Jump to content

Prometni prekrsaj !


maaster

Preporučene objave

Pozdrav svima! Novi sam na ovoj stranici, na koju sam dosao preporukom clana Volkswagen Cluba Croatia, na kojem sam i sam registrirani korisnik duze vremena.

 

Moj problem jest slijedeci:

 

dakle, dobio sam na kucnu adresu plavu kovertu... pretpostavljam da se radi o davnom prekrsaju koji je sad dosao na naplatu...

naime, prije godinu i par mjeseci, u gradu sam zaustavljen od strane policije zbog voznje u krivom smjeru... tocnije, na mjestu gdje postoje 4 prometne trake, vozio sam po trecoj, dakle preko pune linije.... u pozivu prekrsajnog suda kaze slijedece:

 

citiram:"...u svojstvu okrivljenika u žurnom postupku pokrenutom optužnim prijedlogom Postaje prometne policije Rijeka, zbog prekršaja iz čl.49. st.4. i dr. Zakona o sigurnosti prometa na cestama." kraj citata.

 

zakon o sigurnosti prometa na cestama kaze slijedece:

 

Članak 49.

(4) Novčanom kaznom u iznosu od 2.000,00 do 5.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač koji se vozilom kreće suprotno odredbama stavka 2. ovoga članka.

 

(2) Na cesti na kojoj su kolničke trake fizički odvojene jedna od druge, na cesti s kolnikom za promet u oba smjera na kojem postoje najmanje četiri obilježene prometne trake kao i na cesti s kolnikom za promet vozila samo u jednom smjeru, vozač se ne smije vozilom kretati kolničkom trakom namijenjenom za promet vozila iz suprotnog smjera, odnosno u suprotnom ili zabranjenom smjeru.

 

dakle, buduci da sam na kraju ovoga "pisma" dobio : Upozorenje: Donijeti potvrdu o mjesečnim primanjima!, kako iznesti obranu? buduci da sam nezaposlen, kako mogu donesti potvrdu o primanjima kad ih niti nemam i na temelju cega da iznesem svoju obranu? ima li itko nekih slicnih iskustava sa ovime? :place:

 

da nadodam.. ukoliko netko je iz Rijeke, kao i ja, onda ce razumjeti mjesto dogadjaja.. radi se o dijelu grada naziva "Mlaka" gdje postoji traka za skretanje lijevo.. da li ja mogu u obrani reci da nisam vozio u suprotnom smjeru vec da sam obilazio po traci koja je namijenjena za skretanje u ulicu lijevo te da sam radnju prestizanja obavio prije nego sto sam dosao do dijela gdje nastupa prometna traka suprotnog smjera?

nadalje, da li mogu iznesti u svojoj obrani da je ovaj clanak, kao dio optuzbe neutemeljen jer da se i radi o voznji u suprotnom smjeru, onda bi to bio prekrsaj nepostivanja prometnog znaka i oznaka na kolniku poznatiji kao radnja obilazenja na punoj crti te je za, kao takav prekrsaj, odredjena novcana kazna u iznosu od 500 kuna?

 

Unaprijed vam se zahvaljujem na odgovorima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

maaster je napisao:

da nadodam.. ukoliko netko je iz Rijeke, kao i ja, onda ce razumjeti mjesto dogadjaja.. radi se o dijelu grada naziva "Mlaka" gdje postoji traka za skretanje lijevo.. da li ja mogu u obrani reci da nisam vozio u suprotnom smjeru vec da sam obilazio po traci koja je namijenjena za skretanje u ulicu lijevo te da sam radnju prestizanja obavio prije nego sto sam dosao do dijela gdje nastupa prometna traka suprotnog smjera?

nadalje, da li mogu iznesti u svojoj obrani da je ovaj clanak, kao dio optuzbe neutemeljen jer da se i radi o voznji u suprotnom smjeru, onda bi to bio prekrsaj nepostivanja prometnog znaka i oznaka na kolniku poznatiji kao radnja obilazenja na punoj crti te je za, kao takav prekrsaj, odredjena novcana kazna u iznosu od 500 kuna?

 

Unaprijed vam se zahvaljujem na odgovorima!

 

Upravljanje jednosmjernom cestom se smatra samo u jednosmjernoj ulici ili fizičko odvojenim kolničkim trakama. Puna crta, bila ona dvostruka ili ne, nije fizička zapreka.

 

Napraviti skicu i nacrtati vozilo.

 

Fotografirati tu dionicu ceste i fotografiju priložiti u prigovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dakle, ja se mogu braniti time da je optuzba neosnovana iz razloga sto ja nisam vozio trakom namijenjenoj za kretanje vozila iz suprotnog smjera, a policajci su bili predaleko da bi imali tocan uvid zbivanja te vremena pretjecanja, odnosno zavrsetka radnje pretjecanja vozila koja su se zatekla ispred mene??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija