Jump to content

prometna nezgoda-neosigurano vozilo


jadanja

Preporučene objave

Prodao sam osobno vozilo 2006 godine za što imam ovjereni kupoprodajni ugovor.Međutim novi vlasnik nikada nije napravio prijenos vozila na sebe niti sam ja vozilo odjavio sa sebe jer nisam bio u posjedu tablica,knjižice vozila i prometne.Bio sam na policiji da odjavim vozilo,ali pošto nisam imao pločice rekli su mi da to moram riješiti sa novim vlasnikom da oni ništa nemogu.U međuvremenu sam dobio(prošle godine kaznu za neodjavljivanje vozila i platio.

Idiot(inače policajac) se tako vozio 4 godine i skrivio prometnu nezgodu gdje je on kriv.

 

Dobio sam poziv od suca za prekršaje i sudac mi je odredio 1/3 kazne od 5000kn odnosno 1750 kn zbog toga što vozilo nije bilo osigurano.Kazna inače iznosi 5000-15000kn

 

Sada

Pošto smatram da nisam vlasnik vozila jer imam ovjereni kupoprodajni ugovor dali sam dužan platiti tu kaznu ili se žaliti??

 

Dali se žaliti na tu kaznu ili??

 

Dali osiguravajuće društvo može teretiti mene za nastalu štetu na onom drugom vozilu tj. dali će biti kakvih potraživanja prema meni kao vlasniku vozila iako smatram da nisam vlasnik(za što postoji ovjereni kupoprodajni ugovor)??

 

Hvala na odgovoru

P.S.

Rješenje suda još nisam dobio

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobili ste rješenje suda kojim ste već okrivljeni za prekršaj iz Zakona o obveznim osiguranjima u prometu.

 

Krivi ste za neodjavljivanje vozila, platili i po tom prekršaju vas više nitko ne može teretiti.

 

Poći u javnobilježnički ured gdje ste sklopili kupoprodajni ugovor i uzeti dvije ovjerene kopije ugovora.

 

Jednu predati sucu koji će vas osloboditi odgovornosti.

 

Drugu kopiju ugovora čuvati zbog mogućeg regresnog zahtjeva osiguravajuće kuće. Onaj originalan ugovor čuvati kod sebe.

 

Napisati jedan opširan mail u kojem treba dati sve svoje osobne podatke, podatke kupca i podatke o vozilu i poslati na policija@mup.hr

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija