Jump to content

Zakon o općem upravnom postupku,rok za obnovu postupka

chemako

Preporučene objave

Nadležno tijelo dostavilo mi je rješenje kojem odbija moj zahtjev za obnovu postupka na koje nisam mogao izjaviti žalbu.Ostalo mi je pokretanje upravnog spora pred Upravnim sudom.

Po tadašnjem ZOUP iz 1991 ,članak 252, rok u kojem sam mogao pokrenuti upravni spor bio je 5 godina.

U međuvremenu sam pribavio nove dokaze kojima bi potkrijepio zahtjev za obnovu postupka,a koje onda nisam te sam se ponovo obratio nadležnom tijelo.

Ovaj put je moj zahtjev prihvaćen,ali je istvremeno i odbijen pošto sam po njima zakasnio jer je u međuvremenu stupio na snagu novi ZOUP iz 2009 po kojem je rok za obnovu postupka smanjen sa 5 na 3 godine.

S obzirom da je rješenje o odbijanju zahtjeva za obnovu postupka meni dostavljen u vrijeme kada je na snazi bio stari zakon u kojem je rok bio 5 godina,da li mogu pokrenuti upravni spor pred Upravnim sudom ili će mi US zahtjev odbiti zbog toga jer je sada rok 3 godine.

Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Napravi novi...

Važna informacija