Jump to content

ovrha/obustava ovrhe/zastara?


vinjoza

Preporučene objave

Pozdrav!

 

Postovani, molio bih pomoc. 2003 sam uzeo studentsku pretplatu u T-Mobileu, koju sam nakon nekog vremena prestao placati i koristiti.

 

13.02.2004. je pokrenut ovrsni postupak, koji je 2007. godine obustavljen od strane nadleznog suda zbog nemogucnosti naplate potrazivanja.

 

Jucer sam dobio rjesenje o ovrsi od odvjetnickog suda, a potvrdjeno od tog istog nadleznog suda, na 1/3 place. Sad me zanima, zar nije nastupila zastara, i, ako je ovrsni postupak obustavljen prije gotovo 3 godine, zar to nije rjesena stvar?

 

 

Takodjer, sa svim troskovima, dug od 600kn je sad, ako sam dobro zbrojio, oko 2500kn, ako ne mogu nista drugo napraviti, jel bar mogu dogovoriti direktno placanje samog duga i nekog dijela kamata, bez raznih troskova?

 

Hvala unaprijed

 

V.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vinjoza je napisao:

Pozdrav!

 

Postovani, molio bih pomoc. 2003 sam uzeo studentsku pretplatu u T-Mobileu, koju sam nakon nekog vremena prestao placati i koristiti.

 

13.02.2004. je pokrenut ovrsni postupak, koji je 2007. godine obustavljen od strane nadleznog suda zbog nemogucnosti naplate potrazivanja.

 

Jucer sam dobio rjesenje o ovrsi od odvjetnickog suda, a potvrdjeno od tog istog nadleznog suda, na 1/3 place. Sad me zanima, zar nije nastupila zastara, i, ako je ovrsni postupak obustavljen prije gotovo 3 godine, zar to nije rjesena stvar?

 

 

Takodjer, sa svim troskovima, dug od 600kn je sad, ako sam dobro zbrojio, oko 2500kn, ako ne mogu nista drugo napraviti, jel bar mogu dogovoriti direktno placanje samog duga i nekog dijela kamata, bez raznih troskova?

 

Hvala unaprijed

 

 

 

V.

 

Zastara naplate pravomčne ovrhe nastupa nakon 10 godina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vinjoza je napisao:

Hvala na odgovoru.

 

samo jos jedan savjet. ja bi to platio prije ovrhe, nema smisla razvlaciti. zanima me jel to pametno, i na sto trebam paziti?

 

hvala

 

Kontaktirajte ovrhovoditelja i probajte se dogovoriti da vam otpišu dio kamata (probajte ih prepoloviti) jer da sada imate nešto novaca da to platite odmah.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

imam jedan problem.

pretplata t-mobile koju koristim 5 godina sam prekinula zbog nemogucnosti plaćanja.

sad imam platiti 4508,96 kuna do 27.04. plaćala bih to u ratama ali sad nisam u moucnosti jer sam student.bar dva mjeseca jos dok ne dobijem neke novce. da li ce to vec stici na sud kroz dva mjeseca dok ja to uplatim ili se toga ne tebam bojati?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija