Jump to content

Odgoda oduzimanja vozačke dozvole


NeraBj

Preporučene objave

Pozdrav!

 

Ukratko,dečko mi je u 11. mjesecu 2007. prošao kroz crveno,te je prije par dana dobio rješenje za oduzimanje vozačke dozvole na 4 mjeseca. Budući da je trgovački putnik i vozačka mu život znači zanima me može li dobiti odgodu za oduzimanje vozačke i kakva je procedura,da u tom vremenu odradi otkazni rok i potraži drugo zaposlenje?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vrijeme prekršaja studeni 2007. godine. Postupak se vodi po Zakonu o prekršajima prema kojemu se zaštitna mjera izvršava isključivo na način da se zabrana upisuje u vozačku dozvolu.

 

Vaš suprug je dobio poziv da preda svoju vozačku dozvolu radi upisa zaštitne mjere.

 

Ne postoji sankcija ako je ne preda.

 

Zastara izvršenja sankcije nastupa najkasnije na kraju ove godine.

 

Vašem dečku uzmite vozačku dozvolu i sakrijte je u nekom od kuhinjskih pretinaca. Svaki put kad ga policija bude pitala gdje mu je vozačka dozvola neka slobodno izjavi da mu je vozačku sakrila cura. Ni za vas nema sankcije. Vratite mu je kao novogodišnji poklon za 2011. godinu.

 

Dajte mu 300 kuna i nek ih da policajcu svaki put kad ga zaustave.

 

Neće ulaziti u prekršajnu evidenciju, nema bojazni zbog ponavljanja prekršaja.

 

Zadržava posao koji obavlja koristeći rupu u lošem zakonu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
  • 2 mjeseci kasnije...

Ljudi sorry, ali moramo pitati, danas mi je stara javila da je bio policajac da mi oduzme vozačku dozvolu na 2 mjeseca, mislim užas, kako mi je posao vezan uz vozačku dozvolu, lud sam, ne znam što da učinim i kako bar na neko vrijeme da to odgodim. Rekao je ako ne predam vozačku, da će raspisati tjeralicu, mislim, kao da sam nekog ubio pa će da raspišu tjeralicu.

 

Molim Vas SAVJET!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zapaliti vozačku dozvolu i obećati sam sebi: "Za novogodišnji poklon kupit ću si novu vozačku dozvolu".

 

Uvijek kod sebe posjedovati 300 kuna za plaćanje novčane kazne zbog nenošenja vozačke dozvole. Novčana kazna na mjestu prekršaja se može platiti neograničeno puta, a da se uopće ne uđe u prekršajnu evidenciju.

 

Kad god policija pita "Gdje je vozačka dozvola?" treba reći "Negdje sam je zagubio".

 

Nema zakonske osnove raspisati tjeralicu radi nepredavanja vozačke dozvole, niti ima zakonske osnove izvršiti pretragu doma, vozila ili osobe.

 

Odmah s nove godine prijaviti gubitak one zapaljene vozačke dozvole, izvaditi novu i krenuti pametniji u novu 2011.

 

Svako odstupanje od gore navedenog može rezultirati uhićenjem i kaznenom prijavom.

 

O lošim stranama Zakona o prekršajima, njegovom trajanju i objašnjenju, pročitati stare postove.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pitanje za Gospodina petpetica:

 

dali ste sigurni da se smije upravljati vozilom iako je raspisan nalog za oduzimanje vozačke ?

 

a šta ako policajac provjeri u evidenciji dali posjedujete vozačku ili kaže OK imate 7 dana vremena da nam vozačku pokažete i tek onda košta 300 kuna.

 

 

pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dare je napisao:

Pitanje za Gospodina petpetica:

 

dali ste sigurni da se smije upravljati vozilom iako je raspisan nalog za oduzimanje vozačke ?

 

a šta ako policajac provjeri u evidenciji dali posjedujete vozačku ili kaže OK imate 7 dana vremena da nam vozačku pokažete i tek onda košta 300 kuna.

 

 

pozdrav

 

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2002_07_88_1462.html

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2002_10_122_1959.html

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2003_11_187_2913.html

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2004_07_105_2027.html

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2004_09_127_2289.html

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Veterane, hvala na odgovoru.

Nikad do sada nisam imao problema sa prometnom policijom, i sad se to ne bi desilo, da nisam zaskasnio sa prigovorom koji mi je onda odbačen od strane prekršajnog suda iako sam objasnio da nisam ja preuzeo rješenje već druga osoba te zbog toga nisam na vrijeme mogao uložiti žalbu, čak sam zamolio da se postupak vrati na početak - UVJETI ZA POVRAT U PRIJAŠNJE STANJE

Članak 125.

(1) Okrivljeniku koji iz opravdanih razloga propusti rok za podnošenje žalbe protiv rješenja o prekršaju ili rješenja o primjeni zaštitne mjere ili odgojne mjere ili o oduzimanju imovinske koristi ili propusti u roku podnijeti prigovor protiv prekršajnog naloga sud ili upravno tijelo koje vodi prekršajni postupak iznimno će dopustiti povrat u prijašnje stanje radi podnošenja žalbe, odnosno izdavatelj prekršajnog naloga radi podnošenja prigovora protiv prekršajnog naloga, ako u roku od osam dana nakon prestanka uzroka zbog kojega je propustio rok podnese molbu za povrat u prijašnje stanje i ako istovremeno s molbom preda i žalbu ili prigovor protiv prekršajnog naloga.

(2) Nakon proteka jednog mjeseca od dana propuštanja ne može se tražiti povrat u prijašnje stanje.

 

Međutim sve mi je to odbijeno.

Sad me je strah ako ne predam vozačku da će raspisati potjernicu, a vozačka mi treba jer mi je vezana za posao. Stvarno više ne znam što da napravim.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

petpetica je napisao:

Zapaliti vozačku dozvolu i obećati sam sebi: "Za novogodišnji poklon kupit ću si novu vozačku dozvolu".

 

Uvijek kod sebe posjedovati 300 kuna za plaćanje novčane kazne zbog nenošenja vozačke dozvole. Novčana kazna na mjestu prekršaja se može platiti neograničeno puta, a da se uopće ne uđe u prekršajnu evidenciju.

 

Kad god policija pita "Gdje je vozačka dozvola?" treba reći "Negdje sam je zagubio".

 

Nema zakonske osnove raspisati tjeralicu radi nepredavanja vozačke dozvole, niti ima zakonske osnove izvršiti pretragu doma, vozila ili osobe.

 

Odmah s nove godine prijaviti gubitak one zapaljene vozačke dozvole, izvaditi novu i krenuti pametniji u novu 2011.

 

Svako odstupanje od gore navedenog može rezultirati uhićenjem i kaznenom prijavom.

 

O lošim stranama Zakona o prekršajima, njegovom trajanju i objašnjenju, pročitati stare postove.

Ovo je genijalno,znaći,time se može spriječiti oduzimanje vozačke dozvole

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

petpetica je napisao:

Da, ali samo za postupke koji se vode po starom Zakonu o prekršajima.

 

Takvih je preostalo vrlo malo i svi predmeti su već postali pravomoćni, a izvršenje sankcija se mora dovršiti do kraja ove godine.

A novi zakon?Ima li i on "caka" kojima ga se može zaobići (zlu ne trebalo)?.....mislim,što se tiće odgode oduzimanja vozačke dozvole

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U Prekršajnom zakonu nije predviđeno oduzimanje vozačke dozvole osim pri izricanju mjere opreza odmah po počinjenju prekršaja, a i onda se može izreći zaštitna mjera iako je vozač ne nosi kod sebe.

 

Umjesto oduzimanja vozačke dozvole osuđenik se obavještava o trajanju zaštitne mjere, te je zabranu moguće izbjeći samo ukoliko policija nije vješta u dostavi obavjesti.

 

Dakle, za počinjene prekršaje nakon 01.01.2008. godine ne vrijedi onaj "lijek".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

petpetica je napisao:

U Prekršajnom zakonu nije predviđeno oduzimanje vozačke dozvole osim pri izricanju mjere opreza odmah po počinjenju prekršaja, a i onda se može izreći zaštitna mjera iako je vozač ne nosi kod sebe.

 

Umjesto oduzimanja vozačke dozvole osuđenik se obavještava o trajanju zaštitne mjere, te je zabranu moguće izbjeći samo ukoliko policija nije vješta u dostavi obavjesti.

 

Dakle, za počinjene prekršaje nakon 01.01.2008. godine ne vrijedi onaj "lijek".

 

Šteta,svaki lijek ima rok trajanja.Srećom,mi smo snalažljiv narod pa ćemo izmisliti nove lijekove...nadam se,ha,ha

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma policiju više ne zanima to dal če dostavit obavijest o trajanju zašitite mjere ili ne. kad čovjek zna da je kriv i da mu ne gine oduzimanje VD izbjegavat če obavijest,policija če pokušat ga dva put dostavit makar je več čovjek pod zabranom,upišu u terminal INF-sustav MUP-RH,U Slučaju da te zaustave onda najebeš kao moj frend,izbjegavao obavijest o trajanju zaštitne mjere i oni mu stavili u terminal,jer su mu ostavljali pozive doma od policije i to dva policijska poziva u vezi vozačke dozvole,njega nije bilo. Znači znao je sve šta mu ide. Kad su ga jednom prilikom zaustavili dobio je lijepe kazne sva sreča da ne i čorku,a obavijest o trajanju zaštitne mjere lijepo su mu stavili u vozačku dozvolu da ima za uspomenu. Isto je rekao policajcu da nema kod sebe voz.dov. ali provjrerom u inf.sustv Mup-RH,UTVRĐENO JE da isti ima zabranu od do....pozivi dostavljeni itd....pušiona

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija