Jump to content

drugostupanjsko rješenje konačno - kolko se čeka


pugy

Preporučene objave

Poštovani kolege branitelji,,,,

U rujnu 2009. godine bio sam treći puta na plp, a 1.1o.2009. dobio sam rješenje s 30% rvi s osnove ptsp.Brine me što postupak traje od proljeća 2005. godine, te da je liječnik na zadnjoj komisiji rekao da mi je sve isto ko i prije a umjesto težeg stupnja koji sam imao napisao je srednji stupanj ptsp.

 

Molim da mi kažete vaše iskustvo:

1- koliko ste čekali od prvostupanjske do drugostupanjske komisije za stalni status

2 - da li vam je dlp umanjilo postotak invalidnosti.

 

Zahvaljujem na odgovorima.....i veliki pozdrav svim braniteljima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Regulirano je Pravilnikom o utvrđivanju postotka oštećenja organizma HRVI iz domovinskog rata .

Za psihičke bolesti(PTSP i sl,)tri godine privremeno a nakon toga trajno.

Računa se od prvog rješenja drugostupanjskog LP(čisto logično jer dok ne prođe to tijelo pravo se i ne može konzumirati,jer ono može ukinuti rješenje prvostupanjskog ,rješenej dlp je konačno u upravnom postupku).

Dalje se jedino može pokrenuti sudski postupak ako netko smatra da je oštećen tj nisu pravilno utvrđene činjenice ,odnosno nije nadležno tijelo poštivalo propisani postupak prilikom rješavanja predmeta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Krivo sam napisao,nisam mislio na zakonski rok nego pojednostavljeno da li za eventualno dobivanje trajnog RVI-a treba proći tri godine od prvog prvostupanjskog povjerenstva ili od prvog drugostupanjskog povjerenstva.Oštećenje mog organizma ukupno iznosi 40%trajno CIR i 20 % RVI trajno na trećem prvostupanjskom povjerenstvu prije mjesec dana.Hvala.Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovanje. Točno je da Pravilnik o utvrđivanju postotka oštečenja organizma HRVI iz Dom. rata propisuje do 3 godine privremeno a nakon toga trajno, međutim u stvarnosti je puno duže vrijeme koje će proteći od prvog drugostupanjskog rješenja privremeno do drugostupanjskog rješenja trajno. U mom slučaju to je trajalo 6,5 godina, s tim da sam imao trajnu invalidnost s osnove ranjavanja. Zato je upitno i to: dali 3 godine ili 3 puta pred liječničko povjerenstvo, na što i najbolji pravnici imaju dvojbe i različita mišljenja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija