Jump to content

da li mogu inst.lok. samoup.obračunati ovrš.postupak


BraneRT

Preporučene objave

Poštovani, molim za savjet. Naime, kako sam do sada porez za motorna vozila iz godine u godinu plaćao, u biti kompenzirao sa poreznom, tj uvijek su mi to odbili od povrata, od ove godine porezna više nema ništa sa tim (u što nisam bio upućen) pa mi je od županije stiglo rješenje o ovrsi na iznos uvećan za zatezne kamate, ali i troškovi postupka u iznosu od 200 kuna. Da li te troškove može odrediti ta institucija ili samo sud i da li ih moram platiti ako sam odmah po primitku rješenja platio dug. Hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jedinica lokalne samouprave može za poreze iz svoje nadležnosti samostalno provesti ovršni postupak sukladno općem poreznom zakonu ( to su najčešće porez na cmv, porez na tvrtku, porez na kuće za odmor, ali i komunalna naknada i komunalni doprinos). U tom slučaju JLP je porezno tijelo.

Također vam može zaračunati i troškove tog ovršnog postupka i zatezne kamate. I te troškove ste dužni platiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija