Jump to content

strah od susjeda


ciara

Preporučene objave

Evo ovako,imam problem oko susjeda.Vec godinama mene i moju obitelj napadaju sa raznim uvredama i klevetama,te nakon nekog vremena gospoda susjeda je pocela dolazit na nasa vrata lupajuci rukama,te klevecuci moju majku da je ljubavnica od gospodina susjeda,iako to nije istina.Naime gospoda susjeda je (kako se meni,a i ostalim ljudima cini) psihicki nestabilna osoba,te optuzuje moju majku za razne neistinite stvari,samo da bi napakostila mojoj majci,te mojoj obitelji opcenito.Jednu vecer smo to prijavili policiji,jer smo se preplasili tih susjeda.I nakon dva tjedna, ta gospoda susjeda je (pretpostavljam da se osveti)prijavila policiji moju majku da ju je ona fizicki napala (udarala sakama, bacila na pod,te nastavila udarati),iako je moja majka tada bila na sprovodu od mog djeda,te nikako nije mogla bit u to vrijeme na mjestu na kojem je susjeda ''napadnuta''.Mene zanima kako da se ja i moja obitelj obranimo od takvih ljudi,nemozemo ih izbjegavati,jer naime zive kat povise nas,a strah nas je unajmit odvjetnika i tuzit ih,jer se bojimo da nam ne bi nesto napravili,jer sinovi od gospode susjede su bivsi zatvorenici,optuzivani za krivicna djela,a ta gospoda susjeda se izvlaci na to,da je ona stara i nemocna zena,te joj nije problem slagat policiji(vec je to napravila i prije). :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ciara je napisao:

Mene zanima kako da se ja i moja obitelj obranimo od takvih ljudi,nemozemo ih izbjegavati,jer naime zive kat povise nas,a strah nas je unajmit odvjetnika i tuzit ih,jer se bojimo da nam ne bi nesto napravili,..

 

isključili ste izbjegavanje

isključili ste traženje pomoći pravnim putem

 

preostaje da šutite i trpite i na forumu tražite suosjećanje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ok, ne tražite ni suosjećanje.

 

pravna sredstva ne želite,

ignoriranje/izbjegavanje ne želite

 

ostane vam 1. odseliti se

2. uzvratiti istom mjerom

 

 

p.s.

meni nije jasno što vi i slični očekujete kao odgovor na pravnom portalu postavljanjem ovakvog posta, a unaprijed isključujete one zakonite i pravne mogućnosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovana,

Iz Vaseg opisa, moze se zakljuciti da je gdja susjeda bolesna, no o kojoj bolesti se radi, da li alkoholizmu ili nekoj vrsti demencije, moze znati samo strucno medicinsko osoblje. Pitanje je da li je i njen suprug svjestan te bolesti i da li isto tako pati od posljedica iste ili je mozda i on vec ostecen bolescu na isti ili slican nacin.

 

U svakom slucaju, s tako bolesnim osobama pozeljno je izbjegavati bilo kakav sukob, nikada im ne proturijeciti niti se svaditi. Bolest nije ni namjerna pakost niti zloba ili zlocestoca, bolesni ljudi svoje umove ni osjecaje ne mogu kontrolirati, jer jednostavno nisu zdravi i imaju svoje vizije i dozivljaje koji ih cine da se ponasaju na nacin da kod drugih ljudi izazivaju patnju (a pate pri tome i oni sami).

 

Kod demencija obicno ljubaznost, strpljivost i susretljivost umanjuju agresivnost izazvanu strahom i paranojama koje se manifestiraju kao posljedica bolesti, no Vi niste lijecnik, a bolesnim osobama je potreban lijecnicki tretman kako bi takvi agresivni i paranoicni ispadi bili svedeni na najmanju mogucu mjeru.

 

O navedenoj bolesnoj susjedi skrbiti bi trebala njena obitelj za koju se pretpostavlja da bi to mogla napraviti bolje ne samo od vas nego i od bilokojeg policajca ili odvjetnika.

 

LP

 

:-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija