Jump to content

Bolovanje preko 42 dana


MrVivi

Preporučene objave

Molim da mi odgovorite

Ja sam 02.11.2009.otvorio bolovanje zbog teške povrede.Za 11 mjesec sam imao naknadu plaće do 42 dana bolovanja u iznosu od 4800 kn,za 12 mj.jedan dio do 42 dana bolovanja a drugi preko 42 dana bolovanja primio sam naknadu plaće oko 2800kn.

Danas mi je bila plača za 1 mj.2010g.(bolovanje preko 42 dana)u iznosu od 1900 kn.

Na upit u firmi sam dobio odgovor da prvi mj. ima samo 125 sati.

Dajem primjer plače za 9 mj. 2009g. (manje više sve su plače do sad bile ovolike):

 

Bruto 8408,09kn minus doprinosi i porezi = neto plaća 5076,99 kn + naknada za odvojeni život 1600kn.

S obzirom da je ukupna plača preko 6600kn. a za obračun se (bar tako mislim )uzima osnovica zadnjih 6 mj. prije početka korištenja bolovanja mislim da moja firma nije po zakonu obračunala moja primanja za vrijeme bolovanja te da me je oštetila

Molim Vas za objašnjenje i da me uputite što da radim

Puno Vam hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

plaća bi ti trebala biti 70% od osnovice (dakle, bez onoga dodatka za odvojeni život). nakon 6 mjeseci 80%.

naime, to je iznos kojim će firma teretiti HZZO (jer plaća ide na teret HZZO-a, a isplaćuje ti je firma).

osim ako se radi o ozljedi na radu.

to ja mislim. možda će ti "cigo1" bolje odgovoriti. on tu ima osobnog iskustva.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija