Jump to content

Opet porez !!!


anonimno

Preporučene objave

Pozdrav.

Dakle, kupio sam jednu nekretninu (kuću) i u postupku sam kupnje druge nekretnine (stan) u peroidu od 2 mjeseca. Za prvu (niže vrijednosti) predao sam papire poreznoj na obradu (iako mi je to prva nekretnina nisam tražio oslobađanje) i još nije izvršena procijena niti sam na bilo koji način kontaktiran od strane porezne uprave.

Druga nekretnina je u postupku kupnje.

PITANJE.

Da li postoji mogućnost oslobođenja plačanja poreza na drugu nekretninu s obzirom da ću platiti porez na prvu (kada ga definiraju) ili

budući da od porezne nije još ništa došlo za prvu nekretninu mogu predati zahtjev za oslobođenje za drugu i nadati se da će se ti papiri srediti prije od onih koje sam predao za prvu nekretninu.

 

Nadam se da sam iole jasan u svome pitanju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nema veze ako ti papiri od druge budu prije gotovi. naime njima je bitna samo činjenica da ti već imaš jednu nekretninu.naime da bi bio oslobođen moraš im donijeti potvrdu iz gruntovne da ne posjeduješ nijednu drugu nekretninu, a ti tu potvrdu ne možeš dobit.

smijem li upitati zašto za prvu nisi tražio oslobođenje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija