Jump to content

Sudovi i državna odvjetništva


Chewbacca

Preporučene objave

  • Odgovora 565
  • Tema pokrenuta
  • Zadnji odgovor

najviše su sudjelovali

derSpiegel je napisao:

zna li netko možda kolika je plaća sudačkog vježbenika i je li ista na svim sudovima neovisno o hijerarhiji i gradu u kojem se vježbeništvo obavlja? thanks.

 

Ja mislim da je vježbenička plaća bez naknade za prijevoz negdje oko 3 800 kn, a s naknadom za prijevoz 4 tisuće i kusur.

Mislim da svi vježbenici imaju jednaku plaću neovisno gdje rade i jesu li sudački ili državnoodvjetnički vježbenici.

 

Meni osobno nije toliko bitna visina plaće nego mi je bitnije da radim što želim, a želim raditi u pravosuđu jer me to više zanima od npr. odvjetništva.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam slala preporučeno..Meni je prijateljica rekla da su je pitali sljedeće: da se predstavi i kaže nešto o sebi, zašto se javila na natječaj, kakav sudac treba biti, u kojem gradu bi voljela raditi, koji joj je najbolji film i zašto? Nisu je dugo tlačili, kaže da su bili ok i simpa..al zavisi kakva su druga povjerenstva..skužila sam da ih ima više :misli:

 

I meni nije jasno zašto ljudi ne napišu kako je bilo i što je bilo..ljudi su stvarno shupci..čast iznimkama, al takvih je malo. :vrti:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam bila na razgovoru i tek ću vam sada napisati kako je bilo-nije stvar u tome da sam shupak kako kažete i da ne želim napisati kako je bilo, već kad to obavite skužite da je to no big deal, da ne triba stvarat paniku ni mudrovat već jednostavno to odradit. Znači, kažeš nešto o sebi, zašto si aplicirao za to šta već jesi (sud odnosno drž.o.), kakav bi trebao bit sudac,u kojoj se grani prava vidiš,studiranje,ocjene na nekim ispitima..to je to otprilike.Samo spontano i smireno.Eto.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uvjerenje bi trebalo biti dovoljno.

(Tako su meni bili rekli na fakultetu, da do primanja diplome koristim uvjerenje kad šaljem molbe.)

 

Na usmenom sam bila; trajao je oko 7 do 10 minuta (ne više, iako sam čula da je ranijih dana razgovor trajao i po 20ak minuta).

Najprije su tražili da kažem nešto o sebi, pitali da li imam radnog iskustva (da li sam radila za vrijeme faksa), zašto sam se prijavila za sudove, zašto za DO, također pitanja u kojem gradu bih voljela raditi, koji su mi predmeti na faksu bili najdraži.

Čula sam da je u nekim grupama bilo pitanja što misle o kaznama dugotrajnog zatvora, što bi promijenili u pravosuđu, da li su zakoni blagi/strogi (u smislu kazni).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

iskreno, nemam pojma. rekla je da se kod raspoređivanja ide od kandidata s najvećim brojem bodova, dakle od 1. mjesta na dalje. pretpostavljam da ako si npr. 15 na listi a prijavio si se za 20-ak radnih mjesta, dobit ćeš posao. jer bez obzira, ne mogu te preskočiti ako imaš više bodova od onog iza tebe, a ima raspoloživih mjesta na koja si se tiprijavio.

a kod ljudi koji su se prijavili za ista radna mjesta, shvatila sam ju ovako:

npr. uzmimo 2 kandidata. 1 ima veći broj bodova i prijavio se za zagreb i npr. varaždin, a drugi ima manje bodova i na listi je iza prvog, i prijavio se samo za zagreb. pretpostavljam da će ići na to da ih rasporede tako da oba dobiju posao. ne znam, mislim da će prvih 30 ljudi sigurno dobiti posao, a kako to oni misle razmještat niže na ljestvici nemam blage veze. jer ako nije tako, onda ispada da unatoč rang listi kandidati ne mogu procijeniti hoće li dobiti posao, bez obzira na kojem su mjestu po bodovima.

 

pošto u zakonu stoji da je presudan broj bodova, a ako su kandidati izjednačeni onda broj bodova pismenog testiranja, valjda je to onda ključno kod raspodjele. :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mravojed84 je napisao:

Da li to znači da kandidati koji su u prvih 82 ili 83 mjesta dobivaju sigurno posao bez obzira na grad za koji su se prijavili? :-?

 

ma ne bez obzira za kaj su se prijavili. kod kandidata koji su se prijavili za više mjesta, kod odluke na koje od raspoloživih mjesta će ih se rasporediti uzet će se u obzir i prebivalište kandidata. neće dobiti mjesto za koje se nisu prijavili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Meni isto niš nije jasno; znači li to da npr. samo oni koji su poslali prijavu za svih 82 mjesta imaju siguran ulaz, a oni koji su se prijavili na par mjesta, nemaju? znači li to da nema veze što si unutar 82 mjesta po rasporedu, a prijavio si se samo za neke gradove, a netko drugi je npr. 101-i, ali nisu svi prije njega, dakle do tog mjesta, prijavili se na mjesto za koje se on prijavio, pa on ima prednost i sigurno prolazi? Mislim, koji ključ, koliko ključeva će oni uopće koristiti, i što ako su pojedini od tih ključeva / načina raspoređivanja međusobno u sukobu ( nadležnosti :-D )?

Eto, ja na pismenom završih na xy mjestu po ocjenama i broju bodova,a na razgovoru su mi dali žnj bodova i to me stavilo na yx mjesto, i dalje u ta 82 mjesta. I kaj da ja sad mislim? Ni nakon pismenog testiranja nisam bila sigurna, a sad sam još manje??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, i recimo sad je objavljen novi natječaj i sad ak se hoćeš prijaviti, a ne znaš ni sam hoćeš li i ima li smisla zbog rezultata ovog natječaja, moraš poslati prijavu na sva mjesta jer inače nećeš znati što, gdje, kako ni nakon svih tih testiranja i bodovanja?? Lika prije mene na razgovoru je komisija pitala slaže li se da ga pošalju na neki drugi sud pored onih na koje se prijavio; i sad što??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

meni se čini da je bitno, ne toliko ukupna rang lista, već koliko bodova imaš u odnosu na druge koji su se prijavili za iste gradove za koje i ti. tako da možeš na listi biti dvadeseti po broju bodova ali u odnosu na druge koji su se prijavili za isti grad kao i ti, možeš biti puno bolje rangiran.

 

ne vjerujem da će raspoređivati na radna mjesta za koja se nismo prijavili, nema mi to smisla.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

slavkamravka je napisao:

Meni isto niš nije jasno; znači li to da npr. samo oni koji su poslali prijavu za svih 82 mjesta imaju siguran ulaz, a oni koji su se prijavili na par mjesta, nemaju? znači li to da nema veze što si unutar 82 mjesta po rasporedu, a prijavio si se samo za neke gradove, a netko drugi je npr. 101-i, ali nisu svi prije njega, dakle do tog mjesta, prijavili se na mjesto za koje se on prijavio, pa on ima prednost i sigurno prolazi? Mislim, koji ključ, koliko ključeva će oni uopće koristiti, i što ako su pojedini od tih ključeva / načina raspoređivanja međusobno u sukobu ( nadležnosti :-D )?

Eto, ja na pismenom završih na xy mjestu po ocjenama i broju bodova,a na razgovoru su mi dali žnj bodova i to me stavilo na yx mjesto, i dalje u ta 82 mjesta. I kaj da ja sad mislim? Ni nakon pismenog testiranja nisam bila sigurna, a sad sam još manje??

 

I kod mene je slična situacija.

Meni nije jasno tko vrši raspodjelu na radna mjesta, da li to vrše povjerenstva kod kojih smo imali razgovor, a ministar to samo potpiše, ili ministar to vrši na temelju rang liste?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislite li da je moguće da ste recimo na poziciji br.18, da ste se javili na radna mjesta A, B i C za koja se traže ukupno 5 pripravnika, a da je od ovih 17 ispred vas baš 5 njih koji konkuriraju za iste lokacije...i onda da kao visokorangirani popušite?!?!?

 

A netko tamo 133. dobije radno mjesto na lokaciji T jer je recimo od njih 10 koliko ih se javilo za tamo ispao kao najviše rangirani kandidat?

 

Ili će biti fair pa prvo nuditi posao onima unutar tih prvih 80tak ljudi?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kada bi te odluke trebale biti donešene i kojim putem ćemo biti obaviješteni??

mislim da će se gledati za koji grad si prijavljen i onda gledati one koji po bodovima imaju prednost za te gradove za koje su se prijavili. nije nitko nikome kriv ako se nije prijavio za neki grad gdje nije navala , a on je visoko pozicioniran na listi, a baš se prijavio za onaj grad za koji je velika navala i onda nije uspio jer ispred njega ima onih koji imaju veći broj bodova. Nadam se da sam razumljiva što želim ovime reći, tako da netko može biti i na 150, 200 -tom mjestu i prođe jer se za njegov grad nije javio do njega na listi nitko baš za taj grad. To je sreća, ali sve je moguće.

Na usmenom su me pitali općenito da se predstavim, zašto sam odabrala pravo, što mislim o percepciji javnosti kod sudova, kakva sam karakterno, kakva sam u donošenju odluka, što bih mijenjala na sebi i slična pitanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

EdenEcho je napisao:

da li netko zna iz kojih područja bude pismeno testiranje koje nosi max 40 bod??

i kako to izgleda?

hvala

 

 

Pravni izvori za polaganje su: KZ i ZKP, ZUP i ZUS, ZTD+trgovačko, ZPP i GP.

PITANJA

KP i KPP

1. Kazneno djelo krađe progoni se: a) po služb. dužnosti, b) privatnom tužbom (a)

2. Vrste presuda u kaznenim stvarima su okrivljujuća, oslobađajuća i ..............(odbijajuća)

3. U kazn. predmetima sude: općinski sudovi, županijski sudovi i ..................(Vrhovni sud)

4. Tko po novom ZKP vodi istragu? (Drž.odvjetnik)

5. Za koja se k.djela mora provesti istraga: a)za koje je propisana novčana kazna, b) zatvor do 5 god., c) zatvor do 10 god., d) dugotrajni zatvor. (d)

6. Mjere upozorenja su opomena i ............ (uvjetna osuda)

7. Koliko najduže traje istražni zatvor do prvog produljenja? ( 1 mj.)

8. K.djelo može biti počinjeno svesnim i ............ nehajem. (nesvjesnim)

9. K djelo je počinjeno s izravnom namjerom ako počinitelj postupa a)b)c)d) (kad je svjestan svog djela i hoće njegovo počinjenje)

10. Za pokušaj k.djela počinitelj će se kazniti..........(kao da je k.djelo dovršeno)

11. Koji je sud nadležan suditi osobi uhvaćenoj za vožnju u alkoholiziranom stanju a)b)c) (prekršajni sud)

12. Koje se vrste kp. sankcija mogu upotrijebiti prema neubrojivoj osobi? (ne mogu)

13. Optužnica se potvrđuje:a) zaključkom, b)odlukom, c)rješenjem? ©

14. K. postupak je pokrenut:a)b)c) (izdavanjem rješenja o potvrđenju optužnice)

15. Dokaz koji je pribavljen na način bla bla bla... je a)nezakonit, b) neformalan (a)

TRGOVAČKO

1. Kad se primjenjuju trg. običaji:a)b)c)

2. Što su to trgovački ugovori:a)b)c)

3. (primjer) Koji će sud suditi u sporu dva trgovačka društva iz primjera?(nadležnost)

4. Kako će postupiti sud ako trg društvo ode u stečaj: a)prekid, b)obustava, c)mirovanje (a)

5. Tko može u ime trg.društva sklopiti ugovor:a)prokurist, b)punomoćnik, c)član nadzornog odbora, d) član uprave (a i d)

UPRAVNO

1. Rok za ulaganje žalbe u up. postupku je? (15 dana)

2. Vrste odluka u up. postupku su? ( rješenja i zaključci)

3. Izvršnost upravnog akta nastupa a)b)c)d)

4. U up. postupku nagodba je: a)moguća,b)nemoguća,c)ima snagu izvršnog rješenja,d)nema snagu izvršnog rješenja. (a i c)

5. ??????????????

GP i GPP

1. Kako se računa rok ako zadnji dan roka pada na neradni dan? (prvi sljedeći radni dan)

2. Koliko ima vrsta vlasništva? (jedno)

3. Kako se zove vlasništvo ako više osoba ima neku stvar u svome vlasništvu tako da svakoj pripada po dio toga prava vlasništva, računski određen razmjerom prema cijelom pravu vlasništva te stvari? (suvlasništvo)

4. Tko može biti vlasnik? (F i P O)

5. Koju vrstu odluke sud donosi ako tužitelj umre:a)prekid,b)obustava (a)

6. Kada postoje materijalni nedostaci na stvari:a)uvijek kad to tvrdi kupac, b)stvar nema svojstav za uporabu i....., (b)

7. Rok za prijavu uočenog materijalnog nedostatka je:a)8 dana,b)1 mj, c)2 mj (a)

8. Pravni lijek protiv prvostupanjske odluje je:a)žalba, b)revizija (a)

9. Nadležnost suda po PRIMJERU

10. Nadležnost suda po PRIMJERU

11. O vlasništvu govore koji zakoni:a) ZoV,b)ZZK,c)ZOO,d)ZUP (a,b,c)

12. Koja prava na stvari ima kupac kad kupi stvar:a)vlasništvo, b)neposredan posjed, c)posredan posjed, d)zakonit posjed (a,b,d)

13. Ako prodavatelj ne otkloni nedostatak koje je kupčevo pravo:a)raskid ugovora, b) sniženje cijene, c)raskid i naknada štete (a,b i c)

14. PRIMJER! Koja će se presuda donjeti i koji dokazi upotrijebiti u slučaju iz primjera

15. ????????????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Chewbacca je napisao:

riTalica je napisao:

zvala sam ministarstvo, rješenja će biti kroz mjesec dana. sto se tiče kandidata koji su unutar prvih 82 mjesta(ili koliko se već vježbenika traži, ne sjećam se), osim broja bodova gledat će se i prebivalište kod rasporeda na radna mjesta. tako bar kaže ova teta u ministarstvu.

 

Na koji si broj zvala ministarstvo?

 

Ja sam ti uvijek zvala na ovaj broj koji je immakulata napisala, pa su me spajali dalje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

free_soul je napisao:

Mislite li da je moguće da ste recimo na poziciji br.18, da ste se javili na radna mjesta A, B i C za koja se traže ukupno 5 pripravnika, a da je od ovih 17 ispred vas baš 5 njih koji konkuriraju za iste lokacije...i onda da kao visokorangirani popušite?!?!?

 

To nije vjerojatno.

 

A netko tamo 133. dobije radno mjesto na lokaciji T jer je recimo od njih 10 koliko ih se javilo za tamo ispao kao najviše rangirani kandidat?

 

Moguće jedino u slučaju nekog manjeg mjesta za koje je natječaj bio raspisan poput Gospića ili Zlatara.

 

Ili će biti fair pa prvo nuditi posao onima unutar tih prvih 80tak ljudi?

 

Smatram da će 90%-95% ljudi koji se nalaze unutar prvih 82 koliko se vježbenika traži dobiti posao, jer se većina ljudi javila za 5,6,7 sudova i DO-a.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mila13 je napisao:

Je li nekome stiglo rješenje, bilo pozitivno, bilo negativno?!!!!!!

 

Ja sam zvala jučer, kaže teta da su rješenja potpisana i izašla iz njihove uprave, al ne vjeruje da će bit otpremljena poštom prije danas ili sutra. Tako da po njezinim riječima ako je u pravu, ništa prije drugog tjedna.

 

Stvarno su jako jako spori.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Općinski kazneni Zagreb:

1. Tamara Mišerda

2.Tomislav Krušlin

3.Iva Raos

4.Zrinka Salaj

 

Županijsko drž.odvjetništvo Zagreb:

1.Amalija Matečić

2. Ana Tomac Rosandić

 

Općinsko državno odvjetništvo Zg:

1. Renata Bočkaj

2. Marina Balentović

3. Tatjana Benko

4. Marina Šanko

5. Mirko Rimac

6. Mirela Bogdanović

 

Općinski građanski sud u Zagrebu:

1. Ana Krnić

2. Tomislav Gereš

3. Monika Boras

4. Luka Rebac

5. Nemanja Bačić

6. Andrij Krivak

 

Nadam se da nisam pogriješila u imenima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ODO Gospić

 

Dragana Novosel

 

ŽDO Split

 

Paula Ribarević

 

ODO Zadar

 

Vladimir Rađenović

Vesna Hađasija

 

ODO Šibenik

 

Maja Buhin

Tonko Ivić

 

OS Šibenik

 

Diana Beg

Anita Živković

 

ODO Varaždin

 

Višnja Materni

Goran Rožman

 

OS V.Gorica

 

Ina Rob

Davorka Simunić

 

ODO Zlatar

Ivana Smrkulj

 

ODO Sisak

 

Marija Bukovac

Ozren Benceković

 

ODO Koprivnica

 

Andrija Crnčec

 

ODO Karlovac

 

Dinko Delač

Rade Željka

 

OS Sisak

 

Vinka Uljević

Dragana Milunić

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ispričavam se kolegama koje je zanimalo tko je primljen u službu budući sam cijeli dan bila vani.

Evo s mojih rješenja :

 

ODO Bjelovar:

Valentina Zoraja

Bruno Zenić

 

ODO Čakovec:

Jasmina Posavec

 

ODO Zagreb

Renata Bočkaj

Marina Balentović

Tatjana Benko

Marina Šanko

Mirko Rimac

Mirela Bogdanović

 

Općinski sud Bjelovar

Marijana Brajak

Božica Čubranić

 

Općinski sud u Koprivnici

Bruno Čer

Saša Begović

 

Općinski sud u čakovcu

Nina Hajdarović

Branko Stanić

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pravnica84 je napisao:

Kolegice Nyke,puno hvala na ovoj objavi!!! Na ovaj način sam saznala da sam primljena!!!!! :-):-):-):-):-)

 

Ah, osijećam se sad kao BINGO djevojka :-) Drago mi je da sam nekome barem bila glasnik dobrih vijesti :)

 

Čestitam i puno sreće!!(A sreću želim i nama koji nismo primljeni na slijedećem natječaju :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

legalrookie je napisao:

 

...u rješenju ne piše datum početka rada, niti konkretnije informacije o tome...

 

haha...još bude ispalo na kraju kao u onoj reklami za Bingo Hrvatske lutrije:

"...samo vjezbamo..."

 

ono, da vidimo kako bi taj postupak mogao izgledati jednom kad se zaista odlucimo zaposliti nove poletne vjezbenike :vrti:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

free_soul je napisao:

legalrookie je napisao:

 

...u rješenju ne piše datum početka rada, niti konkretnije informacije o tome...

 

haha...još bude ispalo na kraju kao u onoj reklami za Bingo Hrvatske lutrije:

"...samo vjezbamo..."

 

ono, da vidimo kako bi taj postupak mogao izgledati jednom kad se zaista odlucimo zaposliti nove poletne vjezbenike :vrti:

 

free soul, ne piši gluposti.

 

Dan početka rada dogovara se sa sudom / državnim odvjetništvom u koje ste primljeni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što ako netko od kolega ne prihvati posao na koji je razmješten? Da li će se raspisivati novi natječaj ili postoji mogućnost daljnje preraspodjele onih koji nisu primljeni?

 

I još nešto, postoji li mogućnost nekakve zamjene unutar radnog mjesta, npr, vježbenik a bi iz zga u split, a vježbenik b iz splita u zg?

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prijavio sam se za osijek i vukovar, dobio sam samo rješenja za osijek, imam 71 bod, dok su neki sa 70 i 69 bodova primljeni u vukovaru, a nisu manjine, invalidi ili branitelji,jel moguće da su zagubili moju prijavu za vukovar pa je nisu ni razmatrali, imam sve urednu dostavnice pošti, što činiti, nije valjd da sam oštećen?! :-( pomoć

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pitanje je koji bi bili objektivni kriteriji za odabir? prije su gledali prosjek ocjena i godine studiranja + razgovor s predsjednikom suda (ili vec nekim) i nije bilo dobro...

sad je uvedeno testiranje i opet nije dobro. na razgovoru su ljudi masovno dobili 9 ili 10 bodova tako da ne mozete reci da sanse nisu bile svima jednake. a cinjenica je da je bilo jako puno prestravljenih ljudi (u mojoj grupi ih je sigurno bilo)koji se vjerojatno niti nisu bas dobro predstavili.

i kako onda odabrati? prosjek ocjena je po meni klimav kriterij jer je ovaj put dokazano da su neki od tih ljudi imali prilicno slabe testove pa im onda one niti nisu odraz nekog znanja.

ostaje samo testiranje. mozda bi tako bilo najpostenije?

jedino je dobro sto je vec drugi natjecaj aktualan i da je napokon pocelo otvaranje radnih mjesta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bleferica je napisao:

pitanje je koji bi bili objektivni kriteriji za odabir? prije su gledali prosjek ocjena i godine studiranja + razgovor s predsjednikom suda (ili vec nekim) i nije bilo dobro...

sad je uvedeno testiranje i opet nije dobro. na razgovoru su ljudi masovno dobili 9 ili 10 bodova tako da ne mozete reci da sanse nisu bile svima jednake. a cinjenica je da je bilo jako puno prestravljenih ljudi (u mojoj grupi ih je sigurno bilo)koji se vjerojatno niti nisu bas dobro predstavili.

i kako onda odabrati? prosjek ocjena je po meni klimav kriterij jer je ovaj put dokazano da su neki od tih ljudi imali prilicno slabe testove pa im onda one niti nisu odraz nekog znanja.

ostaje samo testiranje. mozda bi tako bilo najpostenije?

jedino je dobro sto je vec drugi natjecaj aktualan i da je napokon pocelo otvaranje radnih mjesta.

 

slazem se, uvijek ce biti nekih kojim ne odgovara neki kriterij. do sada mi se cini najpravednije do sad iako se nebi kladila da nije bilo nepravilnosti. al opet bar je bio test i razgovor. a ne samo ocjene.

moram se osvrnut na zaljenje oko kriterija na razgovoru.

tko je rekao da kriteriji nisu dog unaprijed, medu komisijama? pa svih su slicno pitali, a sad kako smo se prezentirali i sto smo rekli je utjecalo na nasu ocjenu.

i ostalih sitnica je tu bilo vjerujem.

primjerice u mojoj grupi je bio decko koji je doso u svjetlo plavim trapkama majici kratkih rukava s printom kao da ide na skejtanje a ne na razgovor za posao. to je nekome glupost ili kriterij koji nije bitan, al zar zaista mislite da to nije utjecalo na ocjenu.

ili cura koja je bila pri vrhu s bodovima u grupi a sva se zbunila i nije imala trunke samouvjerenosti. i sve tako nesto..

sve su to "sitnice" koje utjecu na ocjenu. a na nama je da se prikazemo u najboljem svijetlu i da smo u toku s dogadajima u pravosudu i da imamo svoje misljenje koje mozemo dobro isprezentirati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.




×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija