Jump to content

Sudovi i državna odvjetništva


Chewbacca

Preporučene objave

jedini vjerodostojni izvor informacija je zakon,tamo sam pročitala za članove komisije i psihologa,ali zamjenici opet moraju bit iz redova sudaca i drž.odvjetnika.

Slažem se s mišljenjem da pitanja takvog tipa će bit na razgovoru.

Opustit se ne mogu,čim oči zatvorim samo na posao mislim!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Odgovora 565
  • Tema pokrenuta
  • Zadnji odgovor

najviše su sudjelovali

Dali netko zna po kojem se principu vrši preraspodjela na radna mjesta kasnije?

s obzirom da je vecina ljudi poslala molbu za vise razlicitih radnih mjesta ali i sudova ne znam kako ce to dalje ici.

ja sam poslala za jedan sud odnosno grad, za sva ponudena mjesta.

vjerujem da ih je jako puno poslalo molbu za tamo. tako da me moji bodovi cine pesimisticnom, ne mogu reci da su losi (bolji su od ovih sto imaju odlicne prosjeke:), pogotovo jer je jako malo razlika na svako 10-to mjesto, ali ipak je dosta ljudi ispred mene i mogu biti svi prijavljeni za taj sud. :S tako da stvarno ne znam dali imam sanse uopće uci u konkurenciju :(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

RastaLady je napisao:

Dali netko zna po kojem se principu vrši preraspodjela na radna mjesta kasnije?

s obzirom da je vecina ljudi poslala molbu za vise razlicitih radnih mjesta ali i sudova ne znam kako ce to dalje ici.

ja sam poslala za jedan sud odnosno grad, za sva ponudena mjesta.

vjerujem da ih je jako puno poslalo molbu za tamo. tako da me moji bodovi cine pesimisticnom, ne mogu reci da su losi (bolji su od ovih sto imaju odlicne prosjeke:), pogotovo jer je jako malo razlika na svako 10-to mjesto, ali ipak je dosta ljudi ispred mene i mogu biti svi prijavljeni za taj sud. :S tako da stvarno ne znam dali imam sanse uopće uci u konkurenciju :(

Koliko imaš bodova i za koji grad si se prijavila?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znači da ste među prvih 50 imate više od 60 bodova,računajte da na razgovoru možete dobiti max.10 bodova,ako budete među prvih 5.s najviše bodova posao je vaš.Svima bi nam bilo lakše izračunati vlastite šanse kad bi znali koliko kandidata ima za koji grad! Koliko mislite da je ljudi za Rijeku? Ja pretpostavljam da najveći broj ljudi je za Zagreb,ako se ne varam....!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da za zagreb ih ima sigurno najvise. al isto tako za rijeku se prijavio veliki br. ljudi. kroz razgovor sam saznala da je masa poslala molbu za 5/6/7 sudova, i izmedu ostalog i rijeku.

zato me i zanima nacin rasporeda.

zao mi je sada radi vlastitih propusta, sljedece prilika ce biti teza kad se jave na natjecaj bolonjci sa visokim prosjecima. imam osjecaj da je ovo bila zadnja sansa :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hehe.. istina.

al meni je test dobar (malo sam brzopleta, i ispravila sam si par odgovora, sto naravno nije priznato) :), a prosjek (ono sto ne mogu popraviti) bas i nije.. solidan je..

i sad kad dodu oni s prosjecima od 4,00 na dalje.. pa budu imali i los test opet ce nakupiti vise bodova od mene :-D i vecine nas po starom programu :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Testis unus testis nullus,jedan kandidat sigurno ne ugrožava većinu.Ja sam dobila posao nakon 2.godine traženja bez veze i nemojte se brinuti o vezama.Ja kad sam shvatila da idu testiranja oduševilo me jer je time dosta smanjena mogućnost veza. Sve faze zaročaranja i jada sam prošla u tom traženju poslu,zato nastojte kroz taj težak put izaći uzdignute glave!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako smijem savjetovati - ne odustaj od sudova i državnih odvjetništava.

ja sam prošao i odvjetništvo i sud, i mogu reći da je razlika nebo i zemlja i svakom bih preporučio sud (u državnom odvjetništvu nemam iskustva ali državni je posao iapk državni).

 

Što se tiče gospodarskog sektora, odnosno javnog poduzeća, mnoga propadaju i mnogi se otkazi dijele, radno vrijeme je u mnogim poduzećima i odvjetništvu od "jutra do sutra" a i otkaz je uvijek moguć, dok pod državnim jaslama znaš da ćeš sigurno imati posao barem 2 godine, koliko traje vježbenički staž.

 

Ne znači da će tako biti i s tvojim poduzećem, ali na tvom bih mjestu razmislio još jedanput bih li odustao od natječaja.

 

Znam da ja ne bih. :namiguje:

 

Uostalom, sad si predaleko došla da bi odustala. Ostao ti je još samo intervju.

 

Završi tu proceduru pa onda biraj a nemoj prekinuti natjecanje prije nego se potrudiš da dobiješ posao. :namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Volim rado čuti tuđa mišljenja,ali sad ste mi dali misliti.Ovde ću potpisati ugovor na 1.god.,jasno su mi dali do znanja da ću morat polagat pravosudni,što znači da će mi produživati ugovore,jer mislim da mi treba 3.god.(ako se ne varam) za pravosudni.Ja bih čisto radi sebe otišla na razgovor za sud samo da vidim koliko kotiram,ali 1.9.počinjem radit pa ne mogu odmah tražit slobodan dan!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zašto ne bi mogla odmah tražiti slobodan dan?

predaleko si došla da bi sada odustala od cijelog natječaja zbog jednog dana slobodnog.

a što se tiče dana za kada će biti intervju, on će se vjerojatno održavati više dana, pa vjerujem da neće biti problema da s natječajnom komisijom dogovoriš dan koji tebi najbolje odgovara.

nemoj odustajati. :namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nim3 je napisao:

DAJ Floki nemoj mi to radit!!!! Pa šta ako dobijem (amo reć) kako ću otkazat ugovor.Šta da im kažem:hvala lijepa,idem ja nakon 2.mj,na drugo mjesto,je li?

 

Sebe stavi na prvo mjesto. Oni će lako naći novog pravnika ali ti nećeš lako dobiti priliku ponovno upasti u "sustav".

 

Nitko ti neće zamjeriti što sebi tražiš bolje. :palac:

 

Mnogi moje kolege su iz odvjetništva otišli u sudstvno kad su primljeni za vježbenike, pa što ti ne bi mogla iz gospodarstva? :-D

 

Predaleko si došla. To je to - sad si na potezu donijeti odluku koja će te možda obilježiti za cijeli život - ili ćeš biti sutkinja / državna odvjetnica i imati položaj u društvu ili ćeš cijeli život biti pravnik u gospodarstvu za kojeg nitko neće znati da postoji.

 

I ja sam bio na raskrižju - isto sam morao birati. I odabir se pokazao pogrešnim (razmišljao sam kao ti, nisam sebe stavio na prvo mjesto).

 

Novi natječaj za sud sam dočekao za godinu dana i nisam propustio priliku.

 

Danas sam PREZADOVOLJAN.

 

Da zaključim: Za mene ne bi bilo dvojbe. :namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nim3 je napisao:

Ti si trebao biti psihijatar a ne pravnik.Puno hvala na svim savjetima,znam da ni večeras neću zaspati jer ću se dvoumiti. :vrti:

S tobom Floki bih rađe razgovarala nego tipkala jer mi je sad prezanimljivo ovo tvoje iskustvo. :palac:

 

Znam što ti govorim :namiguje:

Nema odustajanja! :palac:

A što se tiče brojeva - možemo i to razmijeniti :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koji besramni barinho online na usko specijaliziranom forumu... :smijeh::smijeh::smijeh:

 

 

Floki je napisao:

 

Što se tiče gospodarskog sektora, odnosno javnog poduzeća, mnoga propadaju i mnogi se otkazi dijele, radno vrijeme je u mnogim poduzećima i odvjetništvu od "jutra do sutra" a i otkaz je uvijek moguć, dok pod državnim jaslama znaš da ćeš sigurno imati posao barem 2 godine, koliko traje vježbenički staž.

 

A druga strana medalje je ta da u državnoj službi teže napreduješ u materijalnom smislu jer plaća je po koeficijentima (nemojmo se lagati, svi radimo radi para, a ne da doprinosima dobrobiti svijeta), politika ti ima izravan utjecaj na radno mjesto i još podosta toga...

 

U gospodarstvu i privatnom sektoru, teoretski je nebo granica...

 

Kak se kreću plaće?!

Na sudu krećeš valjda sa nekih 4 i kusur...ako doguraš kroz par godina nakon pravosudnog do savjetnik onda to približno iznosi cca 6...jednom kad si neki zamjenik 8...sudac 10-12 ovisno o stažu...

 

Privatni sektor?

Teoretski možeš već krenuti i sa 7...evo baš gledam neki natječaj gdje za pripravnike nude 6-7...

u velikim korporacijama startaš sa 4 i pol...ali ako se dokažeš možeš u početku svakih 6mj računati na "korekciju" plaće prvo na 6 pa 7-8...nakon nekih 2g si već na 10 ili jako blizu tome...dok tvoji kolege na sudu još uvijek hrmblaju za 4 i sitno.

 

Položaj u društvu?!

Sve ovisno o perspektivi...mene nimalo ne impresioniraju suci, državni tužitelji...previše se toga svodi na šprance...

Rad u gospodarstvu je kreativniji...

 

A jednog dana uvijek možeš otvoriti svoj odvjetnički ured ako poželiš...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moram priznati da je i meni upala u oko izjava - bolje biti sudac/državni odvjetnik jer imaš položaj u društvu nego pravnik u gospodarstvu za kojeg nitko ne zna.

Nije mi jasno kakvo je to mjerilo - uspješan si ako si poznat široj javnosti.

 

Danas kada dosta ljudi doživljava razna maltretiranja na poslu, mislim da je uspjeh ako na kraju dana dođeš zadovoljan doma. Tko je doživio mobbing, zna o čemu pričam.

Također znam za slučajeve kada su ljudi bježali sa sudova gdje su odradili vježbeništvo zbog jako narušenih međuljudskih odnosa. Tako da je sve relativno.

 

Kolega free_soul je već napisao o privatnom sektoru, ja bih samo dodala da i u javnim poduzećima ima atraktivnih radnih mjesta, bolje plaćenih nego državna uprava. Naročito ako se za dotično radno mjesto traži pravosudni zbog zastupanja na sudu.

 

Što se tiče dvojbe kolegice nim3, i ja bih na njenom mjestu otišla na razgovor i o svemu donijela konačnu odluku po završetku natječaja. Šteta odustati sada na samom kraju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"Predaleko si došla. To je to - sad si na potezu donijeti odluku koja će te možda obilježiti za cijeli život - ili ćeš biti sutkinja / državna odvjetnica i imati položaj u društvu ili ćeš cijeli život biti pravnik u gospodarstvu za kojeg nitko neće znati da postoji.

 

I ja sam bio na raskrižju - isto sam morao birati. I odabir se pokazao pogrešnim (razmišljao sam kao ti, nisam sebe stavio na prvo mjesto).

 

Novi natječaj za sud sam dočekao za godinu dana i nisam propustio priliku.

 

Danas sam PREZADOVOLJAN.

 

Da zaključim: Za mene ne bi bilo dvojbe."

 

 

Bože, koja hrpa gluposti...Floki obično dijeli ok savjete, ali ovaj je ko da čovjek čita Gloriju, Arenu, Cosmopolitan, mislim da čak i Smokvin list ima bolje ....:)

Patetika s raskrižjem me posebno bode u oči. Mislim da Floki nije trebao biti psihijatar, nego pisac ljubavnih romana koje ženice ljeti čitaju po plažama:)

Da ne bude zabune, radim ko sudački vježbenik. Pri kraju sam "mandata" i mogu s vama podijelit svoje mišljenje, a i mišljenje četvero kolega sa suda i DO-a iz mog grada. Dakle, mi vježbenički veleumovi složili smo se da je raditi na sudu dobro ako ti ne preostane ništa drugo. U današnjim uvjetima naravno. Sam vježbenički staž je skroz u redu, ovisno o mentoru kojeg vam dodijele ili za kog se izborite. Međutim, na kraju vježbeništva, ako imate sreće pa se raspiše, čeka vas natječaj za savjetničko mjesto i ako upadnete postajete sudski savjetnik, odnosno u prijevodu za laike, Gospodar Svemira. Vašem društvenom položaju od tog momenta nadalje mogu parirati samo predsjednici država, premijeri, eventualno Dalaj Lama. Dok šećete po ulici, ne dodirujete beton, ko djevojka iz Čorbine pjesme. Gdje god se okrenete, besplatno piće, rukoljub na svakom koraku...

A onda se probudite...plaća vam je cca 5500 kuna, uvale vam spise koje im se neda radit, po mogućnosti i brdo ovrha, pa tako radite 5-6, ponekad i 10 godina. Na sudu ste gotovo u rangu teta iz pisarnice, ali zato imate luksuz stresa pisanja presuda vikendom. U to vrijeme, oni pravnici iz gospodarstva, nevidljivi, mali, bijedni ljudi, za koje nitko, pa valjda ni oni sami, ne zna da postoje, imaju plaće od 8 - 10 hiljada kuna, posao obave u radnom vremenu, kući dođu smireni, a vikendom žive, izlaze, šeću psa, idu na planinarenje, šta već:)

 

Uostalom, znam više sudaca koji bi skočili sa stolca da imaju mogućnost otići u neko osiguravajuće društvo, državnu firmu, čak i centar za socijalnu skrb.

 

Ali, to je vaše raskrižje....krenite brzo preko zelenog i nadajte se da nema pijanih vozača. Jer život je ipak otvorena cesta;)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo da se i ja očitujem:

1.free soul,nisam ni sumljala da se nećete poslužiti svojim sarkazmom,u svakom vašem postu je očit.

2.Ne vidim razlog zašto napadate Flokija zbog izjave o ugledu sudaca i drž.odvjetnika i neugledu pravnika u gospodarstvu,jer je Floki time htio mi ukazati na razlike kako bih spoznajom razlika odlučila što želim.

3.kolega polipatrid ,hvala na iskazanom vlastitom iskustvu,to sam sve pretpostavljala da je takvo stanje u sudu,ali sam u jedno sigurna da vam kolega Floki sigurno neće ljubit ruku.

"jer život je ipak otvorena cesta" kakav je život kad uđeš u slijepu ulicu pa moraš sve unatraške? :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

polipatrid je napisao:

 

Floki obično dijeli ok savjete, ali ovaj je ko da čovjek čita Gloriju, Arenu, Cosmopolitan, mislim da čak i Smokvin list ima bolje ....:)

Patetika s raskrižjem me posebno bode u oči.

 

Ja sam započeo u odvjetništvu.

Mjesec dana nakon toga je bio natječaj za sud.

I propustio sam ga. A bilo bi bolje da nisam. Danas bih već bio godinu dana bliži imenovanju za suca.

Mnogi kolege koji su primljeni na mom natječaju pobjegli su iz odvjetništva u sudstvo.

Baš se pitam zašto? :kavica:

Eto, to je moje mišljenje, pa mžda nekom pomogne :namiguje:

 

A gloriju, arenu i smokvin list ne čitam - al vidim da je polipatrid redoviti čitatelj spomenutih tiskovina :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

free_soul je napisao:

 

 

A druga strana medalje je ta da u državnoj službi teže napreduješ u materijalnom smislu jer plaća je po koeficijentima (nemojmo se lagati, svi radimo radi para)...

 

Ja ne. Radim ovaj posao zato što volim pravo i volim to što radim.

 

 

free_soul je napisao:

U gospodarstvu i privatnom sektoru, teoretski je nebo granica...

 

Je, rad od jutra do sutra, ovisnost o proizvodnji i mogućnost otkaza svaki dan.

 

free_soul je napisao:

Kak se kreću plaće?!

Na sudu krećeš valjda sa nekih 4 i kusur...ako doguraš kroz par godina nakon pravosudnog do savjetnik onda to približno iznosi cca 6...jednom kad si neki zamjenik 8...sudac 10-12 ovisno o stažu...

 

Ne treba ti par godina da postaneš savjetnik. Možeš i odmah nakon položenog pravosudnog postati savjtnik.

 

free_soul je napisao:

Privatni sektor?

Teoretski možeš već krenuti i sa 7...evo baš gledam neki natječaj gdje za pripravnike nude 6-7...

u velikim korporacijama startaš sa 4 i pol...ali ako se dokažeš možeš u početku svakih 6mj računati na "korekciju" plaće prvo na 6 pa 7-8...nakon nekih 2g si već na 10 ili jako blizu tome...dok tvoji kolege na sudu još uvijek hrmblaju za 4 i sitno.

 

Nije sve u novcu. N zaboravi da taj radi 10-12 sati dnevno, uvijek je dostupan i izvan radnog vremena, dok sudac u pol 4, 4 zna da mu je tu kraj radnog dana i može se posvetiti drugim obvezama.

 

free_soul je napisao:Položaj u društvu?!

Sve ovisno o perspektivi...mene nimalo ne impresioniraju suci, državni tužitelji...previše se toga svodi na šprance...

Rad u gospodarstvu je kreativniji...

 

Kako za koga.

 

:namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Floki je napisao:

polipatrid je napisao:

 

Floki obično dijeli ok savjete, ali ovaj je ko da čovjek čita Gloriju, Arenu, Cosmopolitan, mislim da čak i Smokvin list ima bolje ....:)

Patetika s raskrižjem me posebno bode u oči.

 

Ja sam započeo u odvjetništvu.

Mjesec dana nakon toga je bio natječaj za sud.

I propustio sam ga. A bilo bi bolje da nisam. Danas bih već bio godinu dana bliži imenovanju za suca.

Mnogi kolege koji su primljeni na mom natječaju pobjegli su iz odvjetništva u sudstvo.

Baš se pitam zašto? :kavica:

Eto, to je moje mišljenje, pa mžda nekom pomogne :namiguje:

 

A gloriju, arenu i smokvin list ne čitam - al vidim da je polipatrid redoviti čitatelj spomenutih tiskovina :-D

 

Aha, znači ipak pratiš šta tete pišu u Cosmopolitanu...al budi barem muško pa priznaj da škicneš kojiput Smokvin list.;) Uostalom, ja ne krijem da sam pasionirani čitatelj Glorije i Arene. Navukle su me moje mentorice sutkinje. Ja sam kao dobar šegrt pomislio da one, zbog svog neupitnog statusa, znaju šta vrijedi.

Za nim3 - ovo s otvorenom cestom je ipak cinizam, na taj način se izražavam samo kad nastojim pokupit štreberice;)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@polipatrid,

"bilo bi lijepo" kad biste se okanili raspravljanja na način i rječnikom polaznika dječjeg vrtića u mlađem uzrastu kad teta nije prisutna, a u slučaju da još nisu svladali osnove prikladne komunikacije. Za dječicu bismo mogli iskazati razumijevanje da nemaju dovoljno argumenata pa pribjegavaju tom načinu, no za odrasle krećemo od pretpostavke da su to već usvojili...

 

O literaturi u vidu predmetnih tiskovina preporučam Caffe, a glede ostalih dvojbi iz tog poniklih- upitati Lastana.

 

Hvala.

 

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za vježbenike literature kao u priči, ali za one s iskustvom i pravosudnim (pretpostavlja se da su se u nekom području već našli) još bolji biser:

 

1.Zakon o državnom odvjetništvu

2. Poslovnik državnog odvjetništva

3. Zakon o kaznenom postupku

4. Kazneni zakon

5. Zakon o kaznenom postupku

6. Zakon o parničnom postupku

7. Zakon o obveznim odnosima

8. Zakon o vlasništvu i drugim stvarnim pravima

9. Zakon o zemljišnim knjigama

10. Zakon o općem upravnom postupku

11. Zakon o naknadi za imovinu oduzetu za vrijeme jugoslavenske komunističke vladavine

12. Ovršni zakon

 

Nebitno za koje mjesto i koje područje se ljudi javljaju. Teška debilana. Još malo dodaju i svi ti opet mogu na pravosudni. Na šta se u našoj državi stavlja naglasak-štrebetaj ako soliraš i to nije baš garancija. Nije bitno kakve su ti vještine i jel uopće znaš primijeniti bilo što, gdje si i što radio, što si usmjerio, kakvi su ti rezulati...Ta testiranja su crikus, a najbolja su bodovanja intervjua - subjektivni doživljaj ljudi koji nisu niti stručni ocijeniti motivaciju i osobnost. I još k tome, oni koji odlučuju nisu niti prisutni na razgovoru. A kandidati: recimo, s redovnih sudova idu na specijalne i obrnuto jer im se čini da je ovo drugo zanimljivije i drugim kandidatima kako i vidjeh pričaju da bi oni trebali imati prednost jer su već na sudu. Pa daj me nemoj...Veliki stručnjaci. Zato valjda na razgovoru pitaju jel tipkate s 10 prstiju. Teško mi je shvatiti da i netko nakon pravosudnog ne zna što ga zanima.

 

Eto, došlo mi da se uključim i podijelim svoje viđenje našeg pravosudnog sustava. Stvarno svašta. :smijeh: Tko to uopće puši??

 

Tko se na ovo gore javio, sretno mu bilo!:)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pomalo fulana tema,ne?

 

ipak se mi zasada javljamo na vjezbenicko mjesto.

 

slazem se s cinjenicom da je inace bitan streberaj, al opet ovakvo PRVI PUTA odrzano testiranje je pokazalo kako dobre ocjene ne znace i prakticna znanja. barem donekle je bilo tako koncipirano. na jedan nacin se dala i prilika i ljudima s manjim prosjekom (sto do sada nije bio slucaj jer su se gledale samo ocjene). naravno moze to i bolje, al nas sustav je koma.

sto ce biti na iuntervjuu to cemo tek vidjeti.

 

a sto se tice prednosti za posao savjetnika ili sl. na sudu, moje je misljenje da je logicno da imaju prednost ovi sto su bili pripravnici na sudu. nije samo u ovom poslu i u ovoj struci tako. i u uredu ce rade uzet nekoga tko je pripravvnicki odradio u odvjetnistvu nego na sudu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

RastaLady je napisao:

pomalo fulana tema,ne?

 

ipak se mi zasada javljamo na vjezbenicko mjesto.

 

slazem se s cinjenicom da je inace bitan streberaj, al opet ovakvo PRVI PUTA odrzano testiranje je pokazalo kako dobre ocjene ne znace i prakticna znanja. barem donekle je bilo tako koncipirano. na jedan nacin se dala i prilika i ljudima s manjim prosjekom (sto do sada nije bio slucaj jer su se gledale samo ocjene). naravno moze to i bolje, al nas sustav je koma.

sto ce biti na iuntervjuu to cemo tek vidjeti.

 

a sto se tice prednosti za posao savjetnika ili sl. na sudu, moje je misljenje da je logicno da imaju prednost ovi sto su bili pripravnici na sudu. nije samo u ovom poslu i u ovoj struci tako. i u uredu ce rade uzet nekoga tko je pripravvnicki odradio u odvjetnistvu nego na sudu.

 

:-P Nije fulana tema jer tema glasi: Sudovi i državna odvjetništva, a unutar iste se netko žalio na literaturu. Ima još jedna slična ovoj pa je komentar promašen. Napisala ovdje ili tamo, svejedno.

 

Što se tiče prednosti, mogla bih se i složiti ako se radi o sudu na kojem je osoba već vježbenik. Ali ako se ta sa, primjerice, Općinskog javi na Upravni ili Trgovački...Zašto bi imala prednost? Nije baš da se time bavila, zar ne? To je moje mišljenje. To što svi ti sudovi imaju u nazivu "sud" ne znači da je to sve isto. ;-) Mislim da sam u komentaru jasno napisala s kojeg na koji se šećemo pa je i ovaj komentar promašen. Inače, nije niti propisana prednost za takve pa ju ne bi trebali niti imati. Nije baš da se za vrijeme vježbeničkog na sudu baš postane toliki lumen da svi ostali ispadaju neuke stranke. Znamo što se uglavnom za to vrijeme radi. Bilo gdje, ovisi kome dopadneš.

 

Inače, nisam komentirala radi prepucavanja. Jasno da ne misle svi kao ja i to mi je sasvim prihvatljivo. :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja pratim zadnje dvije godine ove natječaje,naravno,za svoj grad i znam da nisu bili natječaji za Trgovački,Prekršajni i Županijski sud tako da prema mojim procjenama za ta tijela bi natječaji trebali bit u 10.mjesec 2010. Ako su Vam ovim natječajem sva tijela u Vašem gradu tražila vježbenike,čekat ćete 2.godine dok ti vježbenici odu. Očekujte u 10.mj.nove natječaje jer je tako dosad bilo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zvala sam danas.. :kavica:

rekli su da razgovora nece nikada biti, da su jednostavno cekali da svi odustanemo, jer im je naporno slozit tu komisju i odrzat intervju. :-? da su premalo placeni da bi se jos time bavili. :zao: sto nije moglo biti sve kao do sada, posalju kandidati papire, oni koji "trebaju bit" budu "odabrani" i to je to. a ne ovako, nemilosrdno, za tako male place i u tolikoj guzvi. :-o kako ce sloziti komisiju kada se to nikome neda odraditi. :vrti: jednostavno su odlucili cekat pa tko prije odustane.. :smijeh: mozda uvjeriti svih u fatamorganu i nikada ne uzet nove vjezebenike. ili to napraviti sasvim tiho bez ovih napornih po njih ceremonija.. :belji:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

imakulata-85 je napisao:

jel zna tko kad će više stavit kakav oglas za taj usmeni , jel tko zvao...

 

Ja sam upravo sad zvala, razgovori će biti od 4.-15. listopada, a termine ce objaviti najvjerojatnije sutra tijekom dana. Rekla je zena da jos cekaju konacnu informaciju o sastavu komisije, da to ocekuje danas i sutra ide na web. Eto, dao Bog da docekamo i to.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Objavljen raspored...

 

Razgovori u Dežmanovoj 10 svaki dan u 15h...

 

04.-19.10.2010. se provode...svaki dan pojedino povjerenstvo ispituje po 10tak kandidata...

 

Postoje 3 komisije pa nek mi netko kaže kako tu među njima mogu biti ujednačeni kriteriji na intervjuu koji je ionako subjektivni dojam?!?!?!

 

Na kraju bude ispalo da se ipak radi samo o jaaaako dobro ukamufliranoj muljaži...tj. igramo se poštenjačina s figom u džepu...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

S obzirom da strukturirani razgovor podrazumijeva unaprijed pripremljena pitanja koja će se postaviti svim kandidatima, dakle svatko će odgovarati na ista pitanja, teško je očekivati da će nam javiti, jer ipak smo svi tu jedni drugima konkurenti za posao. Pozvala bih one koji idu iz hira ili zeke da objave pitanja.

 

Moram se osvrnuti i na početak ove rasprave i fame oko ovjere dokumenata za natječaj. Naime treba DOBRO ČITATI što se traži. Istina je da su mnogi poslodavci aljkavi u objavama, pa bi možda trebalo presumirati što traže, zato postoji telefon. Opravdani je strah nekih forumaša oko ovjere jer je trend javne uprave(državne, lokalne, područne) da zahtijevaju ovjerenu dokumentaciju za natječaj, što je zapravo druga riječ za eliminaciju što više kandidata jer svaka nezaposlena osoba dobro zna koliko će ga ovjeravanje koštati i da je to nemoguća misija, bar meni:(

 

Ista priča događa se i sa traženjem "dokaza o znanju stranog jezika". Još jedna vrsta indirektne eliminacije kandidata. Nebitno je da li ste učili jezik 12 godina, jeste li živjeli barem 2 god u inozemstvu, nego je bitna neka kvazi svjedođba škole stranih jezika.

 

I još nešto, misli li se tko bez štele zaposliti u tijelima javne uprave(gore već spomenute), te u javnim ustanovama poput npr. HZMO-a, HZZ-a, HZZO-a i sličnih neka zaboravi, a onaj tko vam tvrdi drukčije priča bajke.

 

:laze:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mene osobno više brine regionalni raspored vježbenika. Iako Zakon(zna se koji) u čl.8 navodi:

 

"(1) Nakon provedenog postupka Povjerenstvo za izbor vježbenika utvrđuje listu kandidata koje predlaže za izbor ministru nadležnom za poslove pravosuđa.

(2) Izabrani kandidat prima se u državnu službu na određeno vrijeme rješenjem ministra nadležnog za poslove pravosuđa.

(3) Kandidat koji nije izabran za vježbenika, protiv rješenja iz stavka 2. ovoga članka ima pravo pokrenuti upravni spor.

(4) Kandidat postaje vježbenik danom početka rada. Dan početka rada utvrđuje rješenjem o rasporedu na radno mjesto čelnik pravosudnog tijela u koje je vježbenik izabran. Dan početka rada može se iz opravdanih razloga odgoditi za najviše 60 dana, o čemu se donosi posebno rješenje.

(5) Ako osoba primljena u državnu službu ne započne raditi određenog dana, ministar nadležan za poslove pravosuđa proglasit će ništavim rješenje o prijamu u državnu službu i rješenje o rasporedu na radno mjesto te osobe. U tom slučaju izabrat će se kandidat sljedeći po broju bodova."

 

meni ove odredbe djeluju dosta neprecizne. Uzmimo hipotetski primjer da je kandidat npr. iz Dubrovnika ostvario maximum bodova i prijavu je poslao za rad na sudu i u Dubrovniku, i u Splitu,i Zagrebu, itd... Znači li to da on konkurira svim kandidatima iz navedenih gradova, dakle zauzima mjesto na listi? Po zakonu je tako,no TKO i NA KOJI NAČIN će odrediti gdje će dotični raditi. I neka ima takvih bar polovica kandidata, koja će to pomutnja nastati u izboru. Ne kužim

 

 

 

:pravila:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

profiler je napisao:

 

I još nešto, misli li se tko bez štele zaposliti u tijelima javne uprave(gore već spomenute), te u javnim ustanovama poput npr. HZMO-a, HZZ-a, HZZO-a i sličnih neka zaboravi, a onaj tko vam tvrdi drukčije priča bajke.

 

:laze:

 

Tražili u HZMO Sisak 3 pravnika. Prijavim se, da bi mi poznanik iz općine u razgovoru izjavio: "pa već ti svi rade, gdje si dosad" (natječaj trajao još 10 dana) :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

gala385 je napisao:

profiler je napisao:

 

I još nešto, misli li se tko bez štele zaposliti u tijelima javne uprave(gore već spomenute), te u javnim ustanovama poput npr. HZMO-a, HZZ-a, HZZO-a i sličnih neka zaboravi, a onaj tko vam tvrdi drukčije priča bajke.

 

:laze:

 

Tražili u HZMO Sisak 3 pravnika. Prijavim se, da bi mi poznanik iz općine u razgovoru izjavio: "pa već ti svi rade, gdje si dosad" (natječaj trajao još 10 dana) :-D

 

ja sam isto poslala tamo molbu (iako sam iz Zg) i stigla mi je odbijenica... a ovi iz Zg gdje sam također slala molbe za područni ured HZZO-a i dvije za HZZ ovo ljeto nisu poslali niti odgovor, kamoli poziv na testiranje. Ne razumijem jesu li onda te službe zaštićene nekim posebnim zakonom pa mogu provoditi natječaje kako im dođe i da li se zbilja može tražiti poništaj takvih javnih natječaja?

S tim da ako mi(nam) ne dođu nikakva rješenja, pitanje je na temelju čega da tražim(o) poništaje?

zapravo i sama malo znam o tome i malo se o tome piše (poništajima), a definitivno se treba pozabaviti. (Puno njih mi je reklo "Ma nemoj tražiti poništaje, još ćeš se nekome i zamjeriti." No što? Neće me zaposliti kao "kaznu"? Kao da na ovaj način imam šanse.

 

ps. da ne skrenemo s teme.. sumnjam da će netko napisati kakva su pitanja na usmenom bila, ali ne bi bilo loše da se iskustvo podijeli nakon natječaja, "za ubuduće" :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da bi se u slučaju ako te neko tijelo koje provodi natječajni postupak ne obavijesti o ishodu istog, poništaj mogao tražiti zbog tzv. šutnje administracije (proučiti ZUP i ZUS u tom sučaju). To naravno dolazi u obzir ako su bili obvezni pozvati na testiranje sve kandidate koji ispunjavaju uvjete natječaja, a mislim da HZZ i HZZO to moraju. Neka me ispravi netko ako sam u krivu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za rad u javnim ustanovama(HZZ, HZMO, HZZ…)

- Zakon o ustanovama navodi:

 

Članak 11.

Pravni status zaposlenih u ustanovama,uvjeti za stupanje u službu i ostala pitanja u svezi s

njihovim radom uređuju se općim propisima o radu, ako zakonom nije drugačije određeno

 

I ja sam se prijavila na natječaj u HZMO Sisak,naravno nisam prošla, u odbijenici ne stoji tko je, zašto i kako primljen, te se ne navode razlozi zašto nisam primljena. Onda krenuh u izučavanje propisa i evo:

Zakon o mirovinskom osiguranju u čl.134. st. 3. “Zavod općim aktom utvrđuje radna mjesta (položaje) koji se popunjavaju putem natječaja, vrijeme na koje se imenuje radnik na položaj, način oglašavanja, razloge za razrješenje prije isteka vremena imenovanja na položaj i druga pitanja u vezi s obavljanjem poslova na tim položajima”

Takav opći akt nedostupan je javnosti!!! Eto, kriterije za prijem ne znamo!!!. Stoga sam se htjela pozvati na Zakon o pravu na pristup informacijama koji nam daje pravo uvida u takve propise, i na njihovoj web stranici postoji formular koji se može ispuniti da bi vam se to omogućilo, bla bla, ali sam odustala isto misleći joooj ma neću se zamjerati, zapamtit će me itd.. I tako opet po stoti put šutim i trpim, kao očito svi mi jer svi znamo kako u RH prolaze zviždači, ma fuj.

 

 

Ukoliko ne dobijete odgovor na prijavljeni natječaj isto mislim da je moguće pozvati se na Zakon o pravu na pristup informacijama( uvid u npr. rješenje o tome tko je primljen), te možda i na ZUP u vezi šutnje administracije, ali ne žalbom nego prigovorom, jer se navodi u st.3.:

Pravo stranke na pravni lijek

Članak 12.

(3) Protiv upravnog ugovora ili drugog postupanja javnopravnog tijela ili pružatelja javnih usluga stranka ima pravo na prigovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo malo edukacije za sve nas nezaposlene pravnike, mislim da će nam dobro doći ova moja liturgija:

 

1) U slučaju da se prijavljujete za rad u državnoj upravi bitni su ovi propisi

- Zakon o državnim službenicima čl.2. u kojem se navodi što se smatra drž.upravom, dakle

Primjena Zakona

Članak 2.

Odredbe ovoga Zakona primjenjuju se na državne službenike u tijelima državne uprave, pravosudnim tijelima, kaznenim tijelima, stručnoj službi Hrvatskoga sabora, Ureda predsjednika Republike Hrvatske, stručnoj službi i uredima Vlade Republike Hrvatske, stručnoj službi Ustavnog suda Republike Hrvatske, stručnoj službi pučkog pravobranitelja, stručnoj službi pravobranitelja za djecu, stručnoj službi pravobranitelja za ravnopravnost spolova, Državnom uredu za reviziju i u drugim tijelima koja se osnivaju za obavljanje državne službe (u daljnjem tekstu: državna tijela).

- Uredba o raspisivanju i provedbi javnog natječaja i internog oglasa u državnoj službi(N.N.74/2010)

posebice članci:

Predmet uredbe

Članak 1.

Ovom Uredbom uređuje se postupak i način raspisivanja i provedbe javnog natječaja i internog oglasa u državnoj službi.

Postupak provedbe javnog natječaja i internog oglasa do donošenja rješenja nije upravni postupak u smislu Zakona o općem upravnom postupku.

Dokazi

Članak 7.

Vrste dokaza o ispunjavanju formalnih uvjeta naznačuju se u javnom natječaju, ovisno o uvjetima za raspored na pojedino radno mjesto.

Isprave se prilažu u neovjerenoj preslici, a prije izbora kandidata predočit će se izvornik.

članci 20. do 25., a posebno:

Pravo uvida u rezultate

Članak 24.

Svi kandidati prijavljeni na javni natječaj, odnosno interni oglas imaju pravo uvida u dokumentaciju koja se odnosi na javni natječaj, odnosno interni oglas, osim u dijelu koji se odnosi na psihološku procjenu.

Na zahtjev kandidata državno tijelo dužno ga je upoznati s rezultatima psihološke procjene koja se na njega odnosi.

Pravo na žalbu

Članak 25.

Protiv rješenja iz članka 20. ove Uredbe kandidat ima pravo podnijeti žalbu Odboru za državnu službu u roku 15 dana od dana primitka rješenja.

Kandidat se može odreći žalbe sukladno odredbama Zakona o općem upravnom postupku.

Žalba odgađa izvršenje rješenja.

 

2) Za zapošljavanje u samoupravi:

-Zakon o službenicima i namještenicima u lokalnoj i područnoj(regionalnoj) samoupravi

članci 17 do 25. U ovom zakonu ne spominju se neovjerene kopije!!!

 

3) Paziti na rokove!!!

-U Zakonu o općem upravnom postupku u člancima 79.-81. normirani su rokovi; računanje, početak, tijek te istek roka. Dakle, ako je prvi dan od kojeg se računa rok nedjelja ili blagdan, rok počinje teći unatoč činjenici da je prvi dan roka nedjelja ili blagdan. Također se nedjelje i blagdani uračunavaju u rok. Međutim, ukoliko posljednji dan roka pada u nedjelju ili dan državnog blagdana ili u neki drugi dan kada organ kod kojega je potrebno poduzeti određenu radnju ne radi, u tom slučaju rok istječe istekom prvog idućeg radnog dana

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mila13 je napisao:

Vratimo se mi na ovaj natječaj... Živo me zanima oće li netko podiliti dojmove s razgovora s nama koje tek čeka taj dan :)

 

Ja sam bila jucer. Prije svega, pitanja vam necu pisati jer cemo vjerojatno imati manje vise ista, pa ne bi bilo fer da ih se zna unaprijed.

 

Na stranu to, ne bojte se razgovora, nije strasno. Sasvim uobicajen razgovor od 10-15 minuta. Ako ste kod povjerenstva II, meni su se cinili sasvim OK.

 

Svi smo dosli u isto vrijeme, svi cekali u istoj sobi, po dvoje ljudi je islo na kat ispred sobe u kojoj je povjerenstvo. Jedan izadje, oni malo prodiskutiraju valjda o ocjeni koju ce mu dati, onda zovu iduceg.

 

Ljudi koji su pri kraju popisa, neka se oboruzaju strpljenjem jer mislim da su se nacekali.

 

I da, dok sam cekala ispred sobe, jedan od kandidata je razvezao razgovor o namjestanju ocjena, bodova, radnih mjesta. Stvarno mislim da nema smisla o tome raspravljati pet minuta prije nego ulazimo u sobu pred povjerenstvo. Stvara nervozu, paniku i pad samopouzdanja, a utjecati na to ne mozemo.

 

Svima skupa sretno! :namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

riTalica je napisao:

mila13 je napisao:

Vratimo se mi na ovaj natječaj... Živo me zanima oće li netko podiliti dojmove s razgovora s nama koje tek čeka taj dan :)

 

Ja sam bila jucer. Prije svega, pitanja vam necu pisati jer cemo vjerojatno imati manje vise ista, pa ne bi bilo fer da ih se zna unaprijed.

 

Na stranu to, ne bojte se razgovora, nije strasno. Sasvim uobicajen razgovor od 10-15 minuta. Ako ste kod povjerenstva II, meni su se cinili sasvim OK.

 

Svi smo dosli u isto vrijeme, svi cekali u istoj sobi, po dvoje ljudi je islo na kat ispred sobe u kojoj je povjerenstvo. Jedan izadje, oni malo prodiskutiraju valjda o ocjeni koju ce mu dati, onda zovu iduceg.

 

Ljudi koji su pri kraju popisa, neka se oboruzaju strpljenjem jer mislim da su se nacekali.

 

I da, dok sam cekala ispred sobe, jedan od kandidata je razvezao razgovor o namjestanju ocjena, bodova, radnih mjesta. Stvarno mislim da nema smisla o tome raspravljati pet minuta prije nego ulazimo u sobu pred povjerenstvo. Stvara nervozu, paniku i pad samopouzdanja, a utjecati na to ne mozemo.

 

Svima skupa sretno! :namiguje:

 

Znaš li možda koliko ljudi jučer nije došlo na razgovor?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Chewbacca je napisao:

riTalica je napisao:

Znaš li možda koliko ljudi jučer nije došlo na razgovor?

 

Točan broj ne znam, trebalo nas je biti 33, ja sam izbrojala 26, ali otišla sam među prvima tako da ne znam je li bilo ljudi koji su došli naknadno.

 

Zašto? Jesi ti bila danas?

 

 

Da bio sam danas na razgovoru.

 

Pa, kako ti se cini? Jel u tvojoj grupi bilo ljudi koji nisu došli?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Chewbacca je napisao:

riTalica je napisao:

Znaš li možda koliko ljudi jučer nije došlo na razgovor?

 

Točan broj ne znam, trebalo nas je biti 33, ja sam izbrojala 26, ali otišla sam među prvima tako da ne znam je li bilo ljudi koji su došli naknadno.

 

Zašto? Jesi ti bila danas?

 

 

Da bio sam danas na razgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

riTalica je napisao:

Chewbacca je napisao:

riTalica je napisao:

Znaš li možda koliko ljudi jučer nije došlo na razgovor?

 

Točan broj ne znam, trebalo nas je biti 33, ja sam izbrojala 26, ali otišla sam među prvima tako da ne znam je li bilo ljudi koji su došli naknadno.

 

Zašto? Jesi ti bila danas?

 

 

Da bio sam danas na razgovoru.

 

Pa, kako ti se cini? Jel u tvojoj grupi bilo ljudi koji nisu došli?

Bilo je O.K. Pitanja su bila očekivana.

Također je falilo nekoliko ljudi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

riTalica je napisao:

Bilo je O.K. Pitanja su bila očekivana.

Također je falilo nekoliko ljudi.

 

Što misliš, jesu li odustali od natječaja ili se dogovorili za neki drugi termin?

 

Jesu li vam rekli koliko bi mogli čekati rješenje?

 

Stvarno ne znam.

Za rješenja ne znam, no čuo sam da će konačna rang-lista biti objavljena početkom studenog.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kandidati koji su bili prvih dana na razgovoru,ne treba Vam rang lista,sigurno dobivate posao,jer nema puno vas s visokim bodovima.

kolegijalno bi bilo da okvirno date smjernice o pitanjima.

Pretpostavljam da pitaju,ako nekome može pomoć: Gdje bi više voljeli radit na sudu ili drž.odvjetništvu,zašto? Da li vas više zanima građansko ili kazneno pravo,Gdje sebe vidite za 5,10 godine? :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

izmedu 50-tog i 95-og mjesta je TRI boda razlike. i ne vidim kako bi to nekome bilo nedostizno, dakle nije svejedno dali ce ovaj s na 50-om dobiti 5 bodova a netko na 90-om 10.

i isto tako to nije nikakava kolegijalnost, jer dovoljno je bilo sto sam bila dovoljano kolegijalna (citaj glupa) pa na pisamenom sam pisala svoj ispit ne obazirajuci se na okolinu a gospodicna koja je sjedila iza je polomila vrat al je sve prepisala od mene i kolegice do.

ja sam svoje dojmove i pitanja podjelila sa ljudima s kojima zelim, a mogu ih i tu napisati bez problema al NAKON 19-og. svi isto znamo prije nego odemo. ja ne kazem da ce se netko bolje pripremit sto ako cuje pitanja jer svakome mogu biti razlicita, moja su otisla u onom smjeru razgovora kako je bilo vezano za moje odgovore. pitanja su općenita na pocetku al tri su povjerenstva i o nasim odgovorima ovisi daljni tijek.

no svejedno nije fer i korektno da se sad ocekuje od kolega koji su bili da sve prepricaju.

kao sto sam rekla mala je bodovna razlika. plus nama nitko ne garantira da smo upali. ja nemam nade, cak i kad si u prvih 30 nisi siguran, za svaki sud prima vrlo mali broj a nitko ne zna tocni broj ljudi ispred sebe za taj sud.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

RastaLady je napisao:

izmedu 50-tog i 95-og mjesta je TRI boda razlike. i ne vidim kako bi to nekome bilo nedostizno, dakle nije svejedno dali ce ovaj s na 50-om dobiti 5 bodova a netko na 90-om 10.

i isto tako to nije nikakava kolegijalnost, jer dovoljno je bilo sto sam bila dovoljano kolegijalna (citaj glupa) pa na pisamenom sam pisala svoj ispit ne obazirajuci se na okolinu a gospodicna koja je sjedila iza je polomila vrat al je sve prepisala od mene i kolegice do.

ja sam svoje dojmove i pitanja podjelila sa ljudima s kojima zelim, a mogu ih i tu napisati bez problema al NAKON 19-og. svi isto znamo prije nego odemo. ja ne kazem da ce se netko bolje pripremit sto ako cuje pitanja jer svakome mogu biti razlicita, moja su otisla u onom smjeru razgovora kako je bilo vezano za moje odgovore. pitanja su općenita na pocetku al tri su povjerenstva i o nasim odgovorima ovisi daljni tijek.

no svejedno nije fer i korektno da se sad ocekuje od kolega koji su bili da sve prepricaju.

kao sto sam rekla mala je bodovna razlika. plus nama nitko ne garantira da smo upali. ja nemam nade, cak i kad si u prvih 30 nisi siguran, za svaki sud prima vrlo mali broj a nitko ne zna tocni broj ljudi ispred sebe za taj sud.

 

Slažem se. Među prvih 30 neka mjesta čak imaju jednak broj bodova, i ne znam kako je onda ikome zagarantirano da će dobiti posao samo zato jer je među prvima. Možda onome tko je prvi na listi.

 

Osim toga, nemamo blage veze tko se prijavio za koje mjesto i koji sud ili DO, a niti po kojem principu će ići raspored na radna mjesta.

 

Bodovi na razgovoru mogli bi promijeniti rang listu i to dosta, a ovo nije ispit pa da ćemo proć svi ako mi napišemo pitanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nim3 je napisao:

A vi polazite s gledišta da je prvih 30 baš za Vaše tijelo,a 83 su radna mjesta.

 

Ne, polazim sa gledišta da nitko ne zna za koja su se tijela drugi prijavili. A da u prvih 30 ima ljudi koji su se prijavili za ista tijela kao i ja, sigurno ih ima.

 

Realno, svi smo se prijavili za više tijela, i vjerojatno mnogo nas za isto.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja isprva nisam bila sigurna što točno znači strukturirani razgovor, mislila sam da je to neki određeni tip pitanja, ali je ispalo da se radi o sasvim uobičajenom razgovoru za posao, s pitanjima koja se uvijek postavljaju.

Drago mi je što se komisija stvarno potrudi saznati nešto o nama, ostao bi mi jako loš dojam da djeluju nezainteresirano. Pa ako ste u međuvremenu mijenjali životopis, pronađite verziju koju ste im poslali jer ga stvarno pročitaju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Meni je bilo vrlo opušteno i ležerno na razgovoru.

U komisiji su bile sutkinja, državna odvjetnica, psihologinja te predstavnica ministarstva pravosuđa.

Prvo su me pitale da kažem nešto o sebi te o dosadašnjem radnom iskustvu.

Zatim smo pričale u kojem bi gradu najviše voljela dobiti posao te da li bi pristala ići u neki drugi grad.

Pitale su me također da odaberem što mi je draže između suda i DO.

Sve moje odgovore u vezi toga su zapisivale.

I to je bilo to.

Također sam čula da će rezultati biti u studenom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo je borba za čistu egzistenciju i zato prestanite prodavati stupidne fore oko šatro kolegijalnosti...

 

Kao da ćete vi nekome dati svoje radno mjesto iz "kolegijalnosti"...

 

Ako pa tvrdite da su oni iz prvih dana razgovora "sigurno unutra", što vas ostale onda i brige kakva su bila pitanja ako na temelju tih premisa ni nemate šanse za posao?!

 

Čekajte svoj red pa ćete vidjeti kako to izgleda...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

oferson je napisao:

ma šta ti kokodačeš. ja idem sutra na razgovor i objavit ću pitanja![/quot

 

Puno je takvih pravnika bilo oko mene na faksu, pametni navodno za pravo i učenje, a životno totalno neinteligentni i bezvezni. Takvi ti neće ni u ovom slučaju objavit ta pitanja, bez obzira na svrhu i na to kakve forme i sadržaja ta pitanja bila. Anyway, čestitke svima koji dobiju posao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Limena je napisao:

oferson je napisao:

ma šta ti kokodačeš. ja idem sutra na razgovor i objavit ću pitanja![/quot

 

Puno je takvih pravnika bilo oko mene na faksu, pametni navodno za pravo i učenje, a životno totalno neinteligentni i bezvezni. Takvi ti neće ni u ovom slučaju objavit ta pitanja, bez obzira na svrhu i na to kakve forme i sadržaja ta pitanja bila. Anyway, čestitke svima koji dobiju posao.

 

 

:palac: baš tako. takvima samo :beljo2: uz poruku: sve dođe na svoje, bez brige.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posao će ionak dobiti oni koji trebaju. Pitanja nemaju nikakvog utjecaja na ishod ovog natječaja. Pa za sve koje zanimaju pitanja su kao i na svakom razgovoru - prvo da se predstavite, pa potom zašto ste se prijavili, koji je vaš profesionalni cilj, zašto ste se prijavili za određeni grad, zašto sud/do, zašto mislite da biste bili dobar sudac, što mislite o ministarstvu, što biste promijenili u pravosuđu itd. Dakle očekivana pitanja.

Ako ima onih koje tek čeka intervju - sretno ! Doduše, sreća vam neće pomoći ali ako nemate štelu, tješite se

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.




×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija