Jump to content

Privremeno oduzimanje vozačke dozvole

Sleepwalker

Preporučene objave

Subota, oko 3,00h, Slavonska Av. zaustavljen radi prekoračenja brzine 93km/h na dozvoljenih 70 km/h kad odbijemo dozvojenu pogrešku dobijemo 83 km/h.

Ok taj dio mi je jasan i slažem se sa kaznom, no nakon toga podrvrgnut sam alkotestiranju di mi je izmjereno 0,66 g/kg i nakon odbijanja tolerancije dobijete 0,56 g/kg i radi toga mi policajac privremeno oduzme dozvolu na 8 dana što je ujedno i max. broj dana na koje se može privremeno oduzeti. Jednostavno nisam mogao vjerovati da je toliko zločest, pitao sam jutros u l PPRP ZG dali je to uobičajena praksa i rekli su da nije te se i sami čudili zašto na 8 dana. Uobičajena praksa je do 24 h, dobro to nema sad veze, a na naredbu nije dozvoljena žalba itd.

Proći će i tih 8 dana, ono što me muči je da u Naredbi o određivanju mjere opreza privremenog oduzimanja navedeno da se vozačka oduzima po čl. 295 st. 4 ZSPC, taj članak postoji ali nema veze sa mojim prekršajom. Dali mogu nešto napraviti?

Mladi policajac bio je izrazito neugodan, arogantan i neprofesionalan, i na sve to uputio sam danas prigovor na ponašanje u MUP.

Dijeli na drugim stranicama

Vi pod uticajem alkohola, u naselju nagazili po gasu, sve prekršaje zamjetio policajac (bravo policijo!), a vi jadni žrtva zločestog policajca te se žalili na njega.

Ništa od te žalbe.

Policija ima pravo izdati mjeru opreza do 8 dana, ovlast je propisana u Prekršajnom zakonu.

Postoje smjernice za policajce da određuju kraće mjere opreza, ali te smjernice nemaju jaču snagu od zakona.

Na mjeru opreza nemate pravo žalbe, možete pokrenuti upravni spor kojeg će te u rekordnom roku i izgubiti.

Na kraju s tom mjerom opreza niste izgubili ništa jer će tih 8 dana biti oduzeto od zaštitne mjere koju će vam sud propisati.

Zločest komentar,

nisam balavac koji ima vozačku nekoliko mjeseci, nikada nisam upravljao vozilom pijan, a 0,56 koliko mi je izmjereno nije količina koja je utjecala na moju vožnju. U 3h sata ujutro praktički nema vozila na cesti, Slavonska Av. je bila pusta, a vjerojatno znate da je cesta s dvije trake i 90km/h nije enormno prekoračenje brzine. Godišnje prevalim u automobilu 30 000 km, i tako skoro 19 godina, tako da je i određeno iskustvo prisutno. Nikada mi nebi palo napamet ugroziti druge ni samog sebe. Najvjerojatniji razlog leži u vrsti os. vozila kojim sam upravljao i zavist policajca.

Žalio sam se na nesrazmjernu kaznu težini prekršaja, ja ne poričem počinjeno i spreman sam snositi posljedice.

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Napravi novi...

Važna informacija