Jump to content

Prekoračenje brzine izvan naselja

Wace

Preporučene objave

Ovako, danas sam vozio prebrzo, točnije 120 km/h na ravnom dijelu izvan naselja. Inače, to je dio na kojem inače svi jure 100 - 140, ali svjestan sam da me to što drugi jure ne opravdava kod počinjenog prekršaja.

Žurio sam na grupno svjetovanje na burzu rada, na koje sam još na kraju, da stvar bude gora i sve krene po krivu,i zakasnio. Jednostavno nisam na vrijeme mogao krenuti zbog hrpe važnih obaveza.

Uglavnom, na tom ravnom produžetku sam primjetio policijski kombi/džip/caddy (Nisam 100% siguran u vrtu vozila zbog brzine) sa svim otvorenim vratima parkiran uz cestu. Nisam nigdje primjetio policijske službenike, ali vjerujem da su snimali brzinu negdje.

Ako su me snimili pri toj brzini, koliku kaznu mogu očekivati? Do sada nisam kažnjavan, vozim 5 godina, bio sam svezan pojasom, upaljena svjetla i td... Da li se nekako mogu izvući od visoke kazne dobrotvornim radom (ako mi ona stigne) ili opomenom, budući da sam nezaposlen?

Hvala

Dijeli na drugim stranicama

upitno je je li policija uopće mjerila brzinu tom prigodom , ako si se kretao 120 km/h poradi sigunosne razlike odbija se 10 posto , te tvoja brzina iznoi 108 km/h . Za visinu kazne važno ti je ograničenje , ako nema prometnog znaka brzina ti je van naselja ograničena na 90 km/h iz čega proizlazi da bi tebi kazna iznosila 500 kn . za prekoračenje brzine od 10 do 30 km/h van naselja temeljem čl 54 st.1 ZSCP-a propisana ti je navedna kazna . da su pol. službenici vršili nadzor brzine mjernim uređajima kao što su starlaser i traffipatrol (najčešči) bio bi zaustavljen na licu mjesta , jedino ako su koristili multanovu ili trafipaxx uređaje sa fotografskim zapisom onda ti prekršajni nalog dođe poštom ( na isti imaš pravo prigovora na roku od 8 radnih dana od primitka), ali u tom slučaju ne parkiraju pol. vozila uz kolnik več uz isti postave navedeni uređaj .

Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

• No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

• Napravi novi...

Važna informacija