Jump to content

PRENOS DRUŠTVENOG VLASNIŠTVA U VLASNIŠTVO


anonimno

Preporučene objave

Zemljište (društveno vlasništvo odnosno općenarodna imovina) koje je u posjedu preko 50 godina, na koje se plaćao porez, uknjiženo u posjedovni list moglo se je legalizirati (uknjižiti) od 81 do 90 godine kada je donesen zakon o zabrani prenosa prava raspolaganja i korištenja određenih nekretnina u društvenom vl. u vlasništvo fizičkih osoba. S obzirom da u navedeno vrijeme nije podnešen zahtjev za legalizaciju, što mi je sada činiti i kakvi su izgledi za legalizaciju istog.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko ste upisani u zemljišne knjige kao nositelj prava korištenja predmetne nekretnine biti će Vam dovoljan jednostavan prijedlog za brisanje društenog vlasništva i upis prava vlasništva na Vaše ime, a sve sukladno Zakonu o vlasništvu i dr. stv. pr. i Zakonu o zemljišnim knjiama.

Sakako se savjetujte s odvjetnikom.

 

I.K. dipl. iur.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 tjedna kasnije...
  • 1 godina kasnije...

[A anonimus

je napisao:

Zemljište (društveno vlasništvo odnosno općenarodna imovina) koje je u posjedu preko 50 godina, na koje se plaćao porez, uknjiženo u posjedovni list moglo se je legalizirati (uknjižiti) od 81 do 90 godine kada je donesen zakon o zabrani prenosa prava raspolaganja i korištenja određenih nekretnina u društvenom vl. u vlasništvo fizičkih osoba. S obzirom da u navedeno vrijeme nije podnešen zahtjev za legalizaciju, što mi je sada činiti i kakvi su izgledi za legalizaciju istog.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pitanje je slijedeće: mogu li tražiti u zemljišnim knjigama brisanje društvenog vlasništva i u istom prijedlogu upis vlasnišva na svoje ime? U zk izvatku stoji da je predmetna nekretnina društveno vlasništvo,a u teretovnici je uknjiženo pravo korištenja u korist trojice suvlasnika ( svaki 1/3), od kojih sam 1979. godine kupila kuću na susjednoj čestici, a 1993 godine smo napravili očitovanje po kupoprodajnom ugovoru iz 1979 po kojem mi prodaju i pravo korištenja gore navedenog društvenog vlasništva. U očitovanju je navedeno i da mi dozvoljavaju da se bezuvjetno upišem u zemljišne knjige, te da je očitovanje sastavni dio ugovora iz 79 g.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija