Jump to content

Hitna pomoć


nala01

Preporučene objave

Poštovani,

 

Molila bih hitnu pomoć. Naime radi se o slijedečem;

29.06.2008. dobila sam račun od amexa za nepodmirene obaveze spram njih u iznosu od 6900 kn. Iste godine u 08. mjesecu sam to zatvorila iz kredita da bi mi sada sjela sudska ovrha na tekući račun u iznosu od 8000 kn+ troškovi.

Šta mogu napraviti jer mi sjeda otpremnina i kako je to moguće kada je dug bio zatvoren.

 

Unaprijed zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nala01 je napisao:

Poštovani,

 

Molila bih hitnu pomoć. Naime radi se o slijedečem;

29.06.2008. dobila sam račun od amexa za nepodmirene obaveze spram njih u iznosu od 6900 kn. Iste godine u 08. mjesecu sam to zatvorila iz kredita da bi mi sada sjela sudska ovrha na tekući račun u iznosu od 8000 kn+ troškovi.

Šta mogu napraviti jer mi sjeda otpremnina i kako je to moguće kada je dug bio zatvoren.

 

Unaprijed zahvaljujem

 

Očito je pokrenut ovršni prijedlog na kojeg niste uložili prigovor te je ovrha pravomočna. Vjerovatno vas terete za nastale troškove i kamate. A možda ovrhovoditelj ima ovršnu ispravu (zadužnica, sudska presuda)na temelju kojeg je pokrenu postupak ovrhe.

Plijenidba svih sredstava sa tekučeg računa ja protivna čl. 149. OZ-a. Ovrhom vam se može plijeniti 1/3 plaće ili više ukoliko je ista veča od 5.108 kn (prosjek RH).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija