Jump to content

znatiželja


Talijano

Preporučene objave

Talijano je napisao:

da me nebi nepotrebno kažnjavali onda mi malo pojasnite to šetanje sa portala na portal dali to ima veze sa identičnim nazivom poruke ( svaka poruka drugi naziv )ili je nešto što očigledno nisam dobro pročitao.

Oprostite nije lako doči prvi put i odma sve znati - treba to malo proučavati.

talijano,

ovo "kažnjavali" je bila "pirueta".

Ti si otvorio temu sadržaja X pod nazivom "platna lista",dobio si odgovore po temi X. Nakon toga si nastavio sa pitanjima vezano za sadržaj teme X ali si to otvorio kao novu temu "otimačina",što nas koji ti odgovaramo na pitanja onemogučava da pratimo razvoj situacije po sadržaju teme jer moramo "skakati" unazad na prethodnu temu "platna lista". Znaći sva pitanja iz "otimačine" trebao si postaviti kao nastavak (klikom odgovori ili citiraj)na "platnoj listi".

Paće se na tvojoj temi može uključiti i neko sa istim takvim problemom koji si ti sadržajno postavio.

Kužiš? :palac:

PS. pogledaj primjerice temu "mišljenje jednog poslodavca" koju je otvorio naš član "dk". Na kaj bi ličila stranica radnog prava da je svako ko je sudjelovao u diskusiji otvarao novu temu komentirao, odgovarao na pitanja ili ih postavljao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svaka čast mislim da sam skužio u čemu sam pogriješio

pa dobro da nebi preskakivali sa jedne na drugu temu iako je tema usklađena na osnovi istog značenja možda je i to dobro što sam dobio dva različita odgovora na istu temu.

Zanima me i to da bi nastavio pisati o istoj temi jer nisam u potpunosti objasnio temu Platne liste odnosno otimačine zato što je priča dosta komplicirana jer da bi dobio i adekvatne odgovore pokušao sam to objasniti na dva načina a u nastavku ako če ga biti netreba preskakati dovoljno je dati samo odgovor i vaše stručno mišljenje na temu o kojoj se radi.

Hvala na strpljivosti i razumijevanju..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

digić,

nema frke. Sve bumo rešili. Ni ja nisam znal ništ na početku ni tehnički ni pravno....a evo sam nekaj nafčil...nije sramota ne znati,nego ne htjeti naučiti...i nije to nekaj neznam kaj...ta tehnika...samo ti pitaj pa bumo ti odgovarali..a onda jemput buš i ti drugima odgovaral... :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije problem u odgovorima koje vjerujem da su korisni pogotovo ako su odgovori prihvatljivi - međutim radi se o tome koliko je pisac sposoban razumijeti odgovor - pred zakonom jesmo svi jednaki a dali smo svi jednaki kad treba pomoči ili razumjeti - mišljenja sam da odgovore na sve oblike nedostatka ljudske samovlje dolaze iz unutršnjosti samoga sebe upravo zbog toga što javno daju do znanja drugima da su nemočni pred jačima pa traže neko riješenje ili pomoč onoga ko je iznad moči samovolje umjesto da se organizira i svijest o sebi samome usmijeri u pravcu racionalnog suđenja s pomoču misli a ne samo putem osječaja

jer kako bi vi rekli - nije grijeh imati mozak več je grijeh ne upotrebiti ga a da bi ga upotrebio strahu nema mjesta dovoljno je pokazati vlastite vrijednosti i svima bi trebalo biti jasno da se samo svojom vlastitom voljom može bilo kome suprostaviti i dokazati da je um prisutan i da je bilo kakav oblik diskriminacije neopravdan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Talijano je napisao:

Nije problem u odgovorima koje vjerujem da su korisni pogotovo ako su odgovori prihvatljivi - međutim radi se o tome koliko je pisac sposoban razumijeti odgovor - pred zakonom jesmo svi jednaki a dali smo svi jednaki kad treba pomoči ili razumjeti - mišljenja sam da odgovore na sve oblike nedostatka ljudske samovlje dolaze iz unutršnjosti samoga sebe upravo zbog toga što javno daju do znanja drugima da su nemočni pred jačima pa traže neko riješenje ili pomoč onoga ko je iznad moči samovolje umjesto da se organizira i svijest o sebi samome usmijeri u pravcu racionalnog suđenja s pomoču misli a ne samo putem osječaja

jer kako bi vi rekli - nije grijeh imati mozak več je grijeh ne upotrebiti ga a da bi ga upotrebio strahu nema mjesta dovoljno je pokazati vlastite vrijednosti i svima bi trebalo biti jasno da se samo svojom vlastitom voljom može bilo kome suprostaviti i dokazati da je um prisutan i da je bilo kakav oblik diskriminacije neopravdan.

 

digiću moj(ne ljutiš se kad te tak zovem...to mi je simpa),

ovo je pravni portal,pa su slijedom toga odgovori na pitanja pitatelja temeljeni na pravu,običajima ili iskustvu o kakvoj pravnoj temi. Ti si malo izfilozofirao stvari oko situacija u kojima se pojavljuju pitatelji i oni koji im na pitanja odgovaraju. Svi mi a naročito ne-profesionalci pokušavamo na zadana pitanja odgovoriti svakom, a naročito onom ko nema dovolno obrazovanje da bi shvatio zakon i mogao u toj vjetrometini propisa prapoznati svoje obveze i svoja prava. Dakle velika većina nas(iprofesionalci),nastojimo zakon učiniti "jestivim" za svakoga.

Naravno da su ljudi koji nemaju dovolno općeg obrazovanja ili ako ga ima ne zanimaju ih "tuđi" problemi sve dok se ne tiće njihove kože. Sa time vezano izostaje razumjevanje za situacije u koje ih današnji način života i rada gura,te reagiraju i postupaju najčešće iracionalno sa puno negativnih emocija,naročito straha. Tako si nesvjesno čine ogromnu štetu. Samosvjest o vlastitoj vrijednosti i o ljubavi prema samome sebi bilo je teško dokučiti i velikim umovima, o čemu nam govori povijest. Prema tome, obični ljudi koji su kod nas nedovoljno ili uopće nisu obrazovani, neovisno o vinovniku, imaju pravo i moraju UČITI ako su voljni. Osim toga što to znači: racionalno suditi o nekoj situaciji. U trenucima kad bivaš napadnut,kao i svako živo biće, prvo reagiraš instiktivno. Preostaju ti samo dvije stvari: Da bježiš ili da se boriš.

Ja preporučam učenje,da bi bio spreman i da bi se mogao boriti. Učenjem i neobrazovan čovjek može doseći nivo racinalnog razmišljanja u kome će prepoznati situaciju koja se sprema na njegovu štetu i to prije nego što bude potpao pod utjecaj samosažaljevanja,ljutnje, bijesa, opet iz straha, jer ga je netko namjerno iz egoizma povrijedio i zakinuo na njegova prava. Zato ljude treba usmjeriti i ponekad ko papagaj, ponavljati jedno, isto. Ne zato što su ljudi glupi,nego zato da lakše prepoznaju krizne situacije kao i zato što neki računaju da jesu glupi i računaju na taj ljudski strah.

Da, danas je ljudsko dostojanstvo narušeno do krajnjih granica i ne samo radništva,nego i poštenih poslodavaca koji se, da bi opstali, moraju spuštati ispod svih nivoa tog dostojanstva kako bi preživjeli...a na kraju večina ih ipak "rikne".

I da tako je: kada je čovjek svjestan vlastite

vrijednosti,koju mora neprestano i pokazivati,moći će sam pokazati "zube" i dokazati da je njegova siva kora u funkciji i da će svaki koji pokuša oduzeti njegova Bogom i Zakonom dana mu prava,morati snosti sankcije.

:palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija