Jump to content

Podnošenje privatne tužbe - cijena


Lakonogi

Preporučene objave

  • 11 godina kasnije...

Zanima me pokretanje privatne tužbe protiv turisticke agencije...Uplatili smo djeci maturalac i put se nije ostvario jer je agencija propala(vlasnik je proglasio stečaj i drugi dan je otvorio novu firmu)Ne moram napominjati da je maturalac organiziran preko škole i škola se sad pravi da nema nista s tim..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , Neno1974 je napisao:

Zanima me pokretanje privatne tužbe protiv turisticke agencije...Uplatili smo djeci maturalac i put se nije ostvario jer je agencija propala(vlasnik je proglasio stečaj i drugi dan je otvorio novu firmu)Ne moram napominjati da je maturalac organiziran preko škole i škola se sad pravi da nema nista s tim..

 

prije 15 sati , Neno1974 je napisao:

moram napominjati da je maturalac organiziran preko škole i škola se sad pravi da nema nista s tim..

Savjet : Kontaktirajte ostale Roditelje ( maturalac se organizira, minimalno za 1 razred ) do njihovih podataka će te doći preko pravne službe u Školi.
Pod pretpostavkom, da je Škola Organizator, zajedno izvršite pritisak na Školu, da ona podnese prijavu za prevaru protiv Vlasnika Agencije. (ne ići u tužbu protiv agencije, od toga nema ništa)
Pojedinačna tužba iziskuje veliki trošak,  u Državnom Odvjetništvu, drugačije reagiraju kad je financijski iznos veći.
Po meni, nova Agencija je pravni sljednik agencije, koja je otišla u Stečaj.,a to se može dokazati prateći slijed novca, npr. - gdje su završili novci koje ste svi roditelji uplatili.
Svi podaci u vezi maturalca, su se davno znali .- Država, Grad Hotel, kad iz Škole provjere u dogovorenoj destinaciji, dali je Agencija xx uplatila novac, a znamo da nije, to je Školi dovoljno da protiv vlasnika Agencije podnese prijavu za prevaru.
Svi zajedno, Roditelji - Škola, prikupite što više podataka , da olakšate rad Državnom Odvjetništvu.
 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...

Pozdrav, 

da ne otvaram novu temu, mislite li da se isplati tuziti veterinara zbog nesavjesnog lijecenja dotad potpuno zdrave kujice koja je na kraju preminula jer joj nisu krv izvadili nego ovako od oka rekli da ce biti ok? 

Meni, covjeku, je ta kujica doslovno spasila zivot i ne zelim da se to ponovi drugim zivotinjama... Drugu kujicu jos lijece i jako su oprezni sad i sve, ali nista ne moze vratiti moju najvecu ljubav.... Zelim da snosi odgovornost dr koja ju nije ni pregledala kad smo rekli da je losije, vjerovali smo im da ce biti ok, a umrla je u mukama, nikad necu zaboraviti taj pogled pun tuge, boli i pitanja zasto..... 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 8 mjeseci kasnije...

Dobar dan

Htjela bih pokrenuti privatnu tužbu protiv predstavnika stanara koji već godinama ne želi popraviti krov koji je truo te nakon većih kiša prokišnjava. Dok je moja mama bila živa (bila je vlasnica stana) pisala je u GSKG u Savskoj ali nikad nije dobila nikakav odgovor. Sad sam ja vlasnica i podnijela sam prijavu na MUP jer može doći do požara ili nekog može udariti struja. Policija je došla, sastavljen je zapisnik te mi je rečeno da moram podnijeti privatnu tužbu. 

Zanima me koji je daljnji postupak te koliko sve košta? Gdje moram otići i što napraviti?

Unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija