Jump to content

ovrha za člana kućanstva


Kika22

Preporučene objave

Poštovani,

 

moji roditelji su rastavljeni ali žive u istoj kući i nakon razvoda.Kuća glasi na moju mamu,ona je vlasnica,a tati je dozvoljeno sudskom presudom ostanak u kući uz odobrenje mame.Kako on ima nagomilane dugove pema svima i svakome,uključujući i državu,zbog propalog posla,stalno mu dolaze ovrhe što on ignorira.Recite mi da li postoji mogućnost da se provede ovrha s obzirom da na njega ništa ne glasi??Ako ne postoji takva mogućnost kakvi su daljnji postupci prema njemu za naplatu duga?

 

Unaprijed hvala,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kika22 je napisao:

Poštovani,

 

moji roditelji su rastavljeni ali žive u istoj kući i nakon razvoda.Kuća glasi na moju mamu,ona je vlasnica,a tati je dozvoljeno sudskom presudom ostanak u kući uz odobrenje mame.Kako on ima nagomilane dugove pema svima i svakome,uključujući i državu,zbog propalog posla,stalno mu dolaze ovrhe što on ignorira.Recite mi da li postoji mogućnost da se provede ovrha s obzirom da na njega ništa ne glasi??Ako ne postoji takva mogućnost kakvi su daljnji postupci prema njemu za naplatu duga?

 

Unaprijed hvala,

 

 

Ovrhe se najprije naplačuju sa osnova primanja (plača, mirovina) te ukoliko se nemogu naplatiti po toj osnovi mogu se plijeniti pokretnine ovršenika i na kraju i nekretnine ukoliko ih ovršenik ima. Budući da otac živi na istoj adresi kao i vaša majka koja je vlasnica nekretnine, sve pokretnine pronađene na adresi ovršenika mogu biti predmetom popisa (ukoliko se ovršitelj drži zakona ko pijan plota) prilikom uredovanja sudskog ovršitelja u pljenidbeni popis. Prilikom uredovanja ovršitelja vaša majka treba izjaviti da su pokretnine njezine i to dokazati (računima, ugovorima itd.) te ukoliko pokretnine budu ipak popisane uložiti prigovor na pljenidbeni popis pokretnina i ukoliko se ovrhovoditelj s time nebude složio sud če je pozvati da pokrene tužbu protiv ovrhovoditelja. No to sve ukoliko do popisa pokretnina uopče dođe i budu li popisane.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija