Jump to content

Sudovi i državna odvjetništva


Chewbacca

Preporučene objave

  • Odgovora 565
  • Tema pokrenuta
  • Zadnji odgovor

najviše su sudjelovali

ja sam samo htio reći da iako sam bio medju prvih 82 i ostvario preko 30 bodova na testiranju nisam primljen.Ne ulazim u to kakav bi kriterij trebao biti, a što se tiče razgovora ugodno, opušteno, pitanja trivijalna...zapravo trebao sam aplicirati za sva 82 mjesta, jer tada bih morao biti negdje primljen,pošto sam unutar prvih 82...ovaj kriterij dovodi do toga da će neki sa znatno manjim brojem bodova dobiti posao, što znači da će sudovi u atraktivnijim gradovima dobiti kvalitetniji kadar-s osvrtom na broj bodova, prosjek te razgovor..nije pravedno da netko sa 20 i sitno bodova dobije radno mjesto naspram onome sa 30....čemu testiranje..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

danng je napisao:

ja sam samo htio reći da iako sam bio medju prvih 82 i ostvario preko 30 bodova na testiranju nisam primljen.Ne ulazim u to kakav bi kriterij trebao biti, a što se tiče razgovora ugodno, opušteno, pitanja trivijalna...zapravo trebao sam aplicirati za sva 82 mjesta, jer tada bih morao biti negdje primljen,pošto sam unutar prvih 82...ovaj kriterij dovodi do toga da će neki sa znatno manjim brojem bodova dobiti posao, što znači da će sudovi u atraktivnijim gradovima dobiti kvalitetniji kadar-s osvrtom na broj bodova, prosjek te razgovor..nije pravedno da netko sa 20 i sitno bodova dobije radno mjesto naspram onome sa 30....čemu testiranje..

 

Kolega, nije vam kriv kriterij nego ste si krivi sami.

Pogriješili ste jer niste aplicirali na više (ili sva) mjesta. Prema tome, ne uputrebljavajte izraz pravednosti u krivom primjeru. Ministarstvo vas ne može rasporediti tamo gdje niste aplicirali. To vam je kao u GPP-u prekoračenje tužbenog zahtjeva - sud ne smije dosuditi više nego što je traženo. Jedini ste si krivac Vi sami.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako netko zna da je netko tko je dobio posao iza njega po broju bodova ili da navedeni kandidat ne potoji uopće na onoj konačnoj listi na stranicama Ministarstva, neka piše upr. tužbu. al prvo treba ishoditi rješenje da se ima na šta žaliti. stvarno je više dota namještaljki!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Floki je napisao:

Kako ne shvaćate da nije bitno što je netko iza nekoga po broju bodova, ako nisu aplicirali na jednak broj mjesta.

 

o ni ja ne kuzim isto kako oni ne kuze.:neznam:

 

dakle ako sam ja bila u prvih 45 i prijavila se za jedan veci grad, i nisam dobila posao (s maksimalnim brojem bodova na razgovoru), a kolega koji je bio na razgovoru 10 dana nakon mene dobio mjestio na sudu koji nije u mjestu toliko "atraktivnom", zar da sad krivim sustav ili sebe? pa tko mi je kriv sto se nisam prijavila za neke druge sudove kao i kolega.

:sklanjaj:

 

od pocetka govorim kako to sto je netko u prvih 50 a kamo li 84 NE ZNACI AUTOMATSKI da dobiva posao. netko moze 30-ti ne dobit posao ako se prijavio samo za zg a netko na 90 mestu prijavljen za gospic moze dobit.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

RastaLady je napisao:

bleferica je napisao:

pitanje je koji bi bili objektivni kriteriji za odabir? prije su gledali prosjek ocjena i godine studiranja + razgovor s predsjednikom suda (ili vec nekim) i nije bilo dobro...

sad je uvedeno testiranje i opet nije dobro. na razgovoru su ljudi masovno dobili 9 ili 10 bodova tako da ne mozete reci da sanse nisu bile svima jednake. a cinjenica je da je bilo jako puno prestravljenih ljudi (u mojoj grupi ih je sigurno bilo)koji se vjerojatno niti nisu bas dobro predstavili.

i kako onda odabrati? prosjek ocjena je po meni klimav kriterij jer je ovaj put dokazano da su neki od tih ljudi imali prilicno slabe testove pa im onda one niti nisu odraz nekog znanja.

ostaje samo testiranje. mozda bi tako bilo najpostenije?

jedino je dobro sto je vec drugi natjecaj aktualan i da je napokon pocelo otvaranje radnih mjesta.

 

slazem se, uvijek ce biti nekih kojim ne odgovara neki kriterij. do sada mi se cini najpravednije do sad iako se nebi kladila da nije bilo nepravilnosti. al opet bar je bio test i razgovor. a ne samo ocjene.

moram se osvrnut na zaljenje oko kriterija na razgovoru.

tko je rekao da kriteriji nisu dog unaprijed, medu komisijama? pa svih su slicno pitali, a sad kako smo se prezentirali i sto smo rekli je utjecalo na nasu ocjenu.

i ostalih sitnica je tu bilo vjerujem.

primjerice u mojoj grupi je bio decko koji je doso u svjetlo plavim trapkama majici kratkih rukava s printom kao da ide na skejtanje a ne na razgovor za posao. to je nekome glupost ili kriterij koji nije bitan, al zar zaista mislite da to nije utjecalo na ocjenu.

ili cura koja je bila pri vrhu s bodovima u grupi a sva se zbunila i nije imala trunke samouvjerenosti. i sve tako nesto..

sve su to "sitnice" koje utjecu na ocjenu. a na nama je da se prikazemo u najboljem svijetlu i da smo u toku s dogadajima u pravosudu i da imamo svoje misljenje koje mozemo dobro isprezentirati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uopće je nebitno na koliko se tko mjesta prijavio. Problem "novih postupaka kakvih prije nije bilo" je upravo famozni razgovor s komisijom koji se ocjenjuje. Već sam negdje pisala da je to poligon za zlouporabu. Jednostavno se onima s većim brojem bodova na testiranju da manje, a drugome koga se želi više i eto, ta osoba koju se želi je primljena. Kada sam o tome pisala neki su reagirali, ovo su mjesta za vježbenike. :D Da? Pa modus operandi je uvijek isti. Svi imaju te razgovore koji se ocjenjuju i sve "transparentno".

 

Taj razgovor kojim ocjenjuju motivacije i ostalo bi trebali voditi onda stručne osobe kao što su psiholozi, a ne da ljudi ovise o subjektivnom doživljaju ljudi koji nisu stručni za ocjenu osobe. Evo, čak i da nema neke osobe koju se protežira, što ako se nekome u komisiji ne sviđaju ne znam, ljudi s naočalama, frčkavom kosom ili ton glasa, dodijelit će manje bodova. Malo trivijaliziram, ali to je radi toga da dočaram nedostatak "razgovora". U komisiji su ljudi sa svojim manama, predrasudama i ostalim. Nisu to objektivni nadljudi i zato je taj "razgovor" sporan. Inače, ocjenjuju se, a traju par minutica. Pametnome dosta.

 

Pa čak i da se netko ide žaliti - baš me zanima kako bi osporio takve bodove. To je čisti subjektivni doživljaj. I koja je razlika od prije i sada, osim što se sada čovjek osjeća većom budalom jer se pripremao kao manijak, što prije kada nije bilo testova, nije morao. Barem nešto.

 

Što se tiče osoba u trapericama i majcama s printom na razgovoru - ja sam doživjela da je takav dobio posao. Toliko o kriterijima. Da je meni tako došao, dobio bi nulu kao kuća.

 

Ah...rekoh ja, pripremite se da ćete prije nego uspijete biti malo ispreskakani.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

RastaLady je napisao:

bleferica je napisao:

pitanje je koji bi bili objektivni kriteriji za odabir? prije su gledali prosjek ocjena i godine studiranja + razgovor s predsjednikom suda (ili vec nekim) i nije bilo dobro...

sad je uvedeno testiranje i opet nije dobro. na razgovoru su ljudi masovno dobili 9 ili 10 bodova tako da ne mozete reci da sanse nisu bile svima jednake. a cinjenica je da je bilo jako puno prestravljenih ljudi (u mojoj grupi ih je sigurno bilo)koji se vjerojatno niti nisu bas dobro predstavili.

i kako onda odabrati? prosjek ocjena je po meni klimav kriterij jer je ovaj put dokazano da su neki od tih ljudi imali prilicno slabe testove pa im onda one niti nisu odraz nekog znanja.

ostaje samo testiranje. mozda bi tako bilo najpostenije?

jedino je dobro sto je vec drugi natjecaj aktualan i da je napokon pocelo otvaranje radnih mjesta.

 

slazem se, uvijek ce biti nekih kojim ne odgovara neki kriterij. do sada mi se cini najpravednije do sad iako se nebi kladila da nije bilo nepravilnosti. al opet bar je bio test i razgovor. a ne samo ocjene.

moram se osvrnut na zaljenje oko kriterija na razgovoru.

tko je rekao da kriteriji nisu dog unaprijed, medu komisijama? pa svih su slicno pitali, a sad kako smo se prezentirali i sto smo rekli je utjecalo na nasu ocjenu.

i ostalih sitnica je tu bilo vjerujem.

primjerice u mojoj grupi je bio decko koji je doso u svjetlo plavim trapkama majici kratkih rukava s printom kao da ide na skejtanje a ne na razgovor za posao. to je nekome glupost ili kriterij koji nije bitan, al zar zaista mislite da to nije utjecalo na ocjenu.

ili cura koja je bila pri vrhu s bodovima u grupi a sva se zbunila i nije imala trunke samouvjerenosti. i sve tako nesto..

sve su to "sitnice" koje utjecu na ocjenu. a na nama je da se prikazemo u najboljem svijetlu i da smo u toku s dogadajima u pravosudu i da imamo svoje misljenje koje mozemo dobro isprezentirati.

 

Kako ti znaš da su kriteriji bili dogovoreni?

Činjenica je da u pravilniku ne piše jasno zašto netko treba dobiti tri ili pet ili sedam bodova na razgovoru. Smatram da se nečije komunikacijske ili društvene vještine ne mogu za 10 ili 15 minuta razgovora ustanoviti.

Prema meni ovaj natječaj nije bio fer.

Već nakon testiranja bilo je više ljudi ispred mene zbog prosjeka ocjena, a ne zbog bodova na testu, i umjesto da razgovor posluži da konačna rang lista bude u skladu sa ZNANJEM i SPOSOBNOSTIMA pokazanim na testu, to nije bio slučaj nego su posao umjesto mene dobili kolege koji manje znaju od mene zahvaljujući bodovima na razgovoru.

Glupo mi je da netko zbog svog odijevanja ili neke druge sitnice ne dobije posao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nika_no1 je napisao:

Uopće je nebitno na koliko se tko mjesta prijavio. Problem "novih postupaka kakvih prije nije bilo" je upravo famozni razgovor s komisijom koji se ocjenjuje. Već sam negdje pisala da je to poligon za zlouporabu. Jednostavno se onima s većim brojem bodova na testiranju da manje, a drugome koga se želi više i eto, ta osoba koju se želi je primljena. Kada sam o tome pisala neki su reagirali, ovo su mjesta za vježbenike. :D Da? Pa modus operandi je uvijek isti. Svi imaju te razgovore koji se ocjenjuju i sve "transparentno".

 

Taj razgovor kojim ocjenjuju motivacije i ostalo bi trebali voditi onda stručne osobe kao što su psiholozi, a ne da ljudi ovise o subjektivnom doživljaju ljudi koji nisu stručni za ocjenu osobe. Evo, čak i da nema neke osobe koju se protežira, što ako se nekome u komisiji ne sviđaju ne znam, ljudi s naočalama, frčkavom kosom ili ton glasa, dodijelit će manje bodova. Malo trivijaliziram, ali to je radi toga da dočaram nedostatak "razgovora". U komisiji su ljudi sa svojim manama, predrasudama i ostalim. Nisu to objektivni nadljudi i zato je taj "razgovor" sporan. Inače, ocjenjuju se, a traju par minutica. Pametnome dosta.

 

Pa čak i da se netko ide žaliti - baš me zanima kako bi osporio takve bodove. To je čisti subjektivni doživljaj. I koja je razlika od prije i sada, osim što se sada čovjek osjeća većom budalom jer se pripremao kao manijak, što prije kada nije bilo testova, nije morao. Barem nešto.

 

Što se tiče osoba u trapericama i majcama s printom na razgovoru - ja sam doživjela da je takav dobio posao. Toliko o kriterijima. Da je meni tako došao, dobio bi nulu kao kuća.

 

Ah...rekoh ja, pripremite se da ćete prije nego uspijete biti malo ispreskakani.

 

Potpis u potpunosti, osim dijela koji se tiče traperica

Kad sam bio na testiranju i razgovoru za županiju uopće me nisu ništa u vezi posla pa sam dobio 9 bodova, a ovdje ni približno toliko. Tamo su dobili posao oni koji su najbolje riješili test što ovdje nije slučaj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa i bili su psiholozi na razgovoru, u svakoj komisiji jedan. To mi se čini daleko bolje nego razgovori za državnu službu, agencije, zavode, gdje se ne zna tko pije, a tko plaća..

I ne traje svima razgovor par minuta, moj je trajao puno duže, a za to sam sama zaslužna jer sam samoinicijativno neke teme pokretala i prezentirala komisiji svoja razmišljanja.

 

Rasta Lady, izgleda da smo bile isti dana razgovoru jer sam ja svima poslije komentirala tipa u trapkama i bezveznoj majci, stvarno je iskakao. Sve se gleda na razgovorima za posao, naravno da se tu radi o osobnom dojmu, ali mislim da bi se nas 99,99% složilo da bi odmah otpisali nekoga tko mu dođe na razgovor za sud tako obučen.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

danng je napisao:

ja sam samo htio reći da iako sam bio medju prvih 82 i ostvario preko 30 bodova na testiranju nisam primljen.Ne ulazim u to kakav bi kriterij trebao biti, a što se tiče razgovora ugodno, opušteno, pitanja trivijalna...zapravo trebao sam aplicirati za sva 82 mjesta, jer tada bih morao biti negdje primljen,pošto sam unutar prvih 82...ovaj kriterij dovodi do toga da će neki sa znatno manjim brojem bodova dobiti posao, što znači da će sudovi u atraktivnijim gradovima dobiti kvalitetniji kadar-s osvrtom na broj bodova, prosjek te razgovor..nije pravedno da netko sa 20 i sitno bodova dobije radno mjesto naspram onome sa 30....čemu testiranje..

 

Dangg pozdrav.

Mislim da znam tko si, jer mislim da smo se skupa vraćali nakon razgovora.

Sretno na ovom natječaju iz listopada za koji se nadam da si se javio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Chewbacca je napisao:

Potpis u potpunosti, osim dijela koji se tiče traperica

Kad sam bio na testiranju i razgovoru za županiju uopće me nisu ništa u vezi posla pa sam dobio 9 bodova, a ovdje ni približno toliko. Tamo su dobili posao oni koji su najbolje riješili test što ovdje nije slučaj.

 

 

Da...naglasak bi trebao biti na pokazanom znanju i sposobnostima, ali kod nas to nije. Nigdje, ne samo u pravosuđu. Zato i jesmo tu gdje jesmo. Što si pametniji to te smatraju većim problemom. Iskustva su mi bila katastrofalna, svakakve trikove sam vidjela, ali na kraju sam uspjela. I što sada? Da se sada pretvaram da se to ne događa? Ne želim! Želim biti okružena sposobnim ljudima, a ne glumcima koji se "lijepo prezentiraju" ili imaju nekoga, a ispod celofana praznina. Što će mi nečija prezentacija kada treba odraditi posao - hej, pa nismo na talent show-u. A ovi drugi, hoće li pozvati svoju preporuku da im napiše presudu? Toga je već previše, zaista previše. Dogodi se da doista posao dobije sposobna osoba, ali to je još uvijek prerijetko.

 

Te famozne "razgovore koji se ocjenjuju" trebaju ili ukinuti ili prestati ocjenjivati ili ocjenjivati ali da se osobnost, motivacija, prezentacija što god, ocjenjuje i procjenjuje od strane za to osposobljenih osoba. Psihologa kao što to rade najbolje firme u realnom sektoru putem testova osobnosti i ostalog. Tako može. Ovako, naravno da ispada nekorektno i ne ulijeva povjerenje u transparentnost postupka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nika_no1 je napisao:

U biti ne da ne ulijeva povjerenje u transparentnost nego, o toj transparentnosti na ovakav način uopće nema govora. 0 bodova za takav postupak, a stalno se netko žali na zaostatke i ostalo. Nije niti čudo. Selekcija ima teški "bug".

 

 

 

odmah cu napisati da naravno da ovdje postji prostor za dodjeljivanje bodova nekome "preko veze" ali do sada su zaposljavani ljudi sao na temelju ocjena i roka zavrsetka faxa. dakle ovo je prva generacija ozabranih na ovaj nacin a po vama su vec nesposobni,

drugo, psiholog je bio u komisiji, a ne znam kako bi na smogla procjeniti neki tim koji nisu to sto su bili ovi ljudi u komisiji. to sto netko na pitanje sto mislite o stanju u pravosudu, ne zna sto odg ili odgovori jednom recenicom a netko iznese cjelovito razmisljanje i navede za sto smatra da su problemi (vi im se eto mozete pozaliti na nacin razgovora drugi put:) je to sto cini razliku. a psiholozi ocjenjuju sasvim drugi aspekt licnosti od ovog koji procjenjuju suci drz.odvj., oni procjenjuju strucnu stranu. ako su mi komentirali da sam od svih koji su bili taj dan na razgovoru tocno odg na oderedeno pitanje sto znaci da pratim izmjene, znaci da su oni i pogledali pismeni i upuceni su kako sam ga rjesila.

zamjerka ide na to sto mozda su neki imali trivijalna pitanja pa eto niti su se mogli pokazat u pozitivnijem ali ni negativnijem smislu, mozda su bas zato dobili vise bodova a da si ih malo isao propitati o nekim vaznijim temama bi zinuli.

 

a ovo prozivanje bez dokaza me uopce ne zanima, to me podsjeca ne one ljude koji su nakon ispita govorili "sve sam znao a ona me je rusila" a ostali koji su bili prisutni na to ispitivanju bi se samo nasmijali na to.

 

ako ste uvidjeli nepravilnost napisite je imenom i prezimenom , ne morate svoje pa onda da proucimo, mozda se jave ljudi koji su za doticno mjesto imali vise bodova, manje il sl.

 

al nemojte od jada pisati samo zato sto je netko se natjecao za neko selo pa dobio posao a vi ne jer ste htjeli u metropolu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

fischkal25 je napisao:

ja nisam dobio rješenje, nazvao ih i kažu mi da prijavu nisu ni razmatrali jer nije u roku, a sigurno sam poslao, ali običnom poštom, ne preporučenom, i to sedmog dana od dana objave u NN, ne znam što sada činiti?!

 

hmm.. bez povratnice???

 

edit: pa onda nisi bio na testiranju ni razgovoru. ?!

ili si slao vise njih postom pa sad za to jedno mjesto nisi dobio?

ja takve stavri ne slajem bez povratnice bas za takav slucaj da imam dokaz.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

RastaLady je napisao:

fischkal25 je napisao:

ja nisam dobio rješenje, nazvao ih i kažu mi da prijavu nisu ni razmatrali jer nije u roku, a sigurno sam poslao, ali običnom poštom, ne preporučenom, i to sedmog dana od dana objave u NN, ne znam što sada činiti?!

 

hmm.. bez povratnice???[/qu

nisam slao preporučeno, pa nemam nikakav dokaz o slanju, samo predao na šalteru, markicom ,običnom poštom, i kažu u ministarstvu da su oni zaprimili poslije osmog dana od objave i nisu razmatrali....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Drage kolegice i dragi kolege!

Inače nemam običaj sudjelovati u takvim polemikama i raspravama,jer znam da s time nikad "na zelenu granu",odnosno,uvijek će netko ostati nezadovoljan. Ja sam jedna od sretnica koja je dobila posao na ovom natječaju! Presretna sam,jer sam posao dobila bez apsolutne ikakvog v.i.p.-a ("veza i poznanstava"). Imam prosjek 3,7...na testu nisam briljirala,ali sam ga napisala relativno dobro i na razgovoru sam dobila maksimalnih 10 bodova..Zašto sam dobila 10 bodova!? Ne znam...očito se komisiji svidjelo ono što sam rekla i način na koji sam se prezentirala. Aplicirala sam za 4 grada i to sva pravosudna tijela u tim gradovima...Na kraju, dobila sam upravo sud u svom rodnom gradu,koji sam i priželjkivala..Zašto? Zato jer sam od prijavljenih kandidata za to mjesto jednostavno imala više bodova..Mislim da je zakon u vezi toga jasan.

Žao mi je što nismo svi uspjeli dobiti posao i što ima ovoliko nezadovoljnih ovim natječajem...Mislim da ne postoji idealan način na koji bi se natječaj trebao provesti i onaj koji bi bio apsolutno pravedan prema svima. Uvijek će netko ostati kratkih rukava i nezadovoljan na kraju.Zašto se ne bi gledale ocjene?? Zašto se ne bi nagradile osobe koje možda imaju prosjek veći od 4,5?? Mislite da je lako dobiti izvrstan na ispitu? Nije...

Ja sam dobivala i dvojke i petice..znam da sam krvavom mukom zaradila i jednu i drugu ocjenu..S druge strane,zašto se ne bi gledao test i nečije znanje?? Naravno da bi trebalo biti najvažnije..Ali,nije ni jedan test od 40 pitanja mjerilo nečijeg znanja i sposobnosti...

Ja osobno smatram da ovaj način zapošljavanja nije super ni idealan,ali je bolji od prijašnjeg...

Ne želim pričati o apsolutno nikakvom namještanju,jer ja za to ne znam..Ja znam kako sam ja dobila posao..A,to je bez apsolutne ikakve veze i namještanja.I moja savjest će uvijek biti mirna.

Žao mi je zbog kolegica i kolega koji nisu dobili posao..Znam kako je biti nezaposlen..Been there done that!

Ali,iskreno,nije mi žao onih koji sad omalovažaju nas koji smo dobili taj posao i kvare nam ovu sreću!

Možda to radite zato jer osjećate ovo nedobivanje posla vašim neuspjehom,ali budimo iskreni...Nezaposlenost visokoobrazovane osobe nije neuspjeh te osobe nego ove naše "krasne" države!

I samo bih napomenula da,ukoliko netko smatra da mu je ovim natječajem povrijeđeno neko njegovo pravo,nek poduzme sve što može da se to ispravi..Nek se izbori za svoje pravo..I ja bih to učinila..

Svima koji su isto na pošten način dobili posao,čestitam od srca!!! Uživajte i ne dajte da vam nezadovoljnici kvare vašu zasluženu sreću! :-)))

Onima koji će izaći na sljedeći natječaj,želim svu sreću i pamet! :-))) I ne zaboravite da smo svi na istoj strani i da bi trebali jedni drugima pomagati i biti solidarni i veseliti se kad se bilo tko od nas uspije zaposliti..To bi vam trebalo dati nadu da ćete i vi jednom biti taj sretnik!

Lijep pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da se i ja uključim, posao sam dobila i to bez ikakvih veza i vezica a čekam ga već godinu dana, nisam bila u prvih 82 ljudi a tko je kriv ljudima šta nisu aplicirali na više gradova, masa ljudi je prijavila samo Zg i sada se žale, u mom slučaju je sve bilo regularno a vjerujem da je tako i sa ostalima, i koliko ja znam nema mogućnosti žalbe a sa ovim upravnim sporom teško da se nešto može postić, ja danas zvala svog sud i oni kažu da počinjemo s radom uskoro samo da srede papirnati dio, svima onima koji nisu dobili više sreće na sljedećem natječaju

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

fischkal25 je napisao:

da, na više mjesta sam slao, neke slao preporučeno, a neka običnom poštom, sve u isto vrijeme poslao, i ovo mi nisu uvažili

 

Pravilo je da ako šalješ poštom preporučeno da se dan predaje u pošti smatra danom predaje u ministarstvo (ili bilo koje drugo tijelo), a ako šalješ običnom poštom, onda se gleda dan kada je prijava uistinu i stigla u ministarstvo. Očito su one prijave koje si poslao običnom poštom stigle nakon zadnjeg dana prijave,pa zato nisu razmatrali. Tako da se na to ne možeš žaliti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne želim ljude koji su zaista svojim trudom dobili posao niti uvrijediti niti napasti, takvima čestitam od srca!

druga stvar - međutim, među onima koji su dobili posao, vjerojatno ima i onih koji to i nisu baš zaslužili svojim trudom. u svakom žitu ima kukolja, ne zaboravite. i moćnih mama i tata, kumova i barba!

tko to i na koji način može provjeriti da pjedinci nisu imali pitanja unaprijed, pa su shodno tome i super riješili test?

nadalje, slažem se s onim tko je napisao, koji su to kriteriji po kojima tebe komisija može ispravno procijeniti na osnovu 3. minutnog razgovora?

postoje ljudi koji imaju veliku tremu u takvim situacijama, pa su možda krenuli na put u 6 ujutro, pa su iscrpljeni i nervozni i umorni došli na taj isti razgovor, nisu se pokazali u najboljem svjetlu?

mislim, puno je tu parametara i faktora i ja stvarno ne vidim kako subjektivni dojam neke komisije može biti vjerodostojan, no dobro...

samo još jedna sitnica, 2 ili 3 boda je činilo bitnu i odlučujuću razliku, tako da je po meni baš taj subjektivni dojam eto, slučajno, od velike važnosti.

i da, smatram da je ovaj natječaj kao i oni prije njega, kao i svaki ili većina u ovoj jadnoj nam državi napravljen i sproveden na temelju pravila i propisa koji ne samo da omogućuju manipulacije već ih savršeno umataju i prodaju pod parolom " transparentnosti " i" korektnosti "! a sad odoh sanjati neki drugi i bolji svijet, gdje se rad, znoj i trud istinski cijene! laka vam noć!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vidim da piše puno ljudi koji su bili unutar 82 mjesta a posao nisu dobili. I razumijem nezadovoljstvo, al mislim da stvarno u nekim stvarima pretjerujete.

 

Prvo, dok god razgovore vode ljudi, uvijek će biti subjektivni. Razgovor je velikim dijelom subjektivan dojam, sviđalo se to nama ili ne. Ja sam nakon razgovora ostala sam na istom mjestu po broju bodova kao i prije razgovora, iako sam dobila dosta bodova na razgovoru, nije me to pomaknulo na rang listi.

 

Bila sam unutar prvih 15 ljudi na konačnoj listi a aplicirala sam za, sveukupno, 19 radnih mjesta. Dobila sam posao, nakon godinu i pol dana nezaposlenosti. I bude mi žao kad sad čitam postove po kojima ispada da su posao dobili nesposobnjakovići koji ga nisu zaslužili (jer tako ispada iz tona nekih postova). A znam da sam, sa prosjekom 3.8 i više od 30 bodova na pismenom, taj posao itekako zaslužila.

 

Isto kao što znam da ima još ljudi sa velikim brojem bodova koji posao nisu dobili. Ali to ne znači da smo mi koji smo posao dobili nesposobni i ovakvi i onakvi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mnogo kolega je nezadovoljno, ali treba imati na umu da ne postoji sustav koji je savršen i kojim se svima može udovoljiti.

Ja sam se prijavila na 10 mjesta i dobila posao u gradu koji je udaljen od mog rodnog grada 50km.

Moje rješenje je donjeto 29.listopada i nakon toga sam,pretpostavljam, brisana sa svih ostalih lista za pravosudna tijela na kojima sam bila prijavljena.

O prijemu vježbenika za moj rodni grad je odlučivano 10. studenog i posao su dobili kolega koji imaju 2 odnosno 3 boda manje od mene.

I što sada, ja ću svaki dan putovati 100km na posao, a na sudu koji je meni udaljen 10 minuta hoda raditi će kolege koji imaju lošije rezultate pod mene.

I ne žalim se, bila sam spremna na takav razvoj događaja i sretna sam što sam uopće dobila posao nakon godinu dana nezaposlenosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mari15 je napisao:

 

...Moje rješenje je donjeto 29.listopada i nakon toga sam,pretpostavljam, brisana sa svih ostalih lista za pravosudna tijela na kojima sam bila prijavljena.

O prijemu vježbenika za moj rodni grad je odlučivano 10. studenog i posao su dobili kolega koji imaju 2 odnosno 3 boda manje od mene...

 

mislim da po tom pitanju nisi u pravu...

jer bez obzira na dan kad je samo rješenje doneseno (zbog velikog broja rješenja nisu mogla biti natiskana isti dan) koliko mi se čini u obrazloženju ti piše da su za imenovanje svi predlagani na sjednici Povjerenstva 25.10.2010...dakle prvo su svi raspoređeni i predloženi 25.10., a zatim su se pisala rješenja čiji datum u tom slučaju onda nije presudan...

 

za mjesta na kojima sam konkurirao mnogo je slučajeva da su dobili posao ljudi 65-90-130 km udaljeni (u jednom smjeru)...

isto tako znam i za slučajeve ZG-SK ili pa RI-DU...

 

možda je u jednom dijelu to ciljano "razbacivanje" po državi da se koliko toliko spriječe osobna poznanstva i potencijalan (mutni) utjecaj na slučajeve poznatih osoba iz svog okruženja...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

posao je dobila "kolegica" koja je natječaj završila iza 120-og mjesta i u gradu u koji sam se i ja javila a nešto mjesta sam ispred nje! nemože me nitko uvjerit da tu sve štima. netko bi trebao srušit natječaj pa ajmo sve ispočetka dok nebude sve čisto! al treba se zezat sa sporom! zato i nema mogućnosti žalbe!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

na koji nacin mislis srusit natjecaj? i kada bi to po tvom misljenju sve bilo cisto? ja stvarno ne znam jer bi bas uvijek netko bio nezadovoljan i uvijek bi na natjecaj bio/bila prijavljen/a "neciji/a" sin/kcer ili slicno i netko bi sumnjao u ispravnost ( a takvi ljudi se valjda nikada ne bi niti smjeli zaposliti jer bi ih netko prozvao da su upali preko veze, bez obzira na njihove sposobnosti, ocjene, prosjeke, znanje ili stogod)

pa mi recite koji je to nacin da svi budu zadovoljni?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

free_soul je napisao:

 

 

za mjesta na kojima sam konkurirao mnogo je slučajeva da su dobili posao ljudi 65-90-130 km udaljeni (u jednom smjeru)...

isto tako znam i za slučajeve ZG-SK ili pa RI-DU...

 

možda je u jednom dijelu to ciljano "razbacivanje" po državi da se koliko toliko spriječe osobna poznanstva i potencijalan (mutni) utjecaj na slučajeve poznatih osoba iz svog okruženja...

 

provjereno znam da su u Rijeci posao dobili svi iz rijeke i okolice. :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

riTalica je napisao:

Vidim da piše puno ljudi koji su bili unutar 82 mjesta a posao nisu dobili. I razumijem nezadovoljstvo, al mislim da stvarno u nekim stvarima pretjerujete.

 

Prvo, dok god razgovore vode ljudi, uvijek će biti subjektivni. Razgovor je velikim dijelom subjektivan dojam, sviđalo se to nama ili ne. Ja sam nakon razgovora ostala sam na istom mjestu po broju bodova kao i prije razgovora, iako sam dobila dosta bodova na razgovoru, nije me to pomaknulo na rang listi.

 

Bila sam unutar prvih 15 ljudi na konačnoj listi a aplicirala sam za, sveukupno, 19 radnih mjesta. Dobila sam posao, nakon godinu i pol dana nezaposlenosti. I bude mi žao kad sad čitam postove po kojima ispada da su posao dobili nesposobnjakovići koji ga nisu zaslužili (jer tako ispada iz tona nekih postova). A znam da sam, sa prosjekom 3.8 i više od 30 bodova na pismenom, taj posao itekako zaslužila.

 

Isto kao što znam da ima još ljudi sa velikim brojem bodova koji posao nisu dobili. Ali to ne znači da smo mi koji smo posao dobili nesposobni i ovakvi i onakvi.

 

Vidio sam da u rješenjima koje sam dobio da su posao dobili oni koji su imali manji prosjek i broj bodova na testu od mene, no koji su u konačnici bili ispred mene zbog većeg broja bodova na razgovoru, što definitivno nije pošteno.

Samo se nadam da mi se to neće dogoditi na listopadskom natječaju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

i ja sam dobio posao, bez ikakvih veza i guranja, iako sam sumnjao u poštenje i bojao se kako će se sve završiti i da neću izvisiti...bojao sam se razgovora, videći tu jedinu mogućnost za malverzacije, da će se nekima namjerno spuštati bodovi, a drugima podizati no pokazalo se da nisam bio u pravu...zašto to mislim? zato što je velika većina dobila 5 ili više bodova, čini mi se samo 3 osobe manje od 5 (4,4,3) od nas 233 na razgovoru, i siguran sam da postoji dobar razlog zašto su dobile tako mali broj bodova...dakle, ako ste bili dobri na testu, nije vas se baš moglo lako prestići na razgovoru, pogotovo netko tko je 4-5 bodova ispod vas, jer smo dobili podjednake bodove (6-10)na razgovoru...jeste li bili na kojem razgovoru ili se pripremali i čitali o razgovorima, pogotovo u našoj struci? svaki detalj je bitan, ne možete si priuštiti, ako vam je stalo do posla, da dođete nepripremljeni...to naravno obuhvaća i odjeću, urednost, način govora, držanja tijela, sjedenja, davanja odgovora na postavljena pitanja, samopouzdanja, a to prosuđuje psiholog koji je bio u svakoj komisiji...možda je to nekome glupo, no bolje je da se što prije sučite s time...ja sam nezaposlen godinu i pol dana, faks sam završio u roku za manje od 6 god. s prosječnim ocjenama (3,4)...no, nisam se uspio nigdje zaposliti do sada, za to vrijeme sam tražio posao i prošao 10-ak razgovora po odvjetničkim uredima i u svakome razgovoru sam nešto novo naučio što mi je kasnije koristilo...pripremitie se uvijek za razgovor, imate o tome dosta na net-u, barem da znate da ste dali sve od sebe, a i vidjet ćete rezultate truda sigurno

 

ono što mi se ne sviđa na ovom natječaju je razmještaj kandidata po gradovima...i tu se iz rješenja da svašta iščitati...npr. Zagreb su dobili neki kandidati koji po bodovima nisu u vrhu, ali im je razmješten drugih kandidata "oslobođen prostor"? pr. vidim u rješenju da jedan kandidat koji je za Zg za svoje mjesto 27. po redu pa ga je dobio...možda zato što ima prebivalište u Zagrebu, no taj kriterij mi nije pravedan kao presuđujući...znam da smo na razgovoru svi rekli svoje želje ali...

 

naravno da je preriskatno bilo javiti se samo za veće gradove, jer je velika konkurencija, pa se onda ne bi bunio da ne dobijem, ali da sam se javio samo za neke manje gradove i da nisam dobio posao, a da vidim da je netko s manje bodova od mene dobio, onda bi svakako bio jako ljut i razočaran te bi pokušao istjerati pravdu...i to je po meni jedini slučaj kad se isplati žaliti...npr. da sam se javio samo za os i vu, i netko dobio u vu posao s manje bodova od mene onda ne bi imao mira i pokušao bi sve što je moguće da se izborim za sebe...ove gradove navodim samo za potrebe primjer, da bude jasnije što želim reći

 

pitanje za zeru mislim...što to znači da uskoro počinje s radom, moguće prije Nove godine? nisam se tomu nadao...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam sad zvala Drž.odvj. u Zg. Kaže tajnica da su tek jučer zaprimili popis ljudi koji su im dodijeljeni, te da ne zna kad će rješenje o rasporedu biti gotovo. tako da ak mislite zvati, možda bolje još malo pričekati dok nam budu imali kaj reći.

 

Netko je napisao da su mu rekli da će početak rada biti uskoro. Mislim, u svakom slučaju neće biti prije nego prođe rok za pokretanje upravnog spora. A dotava svim prijavljenim kandidatima još nije obavljena, tako da rok još nije počeo ni teći. Ne vjerujem da ćemo početi prije prvog mjeseca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mari15 je napisao:

Mnogo kolega je nezadovoljno, ali treba imati na umu da ne postoji sustav koji je savršen i kojim se svima može udovoljiti.

Ja sam se prijavila na 10 mjesta i dobila posao u gradu koji je udaljen od mog rodnog grada 50km.

Moje rješenje je donjeto 29.listopada i nakon toga sam,pretpostavljam, brisana sa svih ostalih lista za pravosudna tijela na kojima sam bila prijavljena.

O prijemu vježbenika za moj rodni grad je odlučivano 10. studenog i posao su dobili kolega koji imaju 2 odnosno 3 boda manje od mene.

I što sada, ja ću svaki dan putovati 100km na posao, a na sudu koji je meni udaljen 10 minuta hoda raditi će kolege koji imaju lošije rezultate pod mene.

I ne žalim se, bila sam spremna na takav razvoj događaja i sretna sam što sam uopće dobila posao nakon godinu dana nezaposlenosti.

Ne znam koliko je velik taj sud gdje ste dobili,ali u svakom slučaju u većim sudovima su veće mogućnosti,mislim da ćete kasnije-dugoročno biti zadovoljniji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja11 je napisao:

ma trebalo bi sve bit transparentno. tko je tko i kolko je bodova dobio na testiranju i na razgovoru!

 

u rješenjima piše ime i prezime, broj bodova po ocjenama, testiranju i razgovoru.

 

možda bi bilo bolje da izbace razgovor iz procesa odabira. pa bi onda bili skroz objektivni kriteriji - ocjene i test.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima!

 

Već dugo pratim diskusije vezane uz natječaj i naprosto moram nešto prokomentirati!

Većina govori o razgovoru kao neobjektivnom kriteriju zbog kojeg mnogi nisu dobili posao. A većina je upravo dobila visoke ocjene na razgovoru, a ja sam (i dalje ne znam zašto) u grupi prenisko ocijenjenih...No posao sam dobila...bez ikakve veze... No svjedno smatram da razgovor kao kriterij treba ukinuti upravo zbog njegove površnosti...

Druga stvar koju neprestano ponavljaju, a kriva je-nije bitno koji si po redu na ukupnoj listi već na listi za pojedinačni sud za koji si se prijavio. Ako se za neki sud nisi prijavio ne možeš mjesto na njemu ni dobiti pa da si i prvi na listi..

Zašto se ti sposobni i pametni s visokim brojem bodova koji su sad uskraćeni nisu prijavili kao mnogi od nas za sva ponuđena mjesta? Pa svi smo imali iste mogućnosti prijave...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da bi do kraja sve bilo transparentno (jer u rješenjima je navedeno ime, prezime, broj ostavrenih bodova) trebalo je još eventualno staviti popis kandidata prijavljenih za navedeno radno mjesto. Tada bismo imenom i prezimenom znali tko se sve kandidirao za određeno radno mjesto i da li je primljen na neka od ostalih radnih mjesta.

 

Osobno mislim da sam dobila prenisku ocjenu na usmenom, ali bod više-manje teško da bi mi pomogao, no isto tako sam svjesna da svaki bod može "igrati o glavi".

 

Pokušati ću izvući najbolje iz ovog iskustva. Ako ništa drugo, bar sam (nadam se) malo spremnija za slijedeće testiranje :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

neka mi netko kaže da ovo nije namještaljka, imao sam 71 bod, prijavio se za osijek i vukovar, za vukovar mi nisu razmatrali prijavu, ajde dobro,nema veze, ali svi koji su prijavili osijek, prijavili su i vukovar, da bi u vukovaru primali ljude sa manje bodova od mene(69 i 70), a neke sa više bodova(75) iz vukovarsko-srijemske županije prebacivali u osijek, nije mi jasno zašto mene sa više bodova nisu stavili u osijek(Rodni grad), a one iz vuko.-srije. županije u vukovar, očito je da su se neka mjesta u vukovaru čuvala za ljude sa manjim brojem bodova od mene pa su prebacivali ljude sa vukovarskog područja u osijek, kako bi bilo prostora za njih....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

fischkal25 je napisao:

neka mi netko kaže da ovo nije namještaljka, imao sam 71 bod, prijavio se za osijek i vukovar, za vukovar mi nisu razmatrali prijavu, ajde dobro,nema veze, ali svi koji su prijavili osijek, prijavili su i vukovar, da bi u vukovaru primali ljude sa manje bodova od mene(69 i 70), a neke sa više bodova(75) iz vukovarsko-srijemske županije prebacivali u osijek, nije mi jasno zašto mene sa više bodova nisu stavili u osijek(Rodni grad), a one iz vuko.-srije. županije u vukovar, očito je da su se neka mjesta u vukovaru čuvala za ljude sa manjim brojem bodova od mene pa su prebacivali ljude sa vukovarskog područja u osijek, kako bi bilo prostora za njih....

 

I meni je isto sumnjivo to s Vukovarom.

Naime nakon testiranja ja sam bio 3-4 boda ispred dviju kolegica koje su se također javile za Vukovar, međutim one su dobile maksimalan broj bodova na razgovoru dok sam ja dobio onoliko koliko sam dobio bodova na razgovoru i na kraju ostao iza njih i ostao kratkih rukava.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svi koji smatraju da su oštećeni imaju šanse svoja prava ostvariti upravnim sporom.

Zašto nema žalbe? Zato što bi se žalio i tko treba i tko ne treba jer uvijek netko dobiva, a netko gubi. Smatram da je upravni spor idealan jer će zbog nešto kompiciranijeg postupka to pravo iskoristiti samo onaj tko doista smatra da je oštećen i da može uspijeti. Ako imate dokaza da ste oštećeni sigurna sam da ćete uspjeti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Samo da se osvrnem na konstataciju da je trebalo aplicirati na sva mjesta...osnovni razlog zbog čega ja to nisam učinio je mizerija od plaće sudskog/do vjezbenika..iznos od 3800 je dovoljan za život od 1.do 1. i u mom rodnom gradu, gdje ne bi morao plaćati stanarinu...sto bih ja imao da odem negdje i platim stanarinu od 200 eura..sve to lijepo zvuči ali realan život je nešto drugo...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Slažem se da je vježbenička plaća mizerna i nedostatna za život, ali svi koji su aplicirali za posao van svog grada bili su svjesni te činjenice.Ja sam dobila posao dalekooo od svog grada, i kad sam se prijavila za udaljenije gradove pihvatila sam i rizike i težinu koju to nosi. Kad imaš jasan cilj, ima i načina. Nije lako, ali smatram da se isplati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ljudi evo moje iskustvo

 

prvo-dobila sam posao, ne mogu vjerovat ali jesam, bez veza itd, ali, moram selit na drugi kraj države i stvarno ne znam kako cu prezivit sa 3,800 ali mislim da se ovakva prilika pruža jednom u životu....

 

drugo-možda sam malo plava ali nije mi uopce dokraja jasno prema kojem kriteriju su odredili tko ide u koji grad ako pouzdano znam da su kolegice koje su dobile posao u os, vuk, zg prijavile isto vise mjesta kao i ja, a razlika medu nama je u jednom ili dva boda, medutim moje rješenje je doneseno ranije a njihovo kasnije i one ostaju kod kuce a ja ne, a pise kandidati sa vecim brojem bodova su rasporedeni-pa mogli su to onda isto tako drugacije rasporediti....

 

ne zelim stavljat soli na ranu onima koji nisu prosli ali ipak mislim da tu ima dosta nelogicnosti...

 

u ministarstvu su mi rekli da početak rada nece biti tako skoro, dok prodju svi rokovi, pa dok oni posalju rjesenju tijelu kojem smo rasporedeni, pa dok celnik tog tijela donese rjesenje o pocetku rada...a budimo realni, nikom u drazvnoj sluzbi se tako nesto ne radi pred blagdane, zar ne?

 

sad mi je cak zao sto nisam poslala na jos vise mjesta, tako da savjet svima za ubuduce: prijavljujte se za vise gradova jer mislim da je to jedini nacin da nakon cijele tortute

dobijete posao.

 

zelim puno srece svima!!! i sebi :)

 

:-):-):-):-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pazite sada ovo, kandidati primljeni u Vukovaru sa 69 i 70 bodova prijavljuju se u Vukovaru i Osijeku, kandidati primljeni u Osijeku (imaju 75 i više bodova), prijavili su se i za Vukovar, a ja sam prijavljen samo za Osijek i imam 71 bod. Pravednim rasporedom mene je trebalo rasporediti u Osijek, a jednog od kandidata primljenog u Osijeku rasporediti u Vukovar kako ne bi bili primljeni lošiji kandidati u Vukovaru koji imaju 69 i 70 bodova.

 

Ovaj natječaj rušim na Ustavnom sudu!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

angel22 je napisao:

 

...medutim moje rješenje je doneseno ranije a njihovo kasnije...

 

ponavljam još jednom napisano par postova iznad...

 

bez obzira na dan kad je samo rješenje doneseno (zbog velikog broja rješenja nisu mogla biti natiskana isti dan) koliko mi se čini u obrazloženju ti piše da su za imenovanje svi predlagani na sjednici Povjerenstva 25.10.2010...dakle prvo su svi raspoređeni i predloženi 25.10., a zatim su se pisala rješenja čiji datum u tom slučaju onda nije presudan...

 

čitajte pozornije pravne akte...

 

fischkal25 je napisao:

 

Ovaj natječaj rušim na Ustavnom sudu!

 

a na temelju čega?!

 

jesu li u OS dobili posao kandidati sa više bodova od tebe?

JESU

 

jesi li se ti prijavio za VU?

NISI

 

dakle, uopće nije bitno tko je i sa koliko bodova raspoređen u VU, RI, DU, Pazin ili koji god grad u HR...JER SE TI ZA TAMO NISI PRIJAVIO !!!

 

i koji ti je onda pravni temelj za USTAVNU tužbu?!

 

easy...

nemoj kriviti sve oko sebe za ono što si ti sam pogriješio...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Slažem se s free_soul-om!!!! Jesi li ti svjestan uopće što pišeš, razmisli malo o tome što si napisao fischal! Nitko ti nije kriv što nisi imao dovoljno bodova za Os i što ti prijava za Vu nije očito bila uredna pa ju nisu razmatrali! I većina ostalih koji se bune nemaju uopće osnova već su ljuti i razočarani pa pišu svašta i razmišljaju u svakakvim kombinacijama. Ja nisam dobila posao, ali tko mi je kriv nisam imala dovoljno bodova, prijavila sam se samo za Vu i Os i što je tu je. Više sreće drugi put! A ovo mi izgleda, nakon dugo vremena, najkorektniji natječaj na kojem sam bila!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Luna10 je napisao:

Slažem se s free_soul-om!!!! Jesi li ti svjestan uopće što pišeš, razmisli malo o tome što si napisao fischal! Nitko ti nije kriv što nisi imao dovoljno bodova za Os i što ti prijava za Vu nije očito bila uredna pa ju nisu razmatrali! I većina ostalih koji se bune nemaju uopće osnova već su ljuti i razočarani pa pišu svašta i razmišljaju u svakakvim kombinacijama. Ja nisam dobila posao, ali tko mi je kriv nisam imala dovoljno bodova, prijavila sam se samo za Vu i Os i što je tu je. Više sreće drugi put! A ovo mi izgleda, nakon dugo vremena, najkorektniji natječaj na kojem sam bila!

 

Vas dvoje uopće niste shvatili šta je rekao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Chewbacca je napisao:

 

Vas dvoje uopće niste shvatili šta je rekao.

 

jesmo,jesmo...

 

prema njegovom razmišljanju cijela HR se morala podesiti tako da on dobije posao za JEDINI sud za koji se prijavio...

ove koji mu sa previše bodova smetaju u OS poslati u VU...one iz VU onda proslijediti u SB...iz SB u PŽ...PŽ u SK...i tak dalje...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Cilj ovog natječaja je da ljudi sa najviše bodova dobiju posao, i to nije sporno među nama, vjerujem. Ne razumijem zašto je kandidat sa 75 bodova iz Vukovarsko-srijemske županije stavljen u Osijek, ako se prijavio i za Vukovar, ja znam zašto, da bi otvorio mjesto onome sa 69 i 70 bodova koji se isto tako prijavio i za Vukovar i Osijek, i u Osijeku su meni bili direktna konkurencija, a ja bolji od njih. Taj sa 75 bodova trebao je biti primljen u Vukovaru, na taj način ne bi bila primljena osoba sa 69 bodova u Vukovaru, a ostalo bi upražnjeno mjesto za mene, kao prvog slijedećg na listi.

Čisti oblik korupcije dragi moji kolege, i zato će o ovome biti obaviještene sve pravosudne institucije, civilne udruge kao i mediji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Osobno znam tu osobu koja je imala 69 bodova i sigurno znam da za nju ovaj natječaj nije bio namješten jer nema apsolutno nikakvu vezu i traži posao već godinu dana kao i većina. Roditelji joj nemaju veza... Za ostale ne znam! Možda ti je bolje da provjeriš neke stvari, tu osobu i ne znaš i kako onda možeš tvrditi da je zbog nje namješten natječaj ako nikad je u životu nisi vidio i nitko ti sa sigurnošću nije potvrdio tvoje zaključke koje si očito donio sam. Ne znam kako su oni to u Zg raspoređivali, ali nisi ni ti sudjelovao u tom poslu pa da znaš da je to namješteno. Jel ti palo na pamet da su se i neke osobe iznenadile same kad su vidjele da su dobile posao bez veze!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kandidate se namjerno postavlja van njihova rodnog grada (kad god je to moguće) kako bi se postigla čim veća objektivnost u radu (zbog poznanstava i slično).

U ovoj struci trebamo biti spremni otići bilo gdje raditi jer nas danas sutra može čekati mjesto suca bilo gdje u Hrvatskoj. Teži se čim većoj mobilnosti kad god je to moguće.

Ne možeš rušiti natječaj jer je netko u Os dobio posao u Vu i obrnuto, ako njihovi bodovi to zadovoljavaju...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

fischkal25 je napisao:

Cilj ovog natječaja je da ljudi sa najviše bodova dobiju posao, i to nije sporno među nama, vjerujem. Ne razumijem zašto je kandidat sa 75 bodova iz Vukovarsko-srijemske županije stavljen u Osijek, ako se prijavio i za Vukovar, ja znam zašto, da bi otvorio mjesto onome sa 69 i 70 bodova koji se isto tako prijavio i za Vukovar i Osijek, i u Osijeku su meni bili direktna konkurencija, a ja bolji od njih. Taj sa 75 bodova trebao je biti primljen u Vukovaru, na taj način ne bi bila primljena osoba sa 69 bodova u Vukovaru, a ostalo bi upražnjeno mjesto za mene, kao prvog slijedećg na listi.

Čisti oblik korupcije dragi moji kolege, i zato će o ovome biti obaviještene sve pravosudne institucije, civilne udruge kao i mediji.

 

Jesu li ljudi koji su dobili posao u Os imali više bodova od tebe? Očito jesu, prijavili su se za Os kao i ti i dobili posao. Mogao se neko i iz Zg prijaviti za Os i imati više bodova od tebe i što onda. Ne, ti bi da se nekako uredi da bilo tko tko je imao manje bodova od tebe a dobio posao nekako makne pa da ti dobiješ i to po mogućnosti u tvom rodnom gradu,a Vukovar je očito blizu pa si njih uzeo na tapetu. Koji je problem s tobom čovječe, nisi dobio posao pa što? Nisam ni ja pa ne dižem toliku frku! Pogledaj što ti ljudi pišu, nemaš nikakvih osnove za takve izjave, to je sve rekla kazala. Znam da si ljut i očajan i ja sam, ali mislim stvarno, baš pretjeruješ!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ok, mozda su svi raspoređeni isti dan, sve pet, sve transparentno, nisam pažljivo čitala, moj bed

ali ne kuzim po KOJEM kriteriju odlucuju tko ide u koje tijelo ili ako imaju isto bodova ko ide u koji grad? ako imas vise bodova od ostalih i prijavio si se npr i za sud i za odvjetništvo, ja se ne sjecam da je negdje naglašeno prvo rasporedujemo sudove pa ostale, pa zg pa vuk ili sta ja znam....

naravno, trebamo biti fleksibilni, i bit cu, i mislim da fischkal treba dobro provjerit jel ima osnove za spor, tužbu, šta god, pa onda rušit natječaj i svima zkomplicirat život...ako je stvarno u pravu nek se bori za sebe. živila pravna država :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da kolega fischkal nema nikakve osnove za tužbu jer se prijavio samo za jedan sud, a na tom su sudu raspoređeni ljudi s više bodova od njega. Kraj priče.

 

Što se tiče kriterija za raspored, na razgovoru su nas pitali da li bi htjeli rađe na sud ili do pa mislim da su ljudima s više bodova uvažavali te želje, a one s manje raspoređivali tamo gdje je ostalo mjesta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što se tiče kriterija za raspored, na razgovoru su nas pitali da li bi htjeli rađe na sud ili do pa mislim da su ljudima s više bodova uvažavali te želje, a one s manje raspoređivali tamo gdje je ostalo mjesta.

 

da, i meni je to palo na pamet ali u mom slucaju ni to nije bilo tako jer mi nisu uslišili želje-iako imam više bodova...ma nema veze, uspjela sam dobiti posao nakon godinu dana i još uvijek ne vjerujem da jesam :skakuce:

 

možda su kod nekog i radile veze, ali ja sam uspjela svojim radom i zato sam jako ponosna i sretna :jupii:

 

vjerujte, trud se isplati!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svatko tko smatra da je oštećen nek se bori za sebe... ali valjanim argumentima.jer ako kolega i ospori natječaj velik teret dokazivanja je na njemu..nije dovoljno reći da je mutno to što su ljudi iz osijeka raspoređeni u vukovar ili obrnuto nego dokazati da je takav raspored napravljen njemu na štetu odnosno da je to išlo preko veze.ja se osobno ne bi upuštala u tako nešto jer samo preko istih ljudi mogu dobiti posao na sudu, a vjerujem da to više ne bi mogla da nekog samo tako optužim za muljažu bez ikakvih dokaza..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

free_soul je napisao:

Chewbacca je napisao:

 

Vas dvoje uopće niste shvatili šta je rekao.

 

jesmo,jesmo...

 

prema njegovom razmišljanju cijela HR se morala podesiti tako da on dobije posao za JEDINI sud za koji se prijavio...

ove koji mu sa previše bodova smetaju u OS poslati u VU...one iz VU onda proslijediti u SB...iz SB u PŽ...PŽ u SK...i tak dalje...

 

bas tsko!! :brije::brije::brije::brije::brije::brije:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

fischkal25 je napisao:

Cilj ovog natječaja je da ljudi sa najviše bodova dobiju posao, i to nije sporno među nama, vjerujem. Ne razumijem zašto je kandidat sa 75 bodova iz Vukovarsko-srijemske županije stavljen u Osijek, ako se prijavio i za Vukovar, ja znam zašto, da bi otvorio mjesto onome sa 69 i 70 bodova koji se isto tako prijavio i za Vukovar i Osijek, i u Osijeku su meni bili direktna konkurencija, a ja bolji od njih. Taj sa 75 bodova trebao je biti primljen u Vukovaru, na taj način ne bi bila primljena osoba sa 69 bodova u Vukovaru, a ostalo bi upražnjeno mjesto za mene, kao prvog slijedećg na listi.

Čisti oblik korupcije dragi moji kolege, i zato će o ovome biti obaviještene sve pravosudne institucije, civilne udruge kao i mediji.

 

kolega sad cu bit malo gruba.

al nemojte zaboraviti kako saljete i gledajte rokove, kad krenete slat sve moguce tuzbe itd. :-D

bez uvrede frustrirani ste i to jako, al mozda i bolje da niste dobili posao nego netko tko zna poslati postu tj. naucio je na faxu barem to kako se racunaju i postuju rokovi prilikom slanja. a zasto se slali odvojeno necu ni komentirat.

:vrag:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

razumijem kolegu jer je razocaran, i ja sam se puuuno puta tako osjecala misleci da su se svi urotili protiv mene..

moj savjet vam je, kolega, da dobro proucite sve, dajte nekome da pogleda tko ce biti objektivniji jer nemojte se zaletjeti s upravnim sporom iz nekih subjektivnih razloga (citaj:ljutnje) jer je pitanje kako bi se to moglo odraziti na ovaj natječaj koji je u tijeku. ipak vam je tužena strana u tom sporu ministarstvo. pa da li to utjece na neki buduci odnos (tužitelj trazi posao od tuzenika) ja ne bih znala.

mozda sam apsolutno u krivu, ispravite me ako grijesim, ali eto.. moje razmisljanje. pokretanje upravnog spora treba biti utemeljeno na nekim činjenicama, a ne na subjektivnom osjecaju nepravde..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kolega fischkal imate osnova za tužbu. Nažalost trenutno nisam u mogućnosti sve napisati, al bit će za vikend više vremena pa ću se javiti. Ovaj komentar šaljem čisto iz razloga što Vas razumijem i što ste se našli na udaru kolega kojima ovakvo stanje odgovara, bez obzira kako je do toga došlo... lijep pozdrav i držite se.

 

ps. Ako zaista mislite podnosit tužbu, pričekajte par dana i definitivno potražite stručni savjet- kod kolega odvjetnika. Uz to Vam savjetujem da pokušate stupiti u kontakt s drugim oštećenim kolegama koji isto namjeravaju, pa da razmotrite mogućnost "kolektivne" tužbe ( veće šanse za uspjeh i raspoređivanje troškova oko odvjetničkog savjeta i eventualnog zastupanja).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Meni je neshvatljivo da su si neki kolege-ice uzeli pravo da kolegi koji je odlučio pokrenuti upravni spor sugeriraju da bi on to trebao-ne bi trebao učiniti..Svatko tko je sudjelovao na javnom natječaju i tko smatra da su mu određena prava povrijeđena ima pravo pokrenuti upr.spor. Pa to je osobno pravo svakog sudionika natječaja. Svatko krči put za sebe i stoga mi je potpuno nerazumljiva ovolika količina ljutnje na kolegu koji se odlucio pokrenuti spor.Pa to je njegovo pravo i svaka sugestija sa strane je totalni nonsens

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Naravno da onima koji su dobili posao nije u interesu da netko pokuša poništiti natječaj. Nitko kolegu ni ne sprečava u tome. Al kad već tvrdite da mi pokušavamo zaštititi sebe onda mogu i ja komentirati kako je pak odvjetnicima iz znamo kojih razloga uvjeravanje da se isplati tužiti također u interesu...

Prema tome, niti jedan natječaj ne bi uspio jer bi uvijek postojao netko tko ima razloga da ga poništi..i do kad tako?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I kakva količina ljutnje?kao što kolega pišući o tom e štiti sebe to činimo i mi na svoj način. Tražio je mišljenje, komentirao i logično je da to izaziva komentare. Nitko mu nije sugerirao da to ne čini..ali s onim argumentima koje iznosi,vrlo teško. Samo naprijed, svi koji znaju da su poso dobili isključivo svojim zaslugama nemaju se čega bojati..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam uvjeren da od primljenih kolega nitko nije primljen preko veze, i stoga svima čestitam, najvjerojatnije je došlo do greške u ministarstvu, ljudi smo i griješimo, jer svi kojima sam ovo predočio su rekli da je nepravedno, ponavljam nepravedno, da li je u skladu sa pravom to ćemo tek utvrditi. Cilj je primiti najbolje, a ovakvim rasporedom nisu se primili najbolji, a mogli su. Ostajem kod svih prije navedenih navoda, i molim vas da ih još jednom pročitate. Spreman sam ići do Europskog suda za ljudska prava, jer moja prava su definitivno povrijeđena.

 

p.s. za kolegicu prije: nisam poslao sve prijave preporučeno, jer u tom trenutku nisam imao dovoljno novaca kod sebe, pa sam mislio da će i običnom poštom stići na vrijeme, očito nije tako bilo, ali tu sam si sam kriv, ili možda nisam...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jasno je da imate svako pravo štititi sebe i svoja prava. To vam nitko ne osporava i da smo na vašem mjestu, isto to bi htjeli za sebe. Ja prva, iako sam na ovom natječaju dobila posao.

 

S obzirom da nema mogućnosti žalbe i da je rješenje konačno, primljeni ljudi će početi s radom bez obzira na eventualno podnesenu tužbu. Tek ishod eventualne parnice imao bi posljedice.

 

Sama žena u ministarstvu mi je rekla da početak rada ne ovisi o proteku roka za pokretanje upravnog spora.

 

Nego, ja sam zvala jer nisam primila rješenje za jedno od tijela za koje sam se prijavila. Pa mi reče teta u ministarstvu da si izvadim potvrdu o zdravstvenoj sposobnosti za rad, jer će nas tijelo kojem smo dodijeljeni pismenim putem tražiti potvrdu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

riTalica je napisao:

Jasno je da imate svako pravo štititi sebe i svoja prava. To vam nitko ne osporava i da smo na vašem mjestu, isto to bi htjeli za sebe. Ja prva, iako sam na ovom natječaju dobila posao.

 

S obzirom da nema mogućnosti žalbe i da je rješenje konačno, primljeni ljudi će početi s radom bez obzira na eventualno podnesenu tužbu. Tek ishod eventualne parnice imao bi posljedice.

 

Sama žena u ministarstvu mi je rekla da početak rada ne ovisi o proteku roka za pokretanje upravnog spora.

 

Nego, ja sam zvala jer nisam primila rješenje za jedno od tijela za koje sam se prijavila. Pa mi reče teta u ministarstvu da si izvadim potvrdu o zdravstvenoj sposobnosti za rad, jer će nas tijelo kojem smo dodijeljeni pismenim putem tražiti potvrdu.

 

slažem se s kolegicom, i ja bih se borila za sebe da nisam primljena a imam osnove za tužbu.

 

e a što se tiče početka rada, meni je teta u ministarstvu rekla da će nas obavijestiti kada počinjemo s radom i kada trebamo napraviti pregled o zdravsrvenoj sposobnosti za rad, pa da će nam sredstva koja potrošimo biti refundirana. i ja sam mislila to odmah napraviti ali ne znam što točno traže, onaj običan pregled na medicini rada ili?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Siobhan je napisao:

Ne znam kaj misliš pod običan, treba pregled za uvjerenje o zdravstvenoj sposobnosti za rad u državnoj službi (za administrativne poslove, netko tko radi na skeli trebat će drukčiji pregled).

 

da,da, to sam mislila :tikvan:

 

uglavnom ,zvala sam sud na koji sam raspoređena pa su mi rekli da ce me obavijestit cim nesto budu znali, ali da nece to tako brzo.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam zvao svoj sud prije par dana i rekli su mi da nazovem danas. Upravo sam ih nazvao i počinjem raditi od 1.12., tj. u srijedu...:) Moram donijeti liječnički i potvrde o kartama najjeftinijeg prijevoza jer planiram putovati cca. 60 km u jednom smjeru...Sretno svima, nadam se da ćete što prije početi s radom... :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

legalrookie je napisao:

Ja sam zvao svoj sud prije par dana i rekli su mi da nazovem danas. Upravo sam ih nazvao i počinjem raditi od 1.12., tj. u srijedu...:) Moram donijeti liječnički i potvrde o kartama najjeftinijeg prijevoza jer planiram putovati cca. 60 km u jednom smjeru...Sretno svima, nadam se da ćete što prije početi s radom... :palac:

 

ma daj?!?! tako brzo? ajooojj...ma meni su rekli i više nego nekoliko različitih informacija......

aj pliz samo reci koji sud :sudac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

angel22, gle, ne bi htio tako u detalje govoriti o kojem se sudu radi, samo sam htio podijeliti infomacije sa svima ostalima da znaju kada mogu očekivati početak rada...ja sam mislio tek u 1. mjesecu, ali na sreću je ispalo ovako...mislim da je sve stvar tijela u kojem ste dobili posao i njihove organizacije, meni su rekli da najbolje od 1. da počnem radi obračuna plaće, ja sam rekao u redu i to je to...vidimo se u srijedu u 8:00... :sudac:

znači, sve je individualno, nećemo svi isti dan početi...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

legalrookie je napisao:

angel22, gle, ne bi htio tako u detalje govoriti o kojem se sudu radi, samo sam htio podijeliti infomacije sa svima ostalima da znaju kada mogu očekivati početak rada...ja sam mislio tek u 1. mjesecu, ali na sreću je ispalo ovako...mislim da je sve stvar tijela u kojem ste dobili posao i njihove organizacije, meni su rekli da najbolje od 1. da počnem radi obračuna plaće, ja sam rekao u redu i to je to...vidimo se u srijedu u 8:00... :sudac:

znači, sve je individualno, nećemo svi isti dan početi...

 

ok, ma meni više odgovara kasnije pa sam se već malo....

hvala ti svejedno! i puno sreće i uspjeha na novom radnom mjestu!!!! :namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ok, ma meni više odgovara kasnije pa sam se već malo....

hvala ti svejedno! i puno sreće i uspjeha na novom radnom mjestu!!!! :namiguje:

 

hvala, sretno i tebi i ostalima.. :mase1:

 

 

miss84, nazovi sud. Oni bi trebali imati to rješenje kod sebe. Jesi zvala ministarstvo? Rješenje dolazi s povratnicom, ako nije stiglo do tebe, možda im se vratilo. Zovi u ponedjeljak, nema smisla čekati. Sretno! :-?:ceka:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

fischkal25 je napisao:

Pazite sada ovo, kandidati primljeni u Vukovaru sa 69 i 70 bodova prijavljuju se u Vukovaru i Osijeku, kandidati primljeni u Osijeku (imaju 75 i više bodova), prijavili su se i za Vukovar, a ja sam prijavljen samo za Osijek i imam 71 bod. Pravednim rasporedom mene je trebalo rasporediti u Osijek, a jednog od kandidata primljenog u Osijeku rasporediti u Vukovar kako ne bi bili primljeni lošiji kandidati u Vukovaru koji imaju 69 i 70 bodova.

 

Ovaj natječaj rušim na Ustavnom sudu!

 

kolega meni je žao što nisi dobio no u tome nema ništa nezakonito.

 

Kao prvo, prijava za VU ti je stigla poslije proteka roka. Nije ni razmatrana. Dakle, nisi ni bio kandidat za VU. Ti si bio kandidat samo za OS. A nisi jedini koji je aplicirao za OS. I najbolji po bodovima su dobili mjesto. Što i sam kažeš. Ne znam što ti je tu sporno. Tvoja ideja pravednosti zaziva da kandidata s više bodova od tebe rasporede u drugi grad. Tada bi taj kandidat mogao reći - mene sa npr. 75 ste stavili u VU a fischkala koji ima 71 ste stavili u OS. Hm. Zafrknuta je ta pravednost, jel'da? Nema u tvom slučaju ništa sporno jer si morao znati da ćeš imati veliku konkurenciju. Btw, na Ustavni sud ne možeš prije nego iscrpiš upravni spor na Upravnom sudu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za poštu se slažem.

 

Za raspored nisi me shvatio, taj koji je imao 75, on je prijavio Vukovar, Vukovar je njemu bliži, čak naprotiv on se ne bi bunio da je tamo raspoređen, ne shvatljivo je da ga iz Vukovarsko-Srijemske županije, gdje prebiva prebacuju u Osijek. To je učinjeno samo da bi se ostavila mjesta onima lošijima u Vukovaru. Da se njega smjestilo u Vukovar, netko bolji bi dobio posao u Osijeku, npr ja 71 bod, dok oni primljeni u Vukovaru sa 69 i 70 ne bi bili primljeni. Ovo rješenja za VU i Os padaju, jer se krši Zakon o vježbenicima...koji u svojim odredbama kaže da se primaju kandidati koji ostvare najviše bodova. Dakle mogli su se primiti bolji kandidati, ali primili su lošije.

 

Ovo moje drži vodi samo pod uvjetom da su se ti kandidati prijavili i za Vu i za OS, a koliko je meni poznato jesu.

 

Sa ovim tvrdnjama spreman sam ići ću do Europskog suda za ljudska prava.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bollocks je napisao:

Luna10 je napisao:

Ne znam kakva je to glupost da je testiranje za sve u Zagrebu. Ja sam iz Vinkovaca i ne pada mi napamet da idem u Zagreb na testiranje kad će ionako posao dobiti kćeri i sinovi lokalnih političara, odvjetnika i sl. Da je testiranje u gradovima za koje je posao onda bih otišla jer nemam što izgubiti, ali ovako... gubljenje vremena, novca i živaca!!!

Od ukupno 4 mjesta otvorena u Vukovaru, ja sam cuo da su vec dva rezervirana :/

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

fischkal25 je napisao:

Za poštu se slažem.

 

Za raspored nisi me shvatio, taj koji je imao 75, on je prijavio Vukovar, Vukovar je njemu bliži, čak naprotiv on se ne bi bunio da je tamo raspoređen, ne shvatljivo je da ga iz Vukovarsko-Srijemske županije, gdje prebiva prebacuju u Osijek. To je učinjeno samo da bi se ostavila mjesta onima lošijima u Vukovaru. Da se njega smjestilo u Vukovar, netko bolji bi dobio posao u Osijeku, npr ja 71 bod, dok oni primljeni u Vukovaru sa 69 i 70 ne bi bili primljeni. Ovo rješenja za VU i Os padaju, jer se krši Zakon o vježbenicima...koji u svojim odredbama kaže da se primaju kandidati koji ostvare najviše bodova. Dakle mogli su se primiti bolji kandidati, ali primili su lošije.

 

Ovo moje drži vodi samo pod uvjetom da su se ti kandidati prijavili i za Vu i za OS, a koliko je meni poznato jesu.

 

Sa ovim tvrdnjama spreman sam ići ću do Europskog suda za ljudska prava.

 

Fiškal, savršeno sam te shvatio. No doista su moguća oba rješanja - za tebe negativno i za tebe pozitivno. Tumačenje članka 7. ZV-a se može svesti samo na točno određeno tijelo i to bi u tom slučaju trebalo tumačiti tako da se uzmu u obzir svi kandidati koji su se prijavili npr. za Općinski sud u OS, ODO u OS, Općinski sud u VU, ODO u VU itd.

Dakle, koncentracija kandidata na svako od tih tijela. Jer, ako se jedan kandidat prijavio na više tijela i više gradova, to znači da je on suglasan da ga rasporede u bilo koje tijelo i bilo koji grad. To što su oni aplicirali na više mjesta ne može im se uzeti kao otegotna okolnost (što bi ti htio), već je otegotno jedino za tebe što nisi aplicirao na više mjesta već samo za pravosudna tijela u svom gradu. Prema tome, ovdje postoji diskrecijska ocjena Ministarstva da točno određenu masu ljudi uzme kao koncentraciju koja je aplicirala na točno određeni sud odnosno točno određeno državno odvjetništvo. I to je napravljeno tako kako je napravljeno. Stoga se na ovaj način može opravdati za tebe negativan ishod spora. Mada, moram reći da se u sudskoj odluci može zauzeti i drugačiji stav - ovakav kakav ti zauzimaš - imaš dobre argumente i ja cijenim argumentirano stajalište. :palac: Cjelokupna stvar se može promatrati i na taj način koji ti opisuješ. Sve ovisi kojem će vijeću dopasti tvoj predmet i hoće li vijeće zauzeti stav da se članak 7. mora promatrati u kontekstu cjelokupnog natječaja ili samo u okviru svakog tijela zasebno. Ako se uzme da je intencija zakonodavca bila da se natječaji provode potpuno transparentno i da najbolji dobiju radna mjesta (a jest - o tome se brujilo se sva zvona, dok se prijava kanidata u više gradova u svjetlu ove sudske odluke može opravdati na isti način - da je njima svejedno gdje će biti raspoređeni - a jest jer su se prijavili u više gradova), onda imaš šanse da tvoj sudski postupak pred Upravnim sudom i završi pozitivno za tebe. No pripazi koje ćeš pravno sredstvo podnositi - upravnu tužbu ili zahtjev za zaštitu Ustavom zajamčenih prava i sloboda sukadno čl. 66. ZUS-a (najbolje oba, s tim da se u ovom drugom pozivaš na povrede ustavnh prava - npr. prava jednake dostupnosti javne službe).

 

U svakom slučaju, predmet je zanimljiv i tročlanom vijeću neće biti nimalo lako :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Floki je napisao:

fischkal25 je napisao:

Za poštu se slažem.

 

Za raspored nisi me shvatio, taj koji je imao 75, on je prijavio Vukovar, Vukovar je njemu bliži, čak naprotiv on se ne bi bunio da je tamo raspoređen, ne shvatljivo je da ga iz Vukovarsko-Srijemske županije, gdje prebiva prebacuju u Osijek. To je učinjeno samo da bi se ostavila mjesta onima lošijima u Vukovaru. Da se njega smjestilo u Vukovar, netko bolji bi dobio posao u Osijeku, npr ja 71 bod, dok oni primljeni u Vukovaru sa 69 i 70 ne bi bili primljeni. Ovo rješenja za VU i Os padaju, jer se krši Zakon o vježbenicima...koji u svojim odredbama kaže da se primaju kandidati koji ostvare najviše bodova. Dakle mogli su se primiti bolji kandidati, ali primili su lošije.

 

Ovo moje drži vodi samo pod uvjetom da su se ti kandidati prijavili i za Vu i za OS, a koliko je meni poznato jesu.

 

Sa ovim tvrdnjama spreman sam ići ću do Europskog suda za ljudska prava.

 

Fiškal, savršeno sam te shvatio. No doista su moguća oba rješanja - za tebe negativno i za tebe pozitivno. Tumačenje članka 7. ZV-a se može svesti samo na točno određeno tijelo i to bi u tom slučaju trebalo tumačiti tako da se uzmu u obzir svi kandidati koji su se prijavili npr. za Općinski sud u OS, ODO u OS, Općinski sud u VU, ODO u VU itd.

Dakle, koncentracija kandidata na svako od tih tijela. Jer, ako se jedan kandidat prijavio na više tijela i više gradova, to znači da je on suglasan da ga rasporede u bilo koje tijelo i bilo koji grad. To što su oni aplicirali na više mjesta ne može im se uzeti kao otegotna okolnost (što bi ti htio), već je otegotno jedino za tebe što nisi aplicirao na više mjesta već samo za pravosudna tijela u svom gradu. Prema tome, ovdje postoji diskrecijska ocjena Ministarstva da točno određenu masu ljudi uzme kao koncentraciju koja je aplicirala na točno određeni sud odnosno točno određeno državno odvjetništvo. I to je napravljeno tako kako je napravljeno. Stoga se na ovaj način može opravdati za tebe negativan ishod spora. Mada, moram reći da se u sudskoj odluci može zauzeti i drugačiji stav - ovakav kakav ti zauzimaš - imaš dobre argumente i ja cijenim argumentirano stajalište. :palac: Cjelokupna stvar se može promatrati i na taj način koji ti opisuješ. Sve ovisi kojem će vijeću dopasti tvoj predmet i hoće li vijeće zauzeti stav da se članak 7. mora promatrati u kontekstu cjelokupnog natječaja ili samo u okviru svakog tijela zasebno. Ako se uzme da je intencija zakonodavca bila da se natječaji provode potpuno transparentno i da najbolji dobiju radna mjesta (a jest - o tome se brujilo se sva zvona, dok se prijava kanidata u više gradova u svjetlu ove sudske odluke može opravdati na isti način - da je njima svejedno gdje će biti raspoređeni - a jest jer su se prijavili u više gradova), onda imaš šanse da tvoj sudski postupak pred Upravnim sudom i završi pozitivno za tebe. No pripazi koje ćeš pravno sredstvo podnositi - upravnu tužbu ili zahtjev za zaštitu Ustavom zajamčenih prava i sloboda sukadno čl. 66. ZUS-a (najbolje oba, s tim da se u ovom drugom pozivaš na povrede ustavnh prava - npr. prava jednake dostupnosti javne službe).

 

U svakom slučaju, predmet je zanimljiv i tročlanom vijeću neće biti nimalo lako :-D

 

 

 

Meni sve to izgleda kao borba s vjetrenjačama! Da, ne spominjemo u kakvoj ˝pravnoj državi˝ živimo! Dok se upravni spor završi izabrani kolege i kolegice će već dugo raditi, mogućnosti da će netko od njih dobiti otkaz ili da će se stvoriti novo radno mjesto ukoliko fiškal uspije je jako, jako mala! A da ne spominjem vjerojatnu nemogućnost kolege da ikada više bude u situaciji da dobije ovakav posao jer prvo, nakon ovih natječaja dugo neće biti novih, a drugo, naravno da će kolegino ime biti zapamćene jer ipak pravna država i nije baš toliko pravna zar ne?! Mislim da mu je bolje da se prihvati novog natječaja koji je raspisan i da da sve od sebe da uspije jer mi ovaj izgleda dosta korektan iako uvijek ima onih koji su zadovoljni i onih koji nisu. Osobno mi se fiškalovi argumenti ne sviđaju jer osoba kojoj je blizak Vukovar a dobila je posao u Os se prijavila za Os kao što je i rečeno, rasporedom koji mi ne znamo kako je točno tekao, ali valjda su imali nekakvu svoju shemu koju ministarstvo jako dobro može opravdati jer zasigurno ovo nije jedini slučaj da je netko dobio posao u daljem gradu ili slično, ali imaju razloga zašto su to napravili tako, transparentnost i sl. Osoba koja se prijavila za neki grad pristaje raditi u tom gradu, a s obzirom da su u tom gradu po rasporedu raspoređeni najbolji kandidati kolega nema što tu tražiti. Za Vukovar nije razmatran tako da je u Vukovaru mogao dobiti posao i netko tko je imao 60 bodova to nema veze, ako nitko ispred njega nema već broj bodova.

Fiškal naravno može pokušati zaštititi svoja prava, ali kao što sam na samom početku rekla ovo zaista izgleda kao pravi primjer borbe s vjetrenjačama :-)!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima !

 

Evo ljudi da se i ja malo uključim u raspravu. Također sam jedan od kandidata koji je u kvoti od 82 mjesta i nije dobio posao. Prije strukturiranog razgovora bio sam i bolje plasiran, ali sam nakon njega pomaknut dolje, a o razlozima ne bih ovdje spekulirao. Dao sam prijavu za samo dva grada i posao su tamo dobili bolje rangirani kandidati.

Pošto je ovaj natječaj najtransparentniji do sada zamolio bih kolege, ako nije problem pošto su već na forumu objavljeni kandidati, da i navedu njihov broj bodova. Prvenstveno me to interesira za kandidate iz Koprivnice !

 

Također me interesira pošto to nije navedeno u rješenju, a Zakonom je propisa čl. 8 st.5.Zakon o vježbenicima u pravosudnim tijelima i pravosudnom ispitu "Ako osoba primljena u državnu službu ne započne raditi određenog dana, ministar nadležan za poslove pravosuđa proglasit će ništavim rješenje o prijamu u državnu službu i rješenje o rasporedu na radno mjesto te osobe. U tom slučaju izabrat će se kandidat sljedeći po broju bodova" kako mi možemo znati koji je kandidat sljedeći po broju bodova pošto to nije navedeno u rješenjima i da li možda postoji način na koji to možemo saznati ?

 

btw. Zanimljiv mi je čl.8. st.3. Zakona koji predviđa mogučnost pokretanja upravnog spora, jer prije izmjena i dopuna Zakona o vježbenicima o pravosudnim tijelima i pravosudnom ispitu NN 75/09, bila je predviđena mogučnost žalbe !

 

Nadam se da će se naći neki kolega/ica koji će napisati neki koristan savjet, kao što je bilo i do sad !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

svatko tko se prijavio za određeni grad/instituciju, dobio je rješenje tko je primljen na navedeno mjesto i naznačen je broj bodova koje je primljena osoba ostvarila. tako da po mom mišljenju nema smisla pisati bodove ovdje jer će se opet netko počet buniti jer je u xy gradu, gdje taj nije bio niti prijavljen, posao dobila osoba koja je imala xy bodova manje od njega/nje. npr. za Dubrovnik su navodno bile prijavljene samo dvije osobe (takva je informacija kružila dan kada sam ja bila na razgovoru), znači da je tamo posao mogao dobiti i netko s 52 bodova i to je nevažno jer tko nam kriv što se nismo prijavili i tamo..

a što se tiče rang liste, odnosno tko je sljedeći po broju bodova, možda informaciju možete dobiti u ministarstvu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kolega Fischkal,

kao što sam obećala, evo Vam se javljam.

Također spadam u skupinu kolega koji zbog strukturiranog razgovora nisu dobili posao. Čim sam vidjela broj bodova sa razgovora bilo mi je jasno da posao neću dobiti te sam se raspitala o nepravilnostima ovog postupka. O detaljima samog razgovora, ako o tome i budem govorila, bit će javno. Ali, mogu reći da razgovor nije bio u redu.

 

Ono najvažnije potrudit ću se staviti pod točke / brojeve. Pa, krenimo…

 

1. Natječaj

 

Natječaj koji je objavljen u travnju ove godine bio je nepotpun i neprecizan. Niti jednom rečenicom nije rečeno niti uopće naslućeno da je kandidat dužan u prijavi navesti pravosudna tijela na koje se prijava odnosi. S obzirom da je Zakonom o vježbenicima u pravosudnim tijelima i pravosudnom ispitu (Narodne novine br. 84/08, 75/09) i Pravilnikom o teorijskom i praktičnom stručnom obrazovanju vježbenika u pravosudnim tijelima (Narodne novine br. 96/09, 4/10) uređeno provođenje strukturiranog razgovora, bilo koji kandidat imao je valjan razlog misliti da će se o tome moći očitovati / dogovoriti na samom razgovoru. U skladu s tim, nenavođenje svih mjesta u kojima je spreman prihvatiti posao ne može mu se uzeti kao gubitak prava na ta radna mjesta. U prilog tome da je Ministarstvo pravosuđa pogriješilo / učinilo propust ide i činjenica da je u novom listopadskom natječaju jasno i precizno navedeno sve oko spornog pitanja (cit.: „Ako se kandidat prijavljuje za vježbenika u više pravosudnih tijela, podnosi samo jednu prijavu u kojoj navodi pravosudna tijela na koja se prijava odnosi“).

 

• „Na slobodno vježbeničko mjesto primit će se oni kandidati koji u postupku odabira ostvare ukupno najveći broj bodova.“ (čl.7. st.1. Zakona o vježbenicima u pravosudnim tijelima)

 

Iz ove odredbe Zakona jasno proizlazi da se vježbeničko mjesto ne uvjetuje ničim osim ukupnim brojem bodova i u skladu s tim, postupci nadležnih tijela kojima se ovo pravo ograničava s obzirom na eventualno aplicirana mjesta su izravnoj suprotnosti sa zakonom.

 

U prilog tvrdnji da je jedino broj bodova ključan za prijem i raspored na radno mjesto ide i odredba čl. 8. st. 5. Zakona, zadnja rečenica, citat: „U tom slučaju izabrat će se kandidat sljedeći po broju bodova.“

 

Samo bih se osvrnula na jedan post u kojem kolega radi analogiju pa kaže da je to kao u GPP-u referirajući se da se ne može dosuditi više nego je traženo, ALI kolega zaboravlja da su natječaj za posao i tužba dvije potpuno različite stvari. A, čak i kad bi razmišljali na takav način vodeći se načelima i odredbama GPP-a istaknimo da je sud obvezan neuku stranku upoznati s njenim pravima i obvezama, a posebno s onim obvezama zbog čijeg bi propuštanja izgubila neko svoje pravo. Tim više što u ovom slučaju krivnja za neznanje leži na Ministarstvu. Još jedan primjer gore navedenog i u konačnici obvezujućeg načela očituje se kod instituta žalbe (pozivanju stranke na ispravak i dopunu nepotpune žalbe), a što je kolegi sigurno dobro poznato.

 

2. Broj bodova

 

• „Opći uspjeh ostvaren na studiju bodovno se vrednuje na način da se prosječna ocjena ostvarena na studiju izražena cijelim brojem i jednom decimalom, množi sa brojem 10 i dobiveni broj predstavlja broj ostvarenih bodova.“ (čl. 3. st. 3. Pravilnika)

 

U obrazovnom sustavu Republike Hrvatske obvezatan je ispis uspjeha u školovanju na dvije decimale. U posebnim slučajevima kao kod natječaja, gdje se traži znamenka sa jednim decimalnim mjestom, obvezujuća znamenka na drugom mjestu se ne eliminira nego se osnovnim matematičkim postupkom radi svođenje na jednu decimalu: ako je obvezujuća znamenka na drugom mjestu veća od 5 prva znamenka decimalnog ispisa se povećava za jedan, primjer: 2,87 ispis sa jednom znamenkom je 2,9. U skladu s tim, ako je obvezujuća znamenka na drugom mjestu manja od 5 prva znamenka decimalnog ispisa se prepisuje, primjer: 2,82 ispis sa jednom znamenkom je 2,8.

 

Ovo pravilo nije poštivano, kako u mojem slučaju tako i kod nekih drugih kolega čime smo već u startu uskraćeni za 1 bod, koji je u ovom postupku od velikog značaja.

 

• „Broj bodova ostvaren na temelju završenog sveučilišnog diplomskog studija prava te ostalih dostignuća na diplomskom i poslijediplomskom studiju prava može iznositi najviše 50% bodova. Broj bodova ostvaren na temelju pisane provjere znanja iznosi najviše 40%, dok se na temelju rezultata provedenog strukturiranog razgovora može ostvariti najviše 10% bodova.“ (čl. 7 st. 3. Zakona o vježbenicima u pravosudnim tijelima)

 

Navedena odredba znači da na primjer od 70 dobivenih bodova maksimalan broj bodova koji se na strukturiranom razgovoru može ostvariti je 7, od 60 bodova je 6, od 52 boda je 5 i to je naglašavam još jednom maksimalan broj bodova koji svaki pojedinačni kandidat u skladu s ranije ostvarenim uspjehom može dobiti na strukturiranom razgovoru. Kandidat može dobiti i manje bodova, ali veći broj bodova ne. Iz toga proizlazi da kolege koje su dobili 10 i 9 bodova su dobili bodove na način koji je u izravnoj suprotnosti s ovom zakonskom odredbom i time je tako određen broj bodova ima za posljedicu nezakonito dodijeljene bodove.

 

Još jednom utvrdimo, namjera zakonodavca ovom odredbom jasno pokazuje da apsolutnu prednost ima prosjek ocjena sa fakulteta i druga postignuća te rezultati pisane provjere znanja, a ne strukturirani razgovor gdje se nepravilnom primjenom dogodilo da je između pojedinih kandidata sa jednakim brojem bodova prije razgovora, nakon strukturiranog razgovora, napravljena toliko velika razlika da je strukturirani razgovor zapravo odlučio 99% o dobivanju radnog mjesta. Na primjer, imamo kolege koje su dobile 3 boda na razgovoru i kolegu koji je dobio 10 bodova. Prije razgovora imali su jednak broj bodova, čak su kolege sa dodijeljena 3 boda na ljestvici bile ispred kolege s dodijeljenih 10 bodova i to zahvaljujući boljim rezultatima postignutim na pisanoj provjeri znanja, a za koje znamo da ima apsolutnu prednost pred strukturiranim razgovorom. U prilog tome ide i odredba Zakona o vježbenicima u pravosudnim tijelima čl. 7. st. 4. „ Ako ima više kandidata s istim ukupnim brojem bodova nego što ima slobodnih vježbeničkih mjesta, odabiru se oni kandidati koji su ostvarili veći broj bodova na temelju pisane provjere znanja.“

 

3. Povjerenstvo

 

• „(2) Provjeru znanja i ocjenjivanje kandidata provodi Povjerenstvo za izbor vježbenika u sastavu od tri člana.

(3) Članove Povjerenstva za izbor vježbenika na vrijeme od dvije godine imenuje ministar pravosuđa, i to jednog iz reda rukovodećih službenika ministarstva nadležnog za poslove pravosuđa, jednog iz reda sudaca na prijedlog predsjednika Vrhovnog suda Republike Hrvatske te jednog iz reda državnih odvjetnika i zamjenika na prijedlog Glavnog državnog odvjetnika Republike Hrvatske.“ (Zakon o vježbenicima u pravosudnim tijelima čl. 6.)

 

Iz navedene odredbe jasno proizlazi da postoji i zakonito može postojati samo jedno Povjerenstvo. Ne treba posebno isticati jer je svima jako dobro poznato, a postoji i pisani trag (Raspored održavanja strukturiranog razgovora s kandidatima za vježbenike u pravosudnim tijelima) da je strukturirane razgovore provodilo ne jedno već tri Povjerenstva u isto vrijeme, paralelno.

 

Osim zakonskih odredbi i odredbe Pravilnika govore o jednom Povjerenstvu.

 

Naglasila bih kako je provođenje strukturiranog razgovora pred tri različita Povjerenstva apsolutna povreda Ustavom zajamčenog prava na jednake uvjete pri zapošljavanju (čl. 55. st. 2. Ustava RH). Tim više, ako imamo na umu da su spomenuta Povjerenstva donosila sud o kandidatima na temelju svog subjektivnog dojma. U prilog tome ide činjenica vidljiva iz ranijih postova kolega u kojima iznose kako je jednima postavljeno pitanje o kazni dugotrajnog zatvora, a drugima o najdražem filmu te su potom njihove odgovore jednako vrednovali u konačnici.

 

 

• „Strukturiranim razgovorom ocjenjuju se društvene i komunikacijske vještine kandidata, motivacija za obnašanje pravosudne dužnosti i njegovi profesionalni ciljevi.“ (čl. 5. st. 2. Pravilnika)

 

Ovom odredbom propisuje se kojim se kriterijima Povjerenstvo trebalo voditi pri donošenju svoje odluke, a to u dosta slučajeva nisu poštivali.

 

Jedan od kriterija koji je lako provjeriti je i motivacija za obnašanje pravosudne dužnosti gdje je motivacija kolega koji duže traže posao i uopće kolega koji su bez posla, svakako veća od motivacije kolega koji posao već imaju. Ovime ne impliciram da zaposlene kolege trebaju zbog toga biti u lošijem položaju, ali svakako da bi Povjerenstvo trebalo voditi računa i o tom elementu. Tako na primjer, do apsurda je doveden ovaj kriterij jer su kolege bez posla dobivale puno manji broj bodova na razgovoru od kolega koji rade npr. u odvjetničkim uredima po par mjeseci, imaju siguran posao i dobivaju na razgovoru 10 bodova!

 

Također, što se tiče društvenih i komunikacijskih vještina, činjenica da kolega koji ima posao i koji ga nema neće jednako pristupiti razgovoru te je strah, trema, nervoza zasigurno i zapravo prirodno prisutna kod kolege koji posao nema, za razliku od kolege koji će nastaviti s radom i svojim tijekom života bez obzira na rezultate natječaja. Ovo ističem iz razloga što većina kolega navodi kao minus postojanje nervoze i nesnalaženje u ovoj situaciji određenih kandidata. Bilo bi korektno uzeti u obzir činjenicu da se radi o egzistenciji i profesionalnom ispunjenu kandidata, a sve to ovisi o mišljenju dvije, tri osobe.

 

Općenito na komentare o prisutnosti psihologa na razgovoru koji bi trebao voditi računa o navedenom momentu, htjela bih upozoriti da je psiholog samo jedan od 4 člana Povjerenstva, osoba koja je angažirana upravo od strane Ministarstva, a i s obzirom da se ipak radi o odabiru kandidata u pravosudna tijela, utjecaj i mišljenje psihologa na npr. suca kaznenog suda, predstavnika Državnog odvjetništva i predstavnika Ministarstva pravosuđa neće biti od prevelikog utjecaja.

 

I dopustite kolege pitanje: Nije li čudno da od svih 233 kandidata koji su pristupili razgovoru, samo su dvoje kolega dobili 3 boda, a bili su na razgovoru kod istog Povjerenstva i to u razmaku od 20 minuta?!

 

4. Rješenje o prijamu vježbenika

 

Ovdje nalazimo još jednu od niza povreda pravila postupka. Došla sam u posjed Rješenja o prijamu vježbenika u Općinski građanski sud u Zagrebu te Općinski kazneni sud u Zagrebu.

U Rješenju za OGS Zagreb više je nego očigledna „greška“ nadležnih tijela pa citiram: „ Kandidat A.K. ostvario je ukupno 73 boda s tim da je na temelju ocjena 29 bodova, a 8 bodova temeljem provedenog strukturiranog razgovora. Na utvrđenoj listi kandidata za Općinski građanski sud u Zagrebu nalazi se na 27. mjestu, a kako su kandidati s većim brojem bodova već raspoređeni, imenovani je obzirom na predloženi uspjeh predložen za izbor u Općinski građanski sud u Zagrebu.“

 

Ono što odmah upada u oči je da za ovog kandidata, za razliku od ostalih, nije naveden broj bodova ostvaren na osnovi pisane provjere znanja! A, potom jednostavnim uvidom u službenu listu kandidata (Obavijest o ukupnim rezultatima natječaja NN 4410) objavljenu na stranicama Ministarstva pravosuđa evidentno je da ne postoji kandidat koji sa 73 boda ima prosjek ocjena 2,9 tj. 29 bodova!!!

 

Sumnju na cjelokupan slučaj baca i činjenica da kandidati koji bi trebali biti obaviješteni nisu kandidati navedeni u ovom Rješenju, dakle oni koji su posao dobili i za koje bi trebala biti navedena i adresa. U ovom su Rješenju navedeni kandidati koji su raspoređeni u OKS Zg. Da nije riječ o „copy-paste“ pogrešci vidi se iz činjenice da je izmijenjen broj kandidata kojim se šalje obavijest, a koji je naveden u zagradi („Prijavljenim kandidatima (104)“).

 

Ovime dolazimo do pitanja transparentnosti postupka.

 

5. Transparentnost postupka

 

Problem transparentnosti postupka prisutan je od samog početka istog, ali je nesumnjivo povrijeđen u završnoj fazi.

Napomenut ću samo, za početak, da je pravo na pristup informacijama zajamčeno čl. 38. Ustava RH. Ne postoji niti jedan valjan razlog zašto, u najmanju ruku, nije objavljena tablica sa šiframa kako što je to do sada bilo, a s obzirom na mjesta za koje je kandidat konkurirao kad su već odlučili raspoređivati kandidate po tom kriteriju. Rezultat takvog postupanja ima za posljedicu da kandidati koji nisu dobili posao nemaju nikakve naznake kakav je njihov položaj i eventualne šanse za dobivanje radnog mjesta za slučaj da netko od kandidata odustane.

 

Jer, raspolažem informacijama da pojedine kolege sa sigurnošću neće prihvatiti radno mjesto koje im je dodijeljeno Rješenjem. O razlozima neprihvaćanja radnog mjesta ne bih iako sam i s njima upoznata. Sigurno je da takvih slučajeva ima još. Postavlja se logično pitanje tko će njih zamijeniti jer nitko od nas, ako nemamo kontakte sa samim Ministarstvom, nećemo znati da li se imamo pravo nadati poslu te tko su nove kolege koji će biti raspoređene na ta mjesta.

 

Činjenicom da su naveli imena kolega koji su dobili posao, a nisu naveli imena kolega koji ga nisu dobili, učinjena je indirektna diskriminacija i povreda načela jednakog postupanja, a što utječe na kasniju mogućnost učinkovite sudske zaštite kod kolega koji posao nisu dobili.

Koliko je samo pitanje transparentnosti bitno govori praksa EU suda, a o tome kao primjer navodimo rad kolege, prof. Siniše Rodina „Dokazivanje diskriminacije i teret dokazivanja u pravu EU“ (isti je lako dostupan putem Interneta).

 

-------

 

Kolegica Bleferica u nekom od prijašnjih postova je postavila pitanje odnosa Ministarstva i kandidata koji se natječe na neka od budućih mjesta u slučaju podizanja tužbe od strane kandidata.

Pravo svake osobe zajamčeno Ustavom i Konvencijama je pravo na žalbu (pravnu zaštitu) koja je u ovom slučaju pokretanje upravnog spora i Vi kolegice zbog toga ne smijete trpjeti nikakve pravne posljedice. Međutim, gotovo je sigurno da ćete posljedice trpjeti u okviru onih radnji nadležnih tijela gdje je dopuštena diskrecijska ocjena, konkretnije, u ovom slučaju, najniži broj bodova na budućim natječajima. I glede toga nećete moći učiniti apsolutno ništa. Osim eventualno izaći u javnost. Ali, isto tako, nitko Vam ne garantira da ćete slijedeći put dobiti maksimalan broj bodova iako niste tražili zaštitu svojih prava, jer ako se jednom niste svidjeli komisiji sasvim je moguće da se nećete svidjeti ni drugi put.

 

A, za kolegicu Miss 84 samo bih rekla da je apsolutno razočaravajuće da je posao dobila osoba koja nije u stanju biti objektivna i profesionalna. Kolegice Miss 84, optužili ste sve odvjetnike i odvj. vježbenike da im je jedini cilj zadovoljenje njihovih vlastitih interesa odnosno ostvarenje materijalne koristi, a do jučer ste u najmanju ruku mogli biti jedna od njih. A, vjerujem da ste i htjeli biti.

 

Lijep pozdrav svima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ufff koliko će negdje biti osvrta na ovaj post prije...

 

U dijelu se slažem, dio je čista magla, a dio nonsens...

 

 

Na raspisu natječaja u aprilu je bilo decidirano navedeno da kandidati moraju podnijeti ZASEBNO prijavu za svako mjesto za koje se natječu...dakle, sve čisto...

Greška je do ljudih sami koji nisu dovoljno pažljivo čitali odredbe natječaja

 

Da, gomilala se bezveze identična papirologija što je ispravljeno natječajem u listopadu, ali to je uopće nebitno...

 

 

Dio u kojem kolegica govori o postocima maximalnih bodova iz pojedinih dijelova natječaja je totalni nonsens...

Uzima se 100 bodova kao maximalan broj ukupno mogućih bodova i prema njima su određeni postoci...opet sve čisto

Ove sheme sa 10% od bodova sa faxa i testa pa izvlačenje 10% od 58 bodova je glupost...

 

 

Zaokruživanje prosjeka su zeznuli definitivno...

Intervjue su zbog 3 komisije također zeznuli...

 

ZG rješenja nisam vidio pa ni ne ulazim u to da li se radi o tipfeleru ili namjernim greškama

(trebala bi skupiti veću količinu identičnih kao dokaz mutnih igara, ovako jedno-dva od njih nekoliko tisuća je i po zakonu velikih brojeva statistike dopustiva razina pogreške)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne bih rekla da su intervjui s tri komisije zeznuti jer u zakonu jasno piše da svaki član komisije ima po tri svoja zamjenika. Nemoguće je da svi na razgovoru imamo ista pitanja kad su neki od nas već radili, neki nisu nikada itd. Pa neće valjda nekome s radnim iskustvom postavljati pitanja vezana samo uz faks.

Nadalje, sve razgovore za posao za bilo koje radno mjesto i bilo gdje na svijetu provode LJUDI tako da će tu uvijek biti subjektivnog elementa, pa nismo roboti. Stvar je socijalne inteligencije da i kandidat u kratkom vremenu procijeni ispitivače te ponudi poželjan odgovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

free_soul je napisao:

Dio u kojem kolegica govori o postocima maximalnih bodova iz pojedinih dijelova natječaja je totalni nonsens...

Uzima se 100 bodova kao maximalan broj ukupno mogućih bodova i prema njima su određeni postoci...opet sve čisto

Ove sheme sa 10% od bodova sa faxa i testa pa izvlačenje 10% od 58 bodova je glupost...

 

 

s ovim se potpuno slažem. ne mogu vjerovati da je kolegica računala postotke na način na koji je napisala. po tome bi ispalo da nema maksimalnog broja bodova koji se mogu ostvariti a koji je za sve isti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici




×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija