Jump to content

Alkotestiranje -pomoć


Vix

Preporučene objave

ovako

davno sam negdje u nekom zakonu/pravilniku pročitao da policijski službenik nakon alkotestiranja i izmjerenih 0promila obavezno sastavlja zapisnik o alkotestiranju ako je u pitanju prometna nesreća...ali isto tako da je dužan napisati zapisnik ako ispitanik to traži bez obzira što nije izmjerena prisutnost alkohola...znači kod njihove tzv. kontrole prometa

 

naime...u svojih 3.5 godine iskustva za volanom..podvrgnut sam alkotestiranju preko 20 puta...NIKAD nisam imao izmjerenu prisutnost alkohola..i već mi je prekipilo da me jedan te isti policijski službenik jednom tjedno rotirkama zaustavlja usred grada iz čistog mira i podvrgava me alkotestu bez ikakvog razloga

 

poznajem ljude koji imaju 10ak puta više godina iskustva za volanom i nikada nisu puhali...pa mi to sve ide malo na živce

 

danas sam ponovo bio podvrgnut alkotestiranju...ponovno 0 u krvi...i tražio sam taj zapisnik no policijski mi ga je službenik onak zbunjeno odbio dati

 

molio bi ako netko zna di to piše/ako piše da se mogu pozvat na neki pravilnik kod sljedećeg alkotestiranja...jer ako će svaki puta morati ispisivati taj zapisnik...neće mu više padati napamet da me iz čistog mira isključuje iz prometa i daje da pušem

 

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

PRAVILNIK

O NAČINU POSTUPANJA POLICIJSKIH SLUŽBENIKA U OBAVLJANJU POSLOVA NADZORA I UPRAVLJANJA PROMETOM NA CESTAMA

Članak 24.

Policijski službenik koji vozača, instruktora vožnje, putnika ili drugog sudionika u prometu radi opravdane sumnje da u organizmu ima alkohola, opojnih droga ili lijekova koji se ne smiju uzimati za vrijeme vožnje ili određeno vrijeme prije započinjanja vožnje ili je sudjelovao u prometnoj nesreći, podvrgava ispitivanju pomoću odgovarajućih sredstava i aparata, dužan im je dati upute o načinu korištenja i postupku ispitivanja sredstvima i aparatima te ih upozoriti na posljedice odbijanja podvrgavanja ispitivanju.

Nakon obavljenog ili odbijenog ispitivanja policijski službenik popunjava Zapisnik, koji potpisuju ispitana osoba, svjedoci ako ih ima i policijski službenik koji je obavio ispitivanje.

Zapisnik o ispitivanju iz stavka 2. ovoga članka ne ispunjava se ukoliko je rezultat ispitivanja negativan, osim kada se ispitivanje provodi povodom prometne nesreće ili kada to ispitanik zahtijeva.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

petpetica je napisao:

Vix je napisao:

sljedeći put če on imati problema samnom :)

E pa upravo u tome i leži vaš problem. Vaš problem sa samim sobom.

 

možeš mi malo objasnit koji to ja problem imam????...jer ja ga zaista ne vidim

 

problem je kad te lokalni šerif ima na piku...i ja njemu jučer tvrdim da mi po pravilniku(kojeg on naravno nezna, a ja nisam bil 100%siguran) mora dati taj zapisnik

svaki put sam bil uljudan i pristojan...no pred tjedan dana kad me rotirkama zaustavil u sred grada...sam sam sebi rekel da je sada dosta...stoga sam jučer bil bahat..onak jako...pa mi je i opremu gledal al je sve bilo u redu

 

i kod samog zaustavljanja je bilo kršenja pravilnika...jer sam ja na sred ceste čekal kad me zaustavil dok je on napravil mjesta da se stanem sastrane...kad već on mene iritira..zakaj ja nebi njega, pa mu se nebude svaki put dalo pisat taj zapisnik

 

isto tako piše da policijski službenik podvrgava ispitivanju.. 'radi opravdane sumnje da u organizmu ima alkohola'...znači da je svaki puta sumnja neopravdana i da bi on trebal imat neke sankcije zbog svoje krive procjene

 

...svaki puta mi uzme barem 15ak min vremena...ak on ima vremena na bacanje, ja ga nemam...i neželim sudjelovat u tom gubljenju vremena...to je moj problem!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija