali valjda ja nisam taj!!!lijepi pozdra

 

Ne možemo putem PM_a davati pravne informacije - savjete.

 

Ovaj portal je napravljen - urađen, formiran iliti izmišljen ili kako već želite da se izrazimo u cillju davanja pravnih informacija - savjeta, ali nikako putem PM_a (odnosno privatnim porukama), a i iz razloga da ostali korisnici brzo dođu do korisnih informacija koje mogu rješiti i njihove probleme, a da se ne logiraju i postavljaju ista pitanja, a odgovor na njihov tj.vaš problem je već u arhivi podforuma.

 

Stoga, molio bih vas da postavljate pravna pitanja koja su od vašeg interesa u odgovarajućem podforumu.

 

Ako i "promašite" podforum, nitko od urednika - moderatora vam neće prigovoriti, a moderatori će vaše pitanje premjestiti u odgovarajući podforum ili odgovoriti na pitanje koje ste postavili.

 

Ako i ne odgovore, to ne znači da ne znaju odgovor, pogotovo ako je pitanje osjetljivo, a odgovori na neka škakljiva pitanja mogu biti različiti, a svi mogu biti točni iako se razmimoilaze (ima tu i jako puno korisnika koji odlično poznaju pravnu problematiku).

 

Prema tome, "Vučino ljuta", valjda smo se razumjeli.

 

;-)

uređeno: od Mrljavac
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 8 mjeseci kasnije...

Postovani, dobre ste mi savjete dali. Dobro je kad imas problem da sa drugima ga podijelis.

Osobno sam informiran ali ne i u svim sferama. Sve ono sto je napisano uvijek se moze ponovo pronaci i procitati. Veoma sam zahvalan sto ima osoba koje svoje znanje nesebicno dijele onima koji nisu u potpunosti informirani. Zato, Legalis, uvijek Legalis.

Pozdrav,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 11 mjeseci kasnije...
  • 11 mjeseci kasnije...
  • 3 tjedna kasnije...
  • 1 godina kasnije...
  • 2 mjeseci kasnije...

Lijepi pozdrav svima na ovom forumu.

Kratko bih se zahvalio svima koji sudjeluju u radu na ovom forumu,kako Vama od struke tako i onoma koji trebaju Vaš savjet.

Kao obićan građanin,dragi mi je da postoji mjesto gdje se mogu upoznati sa pravima i obavezama koje imam.

Hvala Vam i samo nastavite ovako.

uređeno: od Spitfire
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija