Jump to content

ugovor o školovanju


anonimno

Preporučene objave

Prije 3 godine poslodavac mi je pristao plaćati fakulteta, i sve je ostalo na usmenom dogovoru.

Medutim, sada bi se poslodavac htio osigurati i od mene trazi da potpisem ugovor o skolovanju, nakon sto mi je platio skolovanje.

U ugovoru se pojavljuju neke stavke o kojima nije bilo rijeci kod usmenog dogovora.

Sto uciniti?

 

1. U ugovoru je definirano da sam duzan platiti iznos skolarine i zatezne kamate u slučaju mog otkaza ili odustanka od skolovanja. Zanima me da li je po Zakonu moguce traziti da mu platim i zatezne kamate?

2. Da li je po Zakonu moguce traziti otplatu na rate ili je to prepusteno volji poslodavca?

3. U ugovoru je navedeno da sam duzan kod njega raditi 5 godina nakon diplome, pa me zanima da li postoji i za to neki rok u Zakonu, ili to takoder ovisi o volji poslodavca?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da mu nisi dužan naknadno sklopiti ug. To je trebao napraviti prije školovanja no netko je zaboravio pa žele ispraviti propust.

Ako baš i moraš potpisati potpiši samo na tri godine nakon diplome a u slučaju tvog otkaza ili prekida povrat novca bez kamata možete staviti kunsku protuvrijednost u eurima.

Mislim ako odbiješ potpis ugovora ne može ti ništa (zato sada i traži). Ako te zbog toga šikanira polako počni tražiti drugi posao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija