Jump to content

nedopuštena ovrha


glela

Preporučene objave

već sam dobila rješenje o ovrsi ali sam se na njega žalila, poslije je bilo ročište gdje sam ostala kod tvrdnje koje sam navela u žalbi, a sad sam dobila rješenje u kojem me se upućuje da u roku od 15 dana po dostavi prijepisa ovog rješenje pokrenem parnicu da ovrha u ovom predmetu nije dopuštena, a iz razloga zbog kojih sam izjavila žalbu

sad neznam kako da pokrenem parnicu šta trebam raditi :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

glela je napisao:

već sam dobila rješenje o ovrsi ali sam se na njega žalila, poslije je bilo ročište gdje sam ostala kod tvrdnje koje sam navela u žalbi, a sad sam dobila rješenje u kojem me se upućuje da u roku od 15 dana po dostavi prijepisa ovog rješenje pokrenem parnicu da ovrha u ovom predmetu nije dopuštena, a iz razloga zbog kojih sam izjavila žalbu

sad neznam kako da pokrenem parnicu šta trebam raditi :-?

 

Na rješenje o ovrsi ste uložili prigovor a ne žalbu!

Morate protiv ovrhovoditelja podiči tužbu i navesti okolnosti i činjenice (nedopuštena ovrha) na osnovu kojih ste napisali i prigovor na rješenje o ovrsi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

fakincina je napisao:

glela je napisao:

već sam dobila rješenje o ovrsi ali sam se na njega žalila, poslije je bilo ročište gdje sam ostala kod tvrdnje koje sam navela u žalbi, a sad sam dobila rješenje u kojem me se upućuje da u roku od 15 dana po dostavi prijepisa ovog rješenje pokrenem parnicu da ovrha u ovom predmetu nije dopuštena, a iz razloga zbog kojih sam izjavila žalbu

sad neznam kako da pokrenem parnicu šta trebam raditi :-?

 

Na rješenje o ovrsi ste uložili prigovor a ne žalbu!

Morate protiv ovrhovoditelja podiči tužbu i navesti okolnosti i činjenice (nedopuštena ovrha) na osnovu kojih ste napisali i prigovor na rješenje o ovrsi.

 

Fakinčino, ne piši neistine. :kavica: Valjda žena zna je li podnijela žalbu ili prigovor. :kavica:

 

U konkretnom slučaju - čim je upućena da pokrene parnicu radi proglašenja ovrhe nedopuštenom, to znači da je izjavila žalbu protiv rješenja o ovrsi donesenog na temelju ovršne isprave (npr. pravomoćna i ovršna sudska presuda ili nagodba), dok se prigovor podnosi protiv rješenja o ovrsi donesenog od strane javnog bilježnika na temelju vjerodostoje isprave (npr. račun), zatim se zakazuje ročište, a sud donosi odluku da se rješenje javnog bilježnika održava u cijelosti ili djelomično na snazi ili da se stavlja izvan snage.

 

Glela, najbolje da angažirate odvjetnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

fakincina je napisao:

glela je napisao:

već sam dobila rješenje o ovrsi ali sam se na njega žalila, poslije je bilo ročište gdje sam ostala kod tvrdnje koje sam navela u žalbi, a sad sam dobila rješenje u kojem me se upućuje da u roku od 15 dana po dostavi prijepisa ovog rješenje pokrenem parnicu da ovrha u ovom predmetu nije dopuštena, a iz razloga zbog kojih sam izjavila žalbu

sad neznam kako da pokrenem parnicu šta trebam raditi :-?

 

Na rješenje o ovrsi ste uložili prigovor a ne žalbu!

Morate protiv ovrhovoditelja podiči tužbu i navesti okolnosti i činjenice (nedopuštena ovrha) na osnovu kojih ste napisali i prigovor na rješenje o ovrsi.

 

Razumijem Floki! A ti tri puta čitaj, a jednom piši...

Da si čitao gospođine i moje postove vidio bi da sam pitao gospođu da li možda ovrha na temelju pravomočne isprave, a mogao si ih njih isčitati i druge činjenice.

No ti joj zato lijepo objasni kako i šta dalje da učini ili joj preporuči opet odvjetnika...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

fakincina je napisao:

 

 

Razumijem Floki! A ti tri puta čitaj, a jednom piši...

Da si čitao moje postove vidio bi da sam pitao gospođu da li možda ovrha na temelju pravomočne isprave.

 

I odgovorila ti je. Da je podnijela žalbu. A žalba se podnosi protiv rješenja o ovrsi donesenog na temelju ovršne isprave.

A to što ti nisi znao protumačiti odgovor - tvoj je problem. :kavica:

 

Svi bi laici htjeli da su pravnici :-D

 

 

p.s. gospođi sam preporučio odvjetnika jer sama neće znati napisati tužbu.

 

a ukoliko gospođa želi pisati tužbu neka u njoj napiše sve ono što je istaknula u žalbi protiv rješenja o ovrsi i predloži da se ovrha proglasi nedopuštenom, odnosno neka pogleda odgovarajuće odredbe Ovršnog zakona.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Floki je napisao:

fakincina je napisao:

 

 

Razumijem Floki! A ti tri puta čitaj, a jednom piši...

Da si čitao moje postove vidio bi da sam pitao gospođu da li možda ovrha na temelju pravomočne isprave.

 

I odgovorila ti je. Da je podnijela žalbu. A žalba se podnosi protiv rješenja o ovrsi donesenog na temelju ovršne isprave.

A to što ti nisi znao protumačiti odgovor - tvoj je problem. :kavica:

 

Svi bi laici htjeli da su pravnici :-D

 

 

p.s. gospođi sam preporučio odvjetnika jer sama neće znati napisati tužbu.

 

a ukoliko gospođa želi pisati tužbu neka u njoj napiše sve ono što je istaknula u žalbi protiv rješenja o ovrsi i predloži da se ovrha proglasi nedopuštenom, odnosno neka pogleda odgovarajuće odredbe Ovršnog zakona.

 

 

Poštovani Floki!

U pravilu nakon žalbe na rješenje o ovrsi na temelju ovršne isprave se ne zakazuje parnica, več na temelju prigovora na ovrhu na temelju vjerodostojne isprave. A večini ljudi na ovom portalu je prigovor i žalba isti termin.

Stoga sada tebe molim da ti ženi ženi pomogneš oko sastavljanja tužbe da mi laici imamo više slobodnog vremena za druge stvari... :-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

fakincina je napisao:

 

Poštovani Floki!

U pravilu nakon žalbe na rješenje o ovrsi na temelju ovršne isprave se ne zakazuje parnica, več na temelju prigovora na ovrhu na temelju vjerodostojne isprave.

 

Ajd ne piši ono u što se ne razumiješ. Ili bar pročitaj zakon prije nego izvališ neku bedastoću. :cita:

 

Ne radi se o zakazivanju parnice, već o zakazivanju ročišta, koje je ovlašten zakazati sud prvoga stupnja, koji ima ovlast odlučivati o žalbi u skladu s pravilima navedenima u članku 47. Ovršnog zakona.

 

Odlučivanje o žalbi

 

Članak 47. Ovršnog zakona

 

(4) Radi provjere osnovanosti navoda žalbe sud prvoga stupnja može, po potrebi, saslušati stranke i druge sudionike te obaviti druge izviđaje.

 

Ne pisati više gluposti po forumu. :no-no:

I ne učiti pravnika pravu :dobri:

Pozdrav. :mase2:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Floki je napisao:

fakincina je napisao:

 

Poštovani Floki!

U pravilu nakon žalbe na rješenje o ovrsi na temelju ovršne isprave se ne zakazuje parnica, več na temelju prigovora na ovrhu na temelju vjerodostojne isprave.

 

Ajd ne piši ono u što se ne razumiješ. Ili bar pročitaj zakon prije nego izvališ neku bedastoću. :cita:

 

Ne radi se o zakazivanju parnice, već o zakazivanju ročišta, koje je ovlašten zakazati sud prvoga stupnja, koji ima ovlast odlučivati o žalbi u skladu s pravilima navedenima u članku 47. Ovršnog zakona.

 

Odlučivanje o žalbi

 

Članak 47. Ovršnog zakona

 

(4) Radi provjere osnovanosti navoda žalbe sud prvoga stupnja može, po potrebi, saslušati stranke i druge sudionike te obaviti druge izviđaje.

 

Ne pisati više gluposti po forumu. :no-no:

I ne učiti pravnika pravu :dobri:

Pozdrav. :mase2:

 

Napisao si veliku količinu nepotrebnih gluposti u svojim postovima, a ništa novo šta ja neznam nisi rekao, te kako da gospođa riješi problem, a ionako je več prije tu informaciju dobila.

I mislim da nema potrebe za vrijeđanjem i podmetanjem, več je poanta ljudima ukoliko je moguče pomoč.

Kako nije svaki automehaničar dobar automehaničar, tako ni svaki pravnik nije dobar pravnik. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

fakincina je napisao:

Floki je napisao:

fakincina je napisao:

 

Poštovani Floki!

U pravilu nakon žalbe na rješenje o ovrsi na temelju ovršne isprave se ne zakazuje parnica, več na temelju prigovora na ovrhu na temelju vjerodostojne isprave.

 

Ajd ne piši ono u što se ne razumiješ. Ili bar pročitaj zakon prije nego izvališ neku bedastoću. :cita:

 

Ne radi se o zakazivanju parnice, već o zakazivanju ročišta, koje je ovlašten zakazati sud prvoga stupnja, koji ima ovlast odlučivati o žalbi u skladu s pravilima navedenima u članku 47. Ovršnog zakona.

 

Odlučivanje o žalbi

 

Članak 47. Ovršnog zakona

 

(4) Radi provjere osnovanosti navoda žalbe sud prvoga stupnja može, po potrebi, saslušati stranke i druge sudionike te obaviti druge izviđaje.

 

Ne pisati više gluposti po forumu. :no-no:

I ne učiti pravnika pravu :dobri:

Pozdrav. :mase2:

 

Napisao si veliku količinu nepotrebnih gluposti u svojim postovima, a ništa novo šta ja neznam nisi rekao, te kako da gospođa riješi problem, a ionako je več prije tu informaciju dobila.

I mislim da nema potrebe za vrijeđanjem i podmetanjem, več je poanta ljudima ukoliko je moguče pomoč.

Kako nije svaki automehaničar dobar automehaničar, tako ni svaki pravnik nije dobar pravnik. :palac:

 

Jedino u čemu se slažem s tobom jest da svaki pravnik nije dobar pravnik. Malo nas je izvrsnih u svome poslu. :namiguje:

 

I slažem se i s tim da ljudima treba pomoći - no vi proleteri im, pišući budalaštine - odmažete. Bilo bi bolje da im prestanete "pomagati" :vrti:

 

A glede toga da "ništa novo što ti ne znaš nisam rekao" samo ću odgovoriti - puno sam te toga kroz ovih par postova naučio. :dobri:

 

Ne smiješ se ljutiti kad ti netko ukaže da nemaš pojma, već mu biti zahvalan što te nečem novom naučio :namiguje:

 

:mase2:

 

p.s. ja se ne petljam u struku automehaničara, pa ne bi ni automehaničar trebao u moju :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Floki je napisao:

fakincina je napisao:

Floki je napisao:

fakincina je napisao:

 

Poštovani Floki!

U pravilu nakon žalbe na rješenje o ovrsi na temelju ovršne isprave se ne zakazuje parnica, več na temelju prigovora na ovrhu na temelju vjerodostojne isprave.

 

Ajd ne piši ono u što se ne razumiješ. Ili bar pročitaj zakon prije nego izvališ neku bedastoću. :cita:

 

Ne radi se o zakazivanju parnice, već o zakazivanju ročišta, koje je ovlašten zakazati sud prvoga stupnja, koji ima ovlast odlučivati o žalbi u skladu s pravilima navedenima u članku 47. Ovršnog zakona.

 

Odlučivanje o žalbi

 

Članak 47. Ovršnog zakona

 

(4) Radi provjere osnovanosti navoda žalbe sud prvoga stupnja može, po potrebi, saslušati stranke i druge sudionike te obaviti druge izviđaje.

 

Ne pisati više gluposti po forumu. :no-no:

I ne učiti pravnika pravu :dobri:

Pozdrav. :mase2:

 

Napisao si veliku količinu nepotrebnih gluposti u svojim postovima, a ništa novo šta ja neznam nisi rekao, te kako da gospođa riješi problem, a ionako je več prije tu informaciju dobila.

I mislim da nema potrebe za vrijeđanjem i podmetanjem, več je poanta ljudima ukoliko je moguče pomoč.

Kako nije svaki automehaničar dobar automehaničar, tako ni svaki pravnik nije dobar pravnik. :palac:

 

Jedino u čemu se slažem s tobom jest da svaki pravnik nije dobar pravnik. Malo nas je izvrsnih u svome poslu. :namiguje:

 

I slažem se i s tim da ljudima treba pomoći - no vi proleteri im, pišući budalaštine - odmažete. Bilo bi bolje da im prestanete "pomagati" :vrti:

 

A glede toga da "ništa novo što ti ne znaš nisam rekao" samo ću odgovoriti - puno sam te toga kroz ovih par postova naučio. :dobri:

 

Ne smiješ se ljutiti kad ti netko ukaže da nemaš pojma, već mu biti zahvalan što te nečem novom naučio :namiguje:

 

:mase2:

 

p.s. ja se ne petljam u struku automehaničara, pa ne bi ni automehaničar trebao u moju :-D

 

Stvarno od tebe sam jako puno naučio: kako se netreba ponašat i zamarat se s ljudima koji su kao ti puni sebe, a svi ostali su manje vrijedni zato jer su kako ti kažeš proleteri.

Baš da i jesam automehaničar, cijenim svačije zanimanje, trud i posao kojim se netko bavi. Ne dijelim ljude kao ti na proletere i šljakere koji su manje vrijedni tvoje pažnje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Fakinčina & Floki,

ovo me neodoljivo podseča na scenarij kaji sam sa uvaženim Flokijem prešel i sam.

 

Floki nikak da shvati koji je osnovni smisao portala Legalis. A ti fakinčino nikak da shvatiš kakva je Floki picajzla,kad se radi o njegovoj struci. (kaj ja osobno kod njega cijenim).Pomoći ljuidima. I još k tome smatra da Fakinčina odmaže ljudima. Mi nismo na ročištu i radi nekakve parnice i za nas laike je svejedno, da li se nekaj zove žalba ili se zove prigovor ili se zove zahtjev za zaštitu. Pa i da je tak da kad bi izjavil prigovor u vreme kad trebaš izjavit žalbu ,onaj na koga je prigovor upučen shvatil bi da je to žalba...ne? Ili je idiot, ak nebi shvatil.Osim toga pitatelji često postavljaju pitanja koja su često nerazumljiva pri kojima im niko iz struke ne pomaže,pa kad se uključi neki Fakončina,onda smo ga ko profesionalci skloni kritizirati i popljuvati. A vidiš i u tom postu ti si svojim stavom ustvrdio da misliš kako pitateljca neće moći sama sataviti tužbu i istu podcjenio, jer ona misli: da će moći. Dakle ako si joj htio pomoći,pomozi joj ono kaj ti je Fakinčina i predložio a kaj i ona traži. Ak ti to "vjera-struka" ne dozvoljava e onda nemoj osuđivati druge koji nisu vezani "vjerom" i popovati im.

To da ti Floki ne trpiš nikakvo protuslovljenje,to ja razumijem jer si predan struci, ali da se omalovažavaš čovjeka i ne samo njega nego sve koji nemaju tvoje obrazovanje a kojima je ovaj je portal dozvolio samim svojim "statutom",da smije iznjeti svoje mišljenje koje u večini slučajeva pomaže pitateljima na ine načine,uputama kome se trebaju obratiti,pojašnjenjem određenih situacija u kojima su bili sami (iskustvom) i t.d,e to mislim da ti nemeš pravo. Pa pitam ja stoga MODERATORE jesam li ja u pravu ili nisam?

Ti ako želiš "picajzliti" onda traži osnivaće Legalisa da

promjene "štatut" i onda buš mogel jašiti na pitanjima tipa kaj je prije: kokoš ili jaje.

I Floki vidiš meni je Fakinčina pomogel da rešim nekaj s ovrhom o kojoj sam postaviljal pitanja još prošle godine,i nisam dobil ni od jednog profesionalca sa Legalisa ni približan odgovor da bi i pokušal ić to rešavat. (Blokada tekučeg računa)Pomogel mi je svojim savjetima upravo Fakinčina za kog ti tvrdiš da piše bedastoče. E pa nek nastavi pisat "bedastoče" jer pomažu "automehaničarima" :-D

Znam da bum dobil po tamburi radi ovog...al kaj mogu...nemrem šutet na nepravdu. :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sad vas dvojica (fakinčino i cigo) dobro pročitajte ovo što ću napisati.

 

Vas dvojica dajete pogrešne savjete. Ponekad se dogodi da nešto i točno kažete.

 

Lijepo je htjeti pomoći, ali neispravna pomoć odmaže, a ne pomaže.

 

A vas dvojica mislite da ste bogomdani u pravu. Niste. I to je činjenica.

 

Pravo je mukotrpan fakultet i puno sjedenja za knjigom i puno živaca treba da ga se završi. A da ne spominjem da je potrebna i pravna praksa. Stoga, ne može biti svatko pravnik. A pogotovo laici kao vas dvojica ne mogu misliti da su uvijek u pravu. I ono što je najgore - da imate pojma o pravu.

 

Cigo savjetuje radnicima da propuštaju rokove za podnošenje ZZP-a, da je kolektivni ugovor zadnja rupa na svirali, fakinčina smatra da zna sve o ovršnom postupku. A kad se ovoj dvojici ukaže da daju pogrešne savjete i ljude vode u krivom smjeru, onda napadaju onoga tko zna svoju struku.

 

Primjer automehaničara je potegnuo fakinčina, ne ja, pa ne znam zašto sad fakinčina tvrdi da ja omalovažavam automehaničare.

 

Ne.

 

Ali se sigurno neću petljati u tuđi posao i tvrditi da ga radim bolje od onoga kome je to struka. Što vas dvojica radite.

 

Zamislite što bi se moglo dogovoditi da osoba koja pojma nema o automehanici ide nakome davati savjet kako da namjesti kočnice na automobilu.

 

Analogno postupate vas dvojica. Dajete krive savjete, a kad vas se ispravi - smatrate se uvrijeđenima. Prije nego nešto napišete na ovom forumu, probajte to ne činiti iz zabave, samo da natipkate par slova na forumu, već se sjetite da vaš savjet utječe na ljudske sudbine.

 

Pametnome dosta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

fakincina je napisao:

Ovo je toliko smješno napisano da se neču uopče trudit komentirat!

Priznajm da sam proleter, automehaničar, kopač kanala, bagerist i još neznam šta...i još se se drznem pisat i na legalisu...

 

Drzneš se drsko reagirati na točan ispravak svog netočnog navoda. E to je već drskost. :-D

 

Vi laici umjesto da učite od nas stručnjaka (Sue, mene i nekih drugih), glumite povrijeđenost kada vam se ukaže da niste u pravu.

 

Kažem, za svaku je pohvalu NASTOJANJE pomoći, ali ta pomoć ponekad više šteti nego pomaže.

 

Ja prije nego napišem odgovor na pitanje, sjetim se da iza ekrana stoji stvarni čovjek, sa stvarnim problemom. I pomoći mu nastojim ispravnim odgovorom. Za razliku od vas kojima je bitno samo da se nešto napiše, pa bilo to točno ili ne.

 

A to nije u redu, jer će danas sutra čovjek kojemu je dan pogrešan savjet ispaštati zbog tog pogrešnog savjeta.

 

Vas dvojica, malo razmislite o tome. :namiguje:

 

p.s. fakinčino, žao mi je što su ti ljudske sudbine smiješne. meni nisu, jer se svaki dan susrećem s njima.:sudac: U tome je razlika između mene i vas. Pozdrav! :mase1:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

fakincina je napisao:

Upravo ti ovdje i sada pišeš gluposti umjesto da ljudima daješ savjete.

Nadam se da si konačno shvatio da je ponekad korisnije šutjeti nego pisati smješne i besmislene stvari. Otvori odvjetnički ured i tamo savjetuj ljude da ovdje ne trošiš vrijeme na bezveznjake i manje vrijedne ljude od tebe...

 

Nemoj biti tako samokritičan prema sebi. Ja vjerujem da ti nisi bezveznjak, a isto tako sam uvjerenja da nisi manje vrijedan čovjek od drugih ljudi. Nadam se da ćeš i ti to shvatiti :namiguje:

 

Bit će sve ok :dobri: ne daj se fakinčino! :palac:

 

:mase2:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1971 je napisao:

mislima da nekima ovdje na ovom portalu nije mjesto,pa ako im je dosadno neka pođu u park malo se igrati

 

Uz dužno poštovanje,

skrećem Vam pažnju da je potreba igre iskonska stvar svakog čovjeka,pa ukoliko niste sposobni za igru niste sposobni da shvatite svoje pravo i istinsko ja. Dakle ja vas pozivam da čim prije odete u prvi park i poigrate se malo. :palac: a to kad neko nekaj misli znate kak je rekel Clint Eastwood "mišljenje je ko dupe,svako ga ima" :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

imao sam 2 kamiona preko vb leasinga i kad je dosla kriza,nisam imao mogucnosti da ih platim,pa sam ih vratio u vb leasing.poslije toga oni su vozila prodali za puno manju cijenu i sad mene terete za razliku,a razlika je ogromna!sada su mi sjeli i na placu,na trecinu place.sto uciniti,dali itko zna.koji je onda rizik leasing kucama kad sam dao 25 posto ucesca i placao rate dok sam bio u mogucnosti.HVALA NA ODGOVORU!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ninja77 je napisao:

imao sam 2 kamiona preko vb leasinga i kad je dosla kriza,nisam imao mogucnosti da ih platim,pa sam ih vratio u vb leasing.poslije toga oni su vozila prodali za puno manju cijenu i sad mene terete za razliku,a razlika je ogromna!sada su mi sjeli i na placu,na trecinu place.sto uciniti,dali itko zna.koji je onda rizik leasing kucama kad sam dao 25 posto ucesca i placao rate dok sam bio u mogucnosti.HVALA NA ODGOVORU!

 

Iz Vašeg posta mogu zaključiti da je ovrha postala pravomočna te da Vam se trečina plače plijeni. Nažalost nemožete učiniti više ništa jer ste propustili rok za prigovor ili žalbu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ninja77 je napisao:

ok,meni to odgovara!a dali mi mogu uzeti vise od trecine place?jer taj iznos nevjerujem da ce mi uzeti dok sam ziv!!!! :frajer:

 

 

 

 

 

hvala fakincini na odgovoru

 

Višet od trečine plače vams e može plijenite ukoliko imate plaču veču od 5.108 kuna (porsjek RH). No mogu vam plijeniti pokretnine i nekretnine ukoliko ih imate.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Uz moje dužno poštovanje prema Vama Cigo1,ja se ispričavam ako sam Vas povrijedila pa ste tako reagirali,jednostavno sam htjela prekinuti to nadigravanje bez ikakvog rješenja da se pomogne ,Vi ste na ovom portalu cijenjeni veteran ,a ja tek početnik pa vas molim za razumijevanje dok ne naučim Vaša pravila igre ,pozzz...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...

molim vas pomoć, dobili smo ovrhu od vipa iz 2001.godine na koju smo se žalili sudu i sad sud želi da napišemo tužbu kao ovrhu nedopuštenu jer smo se žalili na zastaru. molim ako neko ima primjer tužbe. zvala sam odvjetnika koji mi je rekao da platim 600,00kn i da će mi on napisati a ja za to nemam novaca. kad mi je pisao prvu žalbu naplatio mi je 500,00 kn. užas koje su to cijene. ako netko može neka mi pomogne. hvala,hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

molim vas pomoć, dobili smo ovrhu od vipa iz 2001.godine na koju smo se žalili sudu i sad sud želi da napišemo tužbu kao ovrhu nedopuštenu jer smo se žalili na zastaru. molim ako neko ima primjer tužbe. zvala sam odvjetnika koji mi je rekao da platim 600,00kn i da će mi on napisati a ja za to nemam novaca. kad mi je pisao prvu žalbu naplatio mi je 500,00 kn. užas koje su to cijene. ako netko može neka mi pomogne. hvala,hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...
Drzneš se drsko reagirati na točan ispravak svog netočnog navoda. E to je već drskost. :-D

 

Vi laici umjesto da učite od nas stručnjaka (Sue, mene i nekih drugih), glumite povrijeđenost kada vam se ukaže da niste u pravu.

 

Kažem, za svaku je pohvalu NASTOJANJE pomoći, ali ta pomoć ponekad više šteti nego pomaže.

 

Ja prije nego napišem odgovor na pitanje, sjetim se da iza ekrana stoji stvarni čovjek, sa stvarnim problemom. I pomoći mu nastojim ispravnim odgovorom. Za razliku od vas kojima je bitno samo da se nešto napiše, pa bilo to točno ili ne.

 

A to nije u redu, jer će danas sutra čovjek kojemu je dan pogrešan savjet ispaštati zbog tog pogrešnog savjeta.

 

Vas dvojica, malo razmislite o tome. :namiguje:

 

p.s. fakinčino, žao mi je što su ti ljudske sudbine smiješne. meni nisu, jer se svaki dan susrećem s njima.:sudac: U tome je razlika između mene i vas. Pozdrav! :mase1:

 

E ovo me već podsjeća na prepucavanje bez ikakvog smisla. Prepucavate se u 30-ak postova a nitko da konačno odgovori na jednostavno pitanje: Kako sastaviti tužbu radi proglašenja ovrhe nedopuštenom. Običan primjer što od osnovnog mora sadržavati tužba. To samo potvrđuje tezu da "veliki" odvjetnici gotovo kao i političari, puno govore a ništa konkretno ne učine. To je već žalosno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...
molim pomoć šta trebam uraditi da pokrenem parnicu da ovrha u predmetu nije dopuštena iz razloga zbog kojih sam izjavila žalbu

 

Dali se može putem ovrhe koju traži bivša supruga prodati moja jedina nekretnina tj. kuća gdje živim.Ja nigdje ne radim i nemam kamo,sestra me izdržava šalje mi novac iz italije. Supruga živi kod sina on je izdržava

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija