Jump to content

Medjuvlasnički ugovor


anonimno

Preporučene objave

Živim u zgradi sa 6 stanova, zapravo 9.

Naime u potkrovlju je takodjer stan, te 2 su stana(garsonjere) napravljena u prizemlju.

 

S obzirom da sam ove godine ja predstavnik zgrade,...mislim da se tako kaže, smatram da bi trebalo napraviti Međuvlasnički Ugovor.

 

Medjutim,da li je potrebno,za potpisivanje istog, za ovako malu zgradu, posao prikupljanja pričuve,te za ostale poslove angažirati Upravitelja zgrade (Pravnu ili fizičku oosobu reg. za te poslove...)kao što to spominju u Zakonu NN 91/96?

 

Naime ja bih volio da se taj covjek odredi među stanarima, i da se svake godine mjenja ta osoba.

 

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

 

OK, možda još jedno pitanje...da li vlasnik potkrovlja odgovara za krov?

Šta je sa krovnim prozorima koje je naknadno postavio...?

 

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

U vasem slucaju potrebno je sklopiti Međuvlasnički ugovor između suvlasnika kojim se reguliraju prava i obveze,te ujedno zajednicki dijelovi zgrade i odluka o biranju upravitelja zgrade , pitanje pricuve koja je zakonski obvezna za zgrade sa vise od tri stana.Najbolje da vam to sve sastavi advokat.

Krov je obicno zajednicki dio zgrade osim ako u ugovoru o etaziranju nije drukcije određeno.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija