Jump to content

stiglo drugostupanjsko rješenje.


beni

Preporučene objave

i naravno onako kako sam očekivao u skladu sa novom politikom.

3 puta mi prvostuipanjsko daje 30%, 2 st. potvrđuje dva puta i navodi teškog stupnja a sad za trajno mi spuste na 20%.

pa da se tužim.

zanima me kako se prolari na upravnom sudu i što je njegova uloga u ovom slučaju.

da li im treba slati i med. dokumentaciju ili samo tužba?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

beni je napisao:

i naravno onako kako sam očekivao u skladu sa novom politikom.

3 puta mi prvostuipanjsko daje 30%, 2 st. potvrđuje dva puta i navodi teškog stupnja a sad za trajno mi spuste na 20%.

pa da se tužim.

zanima me kako se prolari na upravnom sudu i što je njegova uloga u ovom slučaju.

da li im treba slati i med. dokumentaciju ili samo tužba?

 

care muči i budi sretan da si dobio i 20% i to trajno ja u 10 mjesecu idem po treći puta na prvostupanjsku i tko zna kako ću proći do sada sam imao 20% drugi puta 30% a oni mi u Zagrebu spuste na 20% kako je krenulo sa ovom krizom moglo bi se desiti i gori scenarij pa zato budi sretan što si dobio za trajno 20% , 20 ili 30 ne igra neku veliku ulogu bitno je da je trajno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kako super je za 20%.

pa ne slažem se s tim to je kao da priznam da sam "malo obolio" a nisam malo nego puno za mene ne funkcioniram ni 70% kao prije.

a i kao što se vidi ako imaš 20% prvi si na udaru za sva ukidanja a zadnji za povlastice, stan....

zanimaju me iskustva sa upravnim sudom, što konkretno oni odlučuju i da li se rješenje zamrzava tok traje proces tužbe....?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pratim ovaj forum vec duze vrijeme,nije mi jasno prvostupanjsko pa drugostupanjsko,kod mene je situacija da nisam hrvi trazio,poceo sam se ljecit 2009 u 2mj,prvi puta sam bio na komisiji 30.03.ove godine,doktor koji mi je pregledao papire kazao je sto se njega tice salje za zagreb,da bi me pozvali iz mirovinskog prije neki dan da donosem radnu knjizicu,do sada nisam dobio nikakvo resenje jel to sad ide na drugostupanjsko ili ?,nista mi nije jasno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dambac je napisao:

pratim ovaj forum vec duze vrijeme,nije mi jasno prvostupanjsko pa drugostupanjsko,kod mene je situacija da nisam hrvi trazio,poceo sam se ljecit 2009 u 2mj,prvi puta sam bio na komisiji 30.03.ove godine,doktor koji mi je pregledao papire kazao je sto se njega tice salje za zagreb,da bi me pozvali iz mirovinskog prije neki dan da donosem radnu knjizicu,do sada nisam dobio nikakvo resenje jel to sad ide na drugostupanjsko ili ?,nista mi nije jasno.

 

Ti si bio na ocjeni radne sposobnosti. Ocjena liječnika pri HZZMO-u, podliježe reviziji u Zagrebu. Dobit ćeš na kućnu adresu rješenje iz Zagreba i onda ćeš znati dali si u mirovini. Što se tiče prvostupanjskog i drugostupanjskog to se odnosi na RVI..., to nema veze stobom pošto nisi RVI, ako sam dobro shvatila.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma bravo!

svi komentiraju samo ne ono što sam i pitao,

kakva su iskustva sa tužbama upravnom i koja mu je uloga?

izgleda da smo ovdje stvarno prolupali kad ne znamo razumjeti što piše.

usput, ako su mi smanjili s 30 na 20 ma dobio sam dionice za 30% da li sad trebam vraćati razliku za 10%?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Beni,

ja sam podnio tužbu na omjer. Tužbu za RVI, možda da se posavjetuješ s pravnikom, ili da odeš do pravnika u neku udrugu branitelja. Nemoj se predavati, bolje nešto poduzmi nego isčekivati da ti nešto padne iz vedra neba, a vjeruj mi nagledat ćeš se i još ćeš dobiti bolove u vratu. Vrijeme je takvo, da tko se ne žali, podnosi tužbe, nema povoljnog ishoda za branitelja.

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

malo sam kasno vidio tvoje pitanje., ali nije nikad kasno sa dopunom papira. ovako to ide ja sam se tužio s njima."ustavni sud" donosi rješenje o odbijanju tužbe.(ništa ne gubiš ostaje tako kako je!)ili donosi rješenje tj izdaje naputak ministarstvu branitelja za obnavljanje postupka a oni te šalju ponovno na prvostupanjsku i drugostupanjsku komisiju a što ti sve produžava za jedno 4 do pet god zajeb....s njima!ako si spreman na to priloži ratni put,psihologijsko testiranje,papire od svog lijecnika,potvrdu o pripadnosti(od kad do kad si bio),ako si dragovoljac potvrdu od ureda za obranu, i ako si bio dvo casni otpust iz hv,i cekaš! za to vrijeme trebaš jake papire jer se "JAKO LJUTE"pozz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

beni , potpuno si u pravu..... pitaš jedno a komentira se peto.....

ak možeš reći koliko ti je prošlo od prvostupanjskog do drugostupanjskog rješenja (pokrenu tu temu prije cca 7.8 mjeseci al svih mogućih komentara osim odgovora koji sam tražio).....

i da mislim da ću dijeliti istu sudbinu s tobom imam 30 posto i sada me čeka me čeka treći puta DLP....

greška nam je što se nismo žalili na prvostupno pa bi vjerovatno zadržali 30 posto, al ovako kuha se po jacinom receptu....

ako ćeš podnijet tužbu upravnom sudu, probaj se vaditi da je prošlo više od 5 godina po rješavanju statusa, jel pravilnik kaže da je status privremen 5 godina , a nakon toga trajno.... polagano i ja razmišljam o tome što sve navesti u tužbi

pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija